بهترین های کسب و کارعمومی

چگونه استعمال ویپ و پاد را ترک کنیم؟

ترک سیگار با ویپ می تواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای مصرف سیگار در نظر گرفته شود. ویپ ها دستگاه الکترونیکی هستند که به شما اجازه می دهند نیکوتین را به جای دود، در بخار استنشاق کنید. این کار با حرارت دادن محلولی (مایع الکترونیکی) که معمولاً حاوی پروپیلن گلیکول، گلیسیرین گیاهی، طعم دهنده ها و نیکوتین است، انجام می شود.

مایعات الکترونیکی دارای قدرت های نیکوتین متفاوتی هستند، بنابراین شما میزان نیکوتین مورد نیاز خود را برای کمک به رفع هوس ها و سایر علائم ترک، مانند احساس تحریک پذیری و بدخلقی، کنترل می کنید. نیکوتین به خودی خود خیلی مضر نیست و سال هاست که به طور ایمن در داروها برای کمک به ترک سیگار استفاده می شود. شماره تماس سایت خرید پاد و ویپ را می توانید از سایت ما مشاهده کنید

روش ترک سیگار با ویپ

ترک سیگار با ویپ (به انگلیسی: Vaping to Quit Smoking) به این صورت است که ابتدا باید یک ویپ با کیفیت و مناسب برای ترک سیگار انتخاب کرد. ویپ‌ها در انواع و طرح‌های مختلفی در بازار موجود هستند، بنابراین باید تحقیق و بررسی لازم را درباره ویپ‌ها و ویژگی‌های آنها انجام داد و یک محصول مناسب برای خود انتخاب کرد.

همچنین ویپ‌ها از نیکوتین مایع یا همان ایلیکوئید استفاده می‌کنند که به صورت مختلف در بازار در دسترس است. در ابتدای شروع مصرف از ویپ بهتر است از نیکوتین مایع با سطح نیکوتین مناسب استفاده شود و به تدریج میزان نیکوتین در مایع کاهش یابد. به این ترتیب می توان کم کم سیگار را ترک کرد.

در هنگام استفاده از ویپ، ممکن است به تدریج عادت‌های مربوط به سیگار را تغییر دهید. برخی از افراد ممکن است به دنبال تجربه مشابه با سیگار باشند، اما با گذر زمان به سبک استفاده از ویپ و مزایای آن عادت می کنند.

مزایای استفاده از ویپ برای ترک سیگار

 • کاهش میزان نیکوتین
 • کاهش خطرات سلامتی
 • امکان تجربه سیگار بدون دود
 • کاهش هزینه

عوارض جانبی ترک سیگار با ویپ

ترک سیگار با ویپ علیرغم مزایای زیاد ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد. وقتی شخصی تصمیم به قطع مصرف سیگار می گیرد و یک ترکیب جدید را جایگزین می کند، این تغییر عوارضی به همراه دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم:

سرفه کردن

سرفه یکی از شایع‌ترین عوارض جانبی تغییر از مصرف ویپ به جای سیگار است. اگرچه ممکن است ناخوشایند باشد، اما سرفه هنگام انتقال از سیگار به هر جایگزین دیگری، حتی NRT، رایج است. سرفه تنها یکی از بخش‌های طبیعی و اجتناب‌ناپذیر حذف مصرف دخانیات و اجازه دادن به بدن برای بهبودی است.

سردرد

همانطور که بدن شما با تغییر سطوح نیکوتین و نحوه جذب نیکوتین متفاوت سازگار می شود، ممکن است از سردرد، لرزش و حتی حالت تهوع رنج ببرید. با این حال، می‌توان با تنظیم قدرت نیکوتین مایع الکترونیکی خود بر این مشکل غلبه کرد.

تحریک گلو

اگرچه ویپینگ MTL بسیار شبیه به کشیدن سیگار سنتی است، هنوز هم تجربه متفاوتی نسبت به سیگار بوده و دوره تنظیم آن با بدن می تواند باعث خشکی و گلودرد شود.

چه کسانی باید از پاد سیستم ها استفاده کنند؟

 • افراد سیگاری که می خواهند سیگار را ترک کنند!

آنها از پاد ها حس سیگار کشیدن را بدون ضرر تجربه می کنند و از این روش بسیار لذت می برند، این یک واقعیت است که جویس های سالت نیکوتین هوس سیگار کشیدن را ارضا می کنند.

 • ویپر هایی که دوست ندارد از ویپ های بزرگ و بخار های حجیم که جلب توجه می کنند استفاده کنند از پاد ها به دلیل انداره کوچک و بخار های کم استفاده میکنند.

مزایای استفاده از پاد سیستم ها

 

 • استفاده راحت و آسان
 • اندازه کوچک و حمل آسان
 • مناسب ترک سیگار
 • کم مصرف بودن جویس(به دلیل تولید بخار کم)
 • مناسب مصرف جویس های سالت
 • قابلیت تغییر طعم جویس
 • نگهداری ساده
 • فوق العاده برای ویپینگ با حجم دود کم

پاد سیستم ها مزایای زیادی نسبت به سایر دستگاه های ویپینگ دارند.مزایای اصلی آنها سادگی و راحتی آنها است.استفاده از آنها بسیار آسان است و برای افراد سیگاری که می خواهند سیگار را ترک کنند این ویژگی پاد را جذاب تر می کند.

مزیت پاد ها نسبت به ویپ های معمولی

یکی از ویژگی های مثبت این ویپ های کوچک و جذاب کم مصرف بودن جویس آن ها است که صرفه اقتصادی بیشتر نسبت به ویپ های معمولی دارند.

مزیت دیگر پاد ها انداره کوچک و بخار کم آنها است زیرا بعضی از افراد هستند که دوست ندارد در اماکن عمومی جلب توجه کنند به همین دلیل بهترین دستگاه برای آنها در ویپینگ پاد سیستم ها میباشند.

با توجه به اندازه جمع و جور، پاد سیستم ها از ظرفیت باتری کمتری نسبت به حالت معمولی ویپ ها برخوردار هستند، اگرچه قدرت کمتر در خروجی آنها باعث می شود باتری آنها در بیشتر موارد در طول روز دوام کامل بیاورند.

ویپ، گزینه مناسبی برای ترک سیگار نیست

تقریبا از هر ۱۰ فرد سیگاری، هفت نفر می‌گویند که می خواهند سیگار کشیدن را ترک کنند. ترک سیگار، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توان برای سلامتی انجام داد. سیگار کشیدن، تقریبا به همه اندام‌های بدن از جمله قلب آسیب می رساند. می‌توان گفت که یک سوم مرگ‌های ناشی از بیماری‌های قلبی، در نتیجه سیگار کشیدن پیش می‌آیند. اگرچه ویپ‌ها با هدف کمک کردن به ترک سیگار ارائه شده‌اند اما ترک کردن سیگار با کمک ویپ نمی‌تواند ایده کاملا مناسب و ایمنی باشد زیرا اگرچه خطر مصرف ویپ نسبت به سیگار عادی کمتر است اما کاملا ایمن و بی‌خطر نیست.

براساس شواهد به دست آمده از پژوهشی که در سال ۲۰۱۸ در آمریکا انجام شد، بسیاری از جوانانی که کاربر ویپ هستند، سیگار عادی هم مصرف می‌کنند. شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند جوانانی که از ویپ استفاده می‌کنند، بیشتر از دیگران در معرض اعتیاد به سیگار در آینده قرار دارند.

بین سیگار کشیدن و بروز بیماری‌های قلبی- عروقی و سرطان، ارتباط قوی وجود دارد اما ترک سیگار هر چه زودتر انجام شود، بدن زودتر می‌تواند به بازیابی و ترمیم خود بپردازد. بهتر است افراد سیگاری به جای استفاده از ویپ، برای انتخاب برنامه و یا ابزار مناسب ترک سیگار، با پزشک خود مشورت کنند.

ویپ و مشکلات قلبی- عروقی

بررسی‌ها حاکی از این هستند که نیکوتین موجود در ویپ به سرعت از ریه‌ها به جریان خون راه می‌یابد. راه یافتن نیکوتین به جریان خون، به ترشح هورمون آدرنالین منجر می‌شود که ضربان قلب، فشار خون و میزان تنفس را بالا می‌برد؛ بدین ترتیب، امکان حمله قلبی افزایش می‌یابد. پژوهش‌هایی که روی کابران ویپ و مصرف‌کنندگان سیگارهای عادی صورت گرفته‌اند، نشان می‌دهند که مصرف ویپ می‌تواند به اندازه سیگارهای عادی، احتمال حمله قلبی را افزایش دهد.

پژوهشی که در “دانشگاه کانزاس” (University of Kansas) آمریکا انجام شده است، نشان می‌دهد بزرگسالانی که از ویپ استفاده می‌کنند، به صورت قابل توجهی بیش از کسانی که کاربر ویپ یا سیگار عادی نیستند، در معرض خطر حمله قلبی، بیماری سرخرگ کرونری و افسردگی قرار می‌گیرند. اگرچه شواهد کمی در مورد ارتباط مصرف ویپ با بیماری‌های قلبی- عروقی وجود دارد اما شواهد به دست آمده از پژوهش‌ها، بسیار هشدار دهنده هستند.

این پژوهش نشان داد که خطر حمله قلبی در کاربران ویپ، تا ۵۵ درصد بیشتر از کسانی است که از این ابزار استفاده نمی‌کنند. هر چه میزان مصرف بالاتر باشد و دود به صورت عمیق‌تری استنشاق شود، احتمال بروز حمله قلبی شدیدتر خواهد بود.

پژوهشگران تاکید دارند که اگرچه احتمال بروز حمله قلبی و بیماری‌های قلبی- عروقی در کاربران سیگارهای عادی بیشتر است اما بدین معنا نیست که ویپ‌ها، ایمن هستند و مصرف آنها بدون خطر است. مصرف ویپ، ارتباط قابل توجهی با پیامدهای منفی سلامتی دارد.

دکمه بازگشت به بالا