بین الملل

کره جنوبی جانشین کیم جونگ اون را معرفی کرد!

برای اولین در نوامبر ۲۰۲۲، «جو آئه» دختر کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی هنگام آزمایش موشکی در کنار پدرش دیده شد و از آن زمان تا کنون حدس و گمانه‌زنی‌های متعددی در جریان بوده و این ارزیابی آژانس جاسوسی کره‌جنوبی اولین گزارش در نوع خود است.

طبق گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، از آن زمان به بعد، این دختر حدودا ۱۰ ساله در کنار پدرش در رویدادهای عمومی شرکت می‌کند و خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای او را «عزیزترین فرزند پدر» می‌خواند.

آژانس جاسوسی کره‌جنوبی (سرویس اطلاعات ملی) با استناد بر تجزیه و بررسی جامعی از فعالیت‌های دختر کیم جونگ اون، «کیم جو آئه» را «جانشین احتمالی پدر» در نظر می‌گیرد.

این آژانس به آسوشیتدپرس گفت که همچنان تمامی احتمالات را درخصوص جانشین کیم جونگ اون بررسی می‌کند و از جمله این موارد می‌توان به اینکه رهبر کره‌شمالی هیچ مشکل سلامتی ندارد، او دست کم یک فرزند دیگر هم دارد و اینکه روز دوشنبه ۴۰ ساله می‌شود، اشاره کرد.

سرویس اطلاعات ملی کره‌جنوبی می‌گوید، گمان می‌رود که کیم جونگ اون از حضور دخترش که احتمالا حدود ۱۰ سال داشته باشد در مکان‌های عمومی قصد دارد تا به مردم کره‌شمالی نشان دهد زمام امور بعد از خودش به یکی دیگر از خاندان کیم می‌رسد.

به طور کلی، حضور دختر کیم جونگ اون باعث تعجب و شگفتی ناظرانی شده که مدت‌هاست اوضاع در کره‌شمالی را رصد می‌کنند؛ هم کیم جونگ اون و هم کیم جونگ ایل پس از آنکه به سن بزرگسالی رسیدند، در انظار عمومی حضور یافتند. در سال ۲۰۱۰، پسر کیم جونگ ایل که اکنون رهبری کره‌شمالی را برعهده دارد در سن ۲۶ سالگی به عنوان جانشین خود اعلام کرد.

310310

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا