جامعه

کرونا در دورهمی‌های خانوادگی اردبیل کنگر خورده و لنگر انداخته است

تیتر اول / اردبیل عمر تاج اردبیل همچنان ادامه دارد و علی رغم محدودیت شدید یک هفته ای در ترافیک و تعطیلی یک صنف ، انتهای پیکان شیوع بیماری کرونا رو به زمستان در حال حرکت به سمت بالا است و اکنون تعداد افراد مبتلا و تحت تأثیر این بیماری در حال افزایش است.

اردبیلا یکی از پنج استان است که طبق آخرین آمار کمیته اپیدمیولوژی کرونا ، مطلوب نیست. کرونا هر روز قربانیان بیشتری دریافت می کند و حداقل 100 خانواده را در اردبیل عزادار می کند.

مردم اردبیل ، پارس آباد و Beharharhara در حال حاضر در معرض خطر زندگی می کنند ، و در سالهای خانواده آنها Corona لنگر انداخته و لنگر انداخته است. کارشناسان می گویند تنها راه نجات استان از قاتلان میهمان آموزش افراد ، غربالگری م effectiveثرتر و هدفمندتر ، به جای نصف و نیم ، اجرای پروتکل ها و اجرای صحیح یک طرح نظارت بر خانه است.

در استان اردبیل ، بیشترین شیوع هنوز رو به بالا است

آبیشوند ، متخصص پیشگیری از بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل با بیان اینکه شیوع آن در استان اردبیل همچنان زیاد است ، اظهار داشت: هر وقت تعداد مراجعه سرپایی به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی کاهش یابد ، می توانید اطمینان داشته باشید. چند روز پس از بستری شدن شوید ، مرگ شما کاهش می یابد.

یا ناگدوی نیا ، متخصص طب داخلی در اردبیل ، معتقد است که تعطیلی در سطح کشور راه اصلی پیشرفت است. ممکن است مدتی طول بکشد ، اما همه ما می دانیم که نمی توان برای مدت طولانی این کار را انجام داد.

وی پیشنهاد و پیشنهاد کرد: در صورت ضرورت اعلام تعطیلی منطقه سیاه و قرمز ، کنترل قله سنگینی که در آن هستیم بسیار کوتاه است و در این مدت نهادها و مقامات مسئول باید برنامه ریزی را طوری تنظیم کنند که اولویت اصلی آنها آموزش باشد . آموزش حضوری در خیابان ها ، خیابان ها ، رسانه ها ، تلویزیون ، رادیو ، پوستر ، آگهی های سطح شهر ، روزنامه ها ، فضای مجازی باید یک اصل مهم تلقی شود.

تاکنون در زمینه آموزش مردم کم کاری صورت گرفته است

نقو نیا اظهار داشت: در زمینه آموزش و پرورش تاکنون کار کمی انجام شده است و تلاش جدی برای جلوگیری از انتقال بیماری از طریق آموزش لازم است. كنترل بيماري عروق كرونر قلب هيچ ارتباطي با اين گونه داروها ندارد و همچنين مربوط به اين نوع ماسك ها نيست ، پس نيازي به تحميل پول زياد به دولت نيست. ما باید راه درست را پیدا کنیم و روی آن تمرکز کنیم.

به موازات محدودیت های جدیدی که از اول دسامبر برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری و شناسایی سریع بیماران در نظر گرفته شده است ، از اول دسامبر 11 شهرهای اردبیل در سراسر کشور با شعار “هر خانه یک پایگاه بهداشتی است” از 1 دسامبر پروژه شهید قاسم نامیده می شود سلیمانی “این کار آغاز شده است. در این پروژه ، وزارت بهداشت ، جمعیت هلال احمر و بسیج مستضعفین با مراجعه به خانه های شهروندان به طور مشترک بیماران و مظنونان را شناسایی می کنند تا بیماری را کنترل کنند.

در همین حال ، شهر اردبیل با بیش از 600000 نفر جمعیت اکنون چند هفته است که در وضعیت قرمز قرار دارد و اجرای پروژه شهید سلیمانی در آن شهر می تواند در کنترل بیماری بسیار مثر باشد.

به گفته فرمانده قرارگاه ضد کرونا کرونا ، اجرای این پروژه تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و این پروژه بیماران را در منبع آنها نظارت ، نظارت ، مراقبت و پشتیبانی خواهد کرد. در همین راستا ، این اردوگاه 5 کمیته در قالب کمیته های رهگیری و نظارت ، حمایت از قرنطینه و قرنطینه ، نظارت و نظارت ، آموزش عمومی و کمیته عملیاتی محله تشکیل داده است.

امامی جگنس به تیتر اول گفت: بیماری کرون و مبارزه با آن نیاز به تلاش عمومی و آموزش عمومی دارد و قبل از هر چیز شهروندان و خانواده ها باید از اهمیت سلامتی خود و خانواده خود آگاه باشند و در این دوره باید ببینند که این بیماری نیست شوخی ، بنابراین ساده ترین راه مبارزه با بیماری جلوگیری از دوره ها ، تشریفات و اجتماعاتی است که می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد و علاوه بر سلف سرویس ، با کمک مسئولان در قالب برنامه های مختلف در این سند. بیایید سعی کنیم این دوره را پشت سر بگذاریم.

بیش از 62000 خانوار با 226000 سکنه مورد جستجو قرار گرفتند

فرماندار اردبیل اعلام کرد که 143 محله در شهر اردبیل برای اطمینان از نظارت کافی توسط پروژه شهیده سلیمانی به 7 منطقه تقسیم شده است و از زمان آغاز طرح شهیده سلیمانی بیش از 62000 خانواده با 226000 نفر ساکن ، از این تعداد 1500 مورد مشکوک و آلوده هستند ، و 427 در قرنطینه کمیته هستند.

در اردبیل 2 خانه احیا وجود دارد

وی برای کسانی که قادر به زندگی در قرنطینه در خانه نیستند و یا در حین قرنطینه دارای مشکلات اقتصادی هستند ، اظهار داشت: برای آن دسته از شهروندانی که در خانه به شرایط قرنطینه دسترسی ندارند ، دو منطقه بهبودی با ظرفیت هر نفر 60 نفر و کاملاً مجهز وجود دارد. به خواهران و برادران اردبیلی تعلق می گیرد تا در این مکانها وقت خود را برای بهبودی و قرنطینه سپری کنند.

فرمانده قرارگاه ضد تاجگذاری کرونا به ابعاد مختلف این طرح اشاره کرده و ادامه می دهد: برای همشهریان که در طول بیماری و قرنطینه با مشکلات اقتصادی روبرو هستند ، بسته های حمایتی از طریق بسیج توسط کمیته پشتیبانی و قرنطینه در نظر گرفته شده است. هموطنان نباید نگران این موضوع باشند.

سرهنگ حبیب زاده معاون معاون بسیج استان اردبیل نیز از استقبال خوب خیرین اردبیلی استقبال کرد و به تیتر اول گفت: کمک و 1600 بسته معیشتی برای بیماران بی بضاعت.

هر روز تیم هایی متشکل از 400 دوقلو در قالب کمیته پشتیبانی و قرنطینه با شبکه بهداشت و درمان اردبیل همکاری می کنند

وی ادامه داد: بسیج شهر اردبیل هیچ محدودیتی در زمینه کمک به نیروی انسانی ندارد و ما در اردوگاه ضد سپاه کرونا برای کار با تیم مرکز بهداشت اردبیل نیرو خواهیم داد و تاکنون 400 تیم با 2 عضو در قالب کمیته پشتیبانی و قرنطینه با آنها همکاری می کنند. شبکه بهداشت و درمان اردبیل و در صورت لزوم دوباره قادر به تأمین انرژی خواهیم بود.

به عبارت دیگر ، شخص ثالث مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی و پروژه شبکه بهداشتی این دانشگاه است که مسئولیت بار فنی این پروژه را با ده ها مرکز بهداشت بر عهده دارد.

خلفی زاده تیتر اول ، رئیس شبکه بهداشت و درمان اردبیل در این باره گفت: اردبیل دارای 18 مرکز بهداشت جامع و 50 مرکز بهداشتی درمانی است که در این پروژه همکاری می کنند. طرح شهید سلیمانی شامل 36 تیم نظارتی از بسیج ، هلال احمر و متخصصان بهداشت ، با تمرکز بر 18 مرکز بهداشتی جامع ، به عنوان بخشی از آموزش مورد نیاز است. در این پروژه ، همکاران ما بیماران را شناسایی کرده و در قالب کمیته های خاص ، بازدید از منازل و افراد و غربالگری ، راهنمایی های لازم را ارائه می دهند و بیماران در حین قرنطینه به طور مداوم توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با استفاده از تلفن تحت درمان قرار می گیرند تا دوره قرنطینه 14 روزه تکمیل شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان اردبیل با اشاره به بهورزان ، می افزاید: کمیته نظارت و مراقبت از پروژه شهیدا سلیمانی 388 نفر را به عنوان ارائه دهنده خدمات بهداشتی استخدام می کند که با تهیه لیست مظنونین طبق فرم تکمیل شده و تاکنون آنها را کنترل می کنند. موارد مراقبت های پزشکی در خانه.

خلفی زاده از مردم اردبیل می خواهد که طی روزهای کرونا به پروتکل های بهداشتی و سبک زندگی پایبند باشند و از مردم اردبیل می خواهد که مسائل بهداشتی و آموزشی را از طریق شبکه بهداشت و همکاران مستقر در کرونا ، چه در مشاغل و چه در خانواده پیگیری کنند. آگاه باشید ، حتماً توجه و احتیاط کنید تا هنگام عبور از این جاده دشوار دچار مشکل نشوید.

پیام از: عقیل صدیق

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا