چطور لباس هایمان را ست کنیم

تصمیم‌گیری برای انتخاب لباس‌ها و پوشیدن آن‌ها، کاری وقت‌‎گیر و استرس‌زا است. اگر با اصول ست کردن مانتو هندی آشنایی نداشته باشید، به تمامی مراسم‌ها، قرارها و حتی محیط کار دیر می‌رسید و درنهایت هم از نتیجه‌ راضی نخواهید بود. برای داشتن استایلی زیبا و چشم‌گیر یک سری اصول و قوانین اصلی و فرعی در پوشیدن مانتو هندی وجود دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید همواره خوش‌پوش و خوش استایل باشید. در ادامه با ما همراه باشید.

ست کردن لباس برای لاغر و کشیده شدن

 • رنگ‌های تیره بپوشید.
 • ست لباسی که بالاتنه و پایین‌تنه آن یکرنگ باشد، شما را لاغرتر جلوه می‌دهد.
 • لباس‌هایی با طرح عمودی بپوشید.
 • از شال‌های آویزان شده به سمت پایین استفاده کنید.
 • شلوارهای خود را روی ناحیه کمر به بالا نگه‌دارید، نه پایین‌تر.
 • از پارچه‌های سبک مانند کتان استفاده کنید.
 • گردنبندهای بلند بیندازید.
 • برای کشیده شدن گردنتان، از لباس‌هایی با یقه‌هفت و قلبی شکل استفاده کنید.
 • کت یا ژاکتتان را با دکمه‌های باز بپوشید.
 • کفش پاشنه‌بلند با پاشنه‌های پهن بپوشید.
 • لباس‌های گل‌دار نپوشید.
 • پهن نبندبد. پهنای کروات بهتر است معمولی باشد و قد آن نیز تا کمرتان باشد.
 • لباس‌های خیلی تنگ و خیلی گشاد نپوشید. اگر هم به استایل اوورسایز علاقه دارید، آن را با <<فقط>> اشتباه نگیرید و از مقاله‌ کمک بگیرید.
 • کمربند باریک بپوشید.
چطور لباس هایمان را ست کنیم
چطور لباس هایمان را ست کنیم

قواعد اصلی ست کردن لباس

در ادامه قوانین اصلی راجع به ست کردن لباس و خوش‌پوشی را با مانتو هندی  و مانتو هندی کاج مشاهده می‌کنید. آن‌ها را رعایت کنید و با استایل خود بدرخشید.

رنگ ها را بشناسید

برای ست کردن لباس و مانتو هندی کاج در قدم اول، باید با رنگ‌ها آشنا باشید و چرخه‌ی رنگ‌‌ها را بشناسید. تنها در این صورت می‌توانید رنگ‌های مختلف را به شیوه‌ای مناسب ترکیب کنید.

رنگ‌های اولیه

رنگ‌های اولیه شامل رنگ‌های آبی، قرمز و زرد می‌شوند.

رنگ‌های ثانویه

از ترکیب رنگ‌های اولیه به وجود می‌آیند.

سبز: زرد +آبی

نارنجی: قرمز + زرد

بنفش: قرمز + آبی

رنگ‌های درجه سوم

 از ترکیب رنگ‌های ثانویه و اولیه، رنگ‌های درجه سوم ایجاد می‌شوند. بر اساس میزان ترکیبات، رنگ‌های متفاوت و مختلف زیادی به وجود می‌آیند. برای مثال از ترکیب دو رنگ می‌توان سه رنگ مختلف ایجاد کرد:

آبی + بنفش = نیلی

آبی + بنفش = ارغوانی

آبی + بنفش = یاسی

اهمیت چرخه رنگ در ست کردن لباس

در چرخه‌ رنگ، رنگ‌های ثانویه و اولیه در کنار هم قرارگرفته‌اند. برای مثال رنگ بنفش از ترکیب قرمز و آبی ایجاد شده است و بین این دو قرار دارد. رنگ‌های مکمل نیز روبروی هم هستند. برای مثال رنگ بنفش روبروی رنگ زرد است و این دو کنتراست رنگی دارند و مکمل هم هستند. این رنگ‌ها کنتراست مکمل نامیده می‌شوند.

 • ترکیب رنگ‌های مکمل به استایل شما زیبایی و جلوه جذابی می‌بخشد. تأثیر این رنگ‌ها در کنار هم بیش‌تر از استفاده این رنگ‌ها به‌تنهایی است.
 • رنگ‌های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ کنار هم قرار دارند را می‌توان با هم در یک استایل ترکیب کرد. به دلیل این‌که این رنگ‌ها از نظر بصری نور یکدیگر را کاهش می‌دهند، جلوه‌ی آن‌ها به‌اندازه‌ی رنگ‌های مکمل نیست.
 • برخی رنگ‌ها سایه‌روشن به‌حساب می‌آیند، مانند کرم و قهوه‌ای یا قهوه‌ای سوخته و قهوه‌ای روشن. ترکیب این رنگ‌ها برای استایل‌های رسمی، مناسب و چشم‌نواز است.
 • یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای انتخاب کردن رنگ، ترکیب رنگ‌های گرم با یکدیگر و رنگ‌های سرد باهم است. رنگ‌های سرد به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش و رنگ‌های گرم به قرمز، نارنجی و زرد تمایل دارند.
 • از رنگ‌های خنثی مانند مشکی، سفید و خاکستری در ست کردن لباس استفاده کنید.

انتخاب رنگ زمینه برای ست

اگر لباس و یا مانتو هندی کاج که قصد پوشیدنش را دارید، چند رنگ مختلف دارد، یکی از رنگ‌های آن را برای ست کردن با سایر اجزا انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم، رنگی را انتخاب کنید که بیش‌ترین درصد استفاده را در لباس دارد.

توجه به سبک لباس

اگر به مراسم یا قراری رسمی می‌روید، ستی که انتخاب می‌کنید باید کاملاً رسمی باشد. برای مثال تا حد ممکن از جوراب در ست لباس رسمی استفاده نکنید یا مثلا با هودی کفش پاشنه بلند نپوشید. نکته دیگر این است که سعی کنید از لباس‌هایی با جنس پارچه‌ای  در استایل‌های غیررسمی و کژوال استفاده نکنید.

استفاده از اکسسوری مناسب

اکسسوری‌ها در ایجاد یک استایل جذاب، مهم‌ترین نقش را دارند. ‎هایی مانند تل، کیف، گل سر، کمربند و … را می‌توانید با یکی از رنگ‌های زمینه‌ای لباس خود ست کنید. علاوه بر این‌ها توجه داشته باشید که حتما سبک و نوع اکسسوری با سبک لباستان یکسان باشد.

توجه به طرح لباس

هرگز تمام المان‌های یک ست را طرح دار انتخاب نکنید. اگر یکی از لباس‌ها طرح دار بود، لباس‌های دیگر یک ست را ساده انتخاب کنید تا شلوغ نشود. برای مثال اگر یا پیراهن شما نقش و نگار دارد، المان‌های دیگر مانند روسری، کیف و … ساده باشند.

استفاده از قانون سه رنگ در ست کردن لباس

قانون سه رنگ، به استفاده از رنگ‌هایی در دایره بالا اشاره می‌کند که در یک‌فاصله از یکدیگر قرارگرفته‌اند. برای مثال یک بنفش کمرنگ، شلوار سبز زیتونی و کیف نارنجی روشن ترکیب جذابی را ایجاد می‌کند. البته ناگفته نماند که این قانون مخالفان و موافقان زیادی هم دارد. در آخر توصیه می‌کنیم در انتخاب یک ست و رنگ‌های آن، حداکثر از سه رنگ استفاده کنید.

به استایل خود اهمیت دهید

چه خانم باشید و چه آقا، چه پسر و چه دختر، ست کردن لباس به شیوه‌ای که ظاهر زاصول ست کردن لباس

جستجوهای مربوط به اصول ست کردن لباس ” 1جدول ست رنگ لباس زنانه  ۲ست كردن رنگ مانتو و شال  ۳جدول ست رنگ لباس مردانه  ۴چگونه لباس ست کنیم ۵چگونه لباس ست کنیم مردانه ۶ست+رنگ+شلوار+و+مانتو+و+شال  ۷ست كردن رنگ آبي روشن ۸رنگ خردلی را با چه رنگی ست کنیم؟

امروز با مقاله اصول ست کردن لباس در خدمت شما عزیزان هستیم. اصولی که هر فردی برای خوش استایل شدن باید بدانید اصول ست کردن لباس هاست. یکسری اصول کلی برای همه وجود دارد که ما آنها را با شما درمیان خواهیم گذاشت.

قوانینی که قبل از ست کردن لباس باید رعایت شوند

قوانینی قبل از ست کردن لباس

برای قد بلند و لاغر به نظر رسیدن کارهای زیر را انجام دهید

 • لباس های تنگ و یا خیلی اندامی نپوشید
 • لباس هایی با طرح های دست و گل دار انتخاب نکنید
 • لباس هایی با رنگ تیره و نرم بپوشید
 • اگر لباس های طرح دار دوست دارید لباس هایی با راه های عمودی را انتخاب نمایید
 • خانم ها بهتر است از کفش های پاشنه بلند راحت استفاده کنند(کفش هایی که پاشنه های آنها زیاد نازک نباشد)

برای چاق تر به نظر رسیدن کارهای زیر را انجام دهید

 • لباس هایی با رنگ روشن بپوشید
 • از لباس های طرح دارد استفاده نمایید
 • اقایان در قرار ها و مهمانی های رسمی بهتر است کراوات پهن بزنند
 • خانم ها، لباس های مدل دار و یا پلیسه ای بپوشید
 • کفش های پاشنه کوتاه و ظریف به پا کنید
 • سعی کنید سرتاپا یکرنگ نپوشید

اصول کلی ست کردن رنگ لباس ها

همانطور که همه ما میدانیم دنیای رنگ ها جذابیت های زیادی دارد. هر رنگی دارای رنگ های مکملی است که وقتی در کنار هم  قرار می گیرند جذابیت بیشتری پیدا می کند.

بنابراین نباید رنگ های مکمل را فراموش نمود از ست نمودن آنها غافل شد زیرا  ست کردن اینگونه رنگ ها با هم یک استایل بسیار زیبا برای شما میسازد.

تمامی برندهای معروف در زمینه طراحی لباس محصولات خود را با استفاده از رنگ های مکمل تولید و عرضه می کنند. به این ترتیب جذابیت لباس ها بیشتر می شود. رنگ هایی مانند آبی و نارنجی، بنفش و زرد، سبز و قرمز و… مکمل همدیگر هستند. شاید تا حالا آنها را باهم ست نکرده باشید اما حتما برای یکبار هم که شده این ست ها را امتحان نمایید. بسیاری از برندهای معروف دنیا، لباس‌های بهاره و یا پاییزه‌ خود را با رنگ‌های مکمل طراحی کرده و به بازار عرضه می‌کنند.

در کنار رنگ های مکمل یکسری رنگ ها نیز هستند که سایه روشن محسوب میشوند. مانند قهوه ای سوخته با قهوه ای روشن. یا کرم و قهوه ای. این رنگ ها برای تیپ های رسمی بسیار مناسب هستند و زیبایی چند برابری به ظاهر ما میبخشند.

 ست کردن لباس های زنانه

ست کردن لباس های زنانه

یکی از لباس هایی که میتوان خیلی راحت با بقیه لباس ها ست نمود کت چهارخانه میباشد. ادغام این کت ها با شلوار جین و یا سفید بسیار زیبا خواهد شد.
یکی دیگر از استایل های ساده و راحت شلوارهای مام استایل میباشند که ست کردن آن با یک کت جین و کتانی سفید میتواند برای محیط های مانند مراکز خرید، پارک و… مناسب باشند.

استایل دیگری که میخواهیم معرفی نماییم ست کردن شلوارهای پیشبندی با مانتو میباشد که در سال های اخیر بسیاری از افراد مخصوصا نوجوان ها از آنها استفاده میکنند. شلوارها و یا پیراهن های سرهمی بسیار راحت و زیبا هستند و در در مکان های مختلف میتوانید از آنها استفاده نمایید.

نکته مهمی که وجود دارد این است که میلیون ها مدل برای ست کردن لباس وجود دارند و مهم این است که شما چه سبکی را میپسندید.
فقط باید توجه داشته باشید که لباس ها با هم هارمونی داشته باشند. برای مثال پوشیدن یک شلوار پارچه ای پاچه گشاد با یک کتانی بدون لژ بسیار زشت خواهد شد. شما باید به قد لباس ها، رنگ، مدل آنها و مکانی که قرار است در آنجا حضور داشته باشید بسیار توجه کنید.

شما میتوانید قبل از پوشیدن و یا حتی خریدن لباس های خود ترکیب آنها را در ذهن خود تجسم نمایید و سپس اقدام به خرید کنید.

برای اینکه تنوع در لباس های خود ایجاد نمایید استایل های مختلف را در اینترنت مشاهده نمایید و با توجه به سلیقه دلخواهتان از آنها الگو برداری کرده و آنها را خریداری نمایید.

حال قصد داریم یکسری از استایل های مردانه محبوب را نیز معرفی نماییم. اما همانطور که گفتیم شما باید به استایل های دیگر نیز توجه داشته باشید.

ست کردن لباس های مردانه

ست کردن لباس های مردانه

کت تک، یکی از قسمت های مهم  استایل مردانه میباشد. خرید یک کت تک که ساده نیز باشد  و رنگی ملایم و یا خنثی داشته باشد به شما کمک میکند تا بتوانید آنها را با هر لباسی ست کنید.

داشتن تیشرت های ساده و طرح دار در کمد همه آقایان ضروری است. زیرا برای پیاده روی، باشگاه و… تیشرت ها بسیار کابردی هستند و همه میتوانند از آنها استفاده کنند زیرا علاوه بر راحتی بسیار شیک نیز هستند.

اگر شما در زمستان یک کتی بپوشید که کمی بلند است و رنگ آن کرم، شکلاتی و یا خاکی میباشد و آن را با یک نیم بوت چرم قهوه ای ست نمایید بسیار استایل شیکی پیدا خواهید کرد.

اما اگر طرفدار تیپ های اسپرت هستید پوشیدن هودی های رنگی با شلوار جین تیره و کتانی هایی تقریبا همرنگ هودی میتواند جذابیت استایل شما را چندین برابر کند.

البته تمام این موارد سلیقه ای میباشد. اگر بخواهیم استایل ها را در قالب یکسری اصول بیان کنیم باید بگوییم که رنگ کمربند با رنگ کفش بهتر است یکسان باشد. اگر طالب کت و شلوار هستید بهتر است رنگ های  خــاکستـری و سرمه ای با کفش مشکی، و کـت و شـلـوار قـهـوه ای و زیتونی را با کفش قهوه ای ست کنید.همچنین رنگ جوراب باید همرنگ و یا تیره تر از شلوار باشد.

نکات مهم در مورد ست کردن لباس آقایان

 1. در اسپرت پوشیدن اغراق نکنید. برای مثال اگر لباس های جین میپوشید شلوارهایی که زاپ آنها خیلی زیاد است و یا به طور کامل قسمیا از شلوار پاره است را انتخاب نکنید زیرا شیکی استایل شما را از بین خواهد برد
 2. در کنار لباس هایی که ست میکنید از عینک آفتابی، کلاه، دستبند، ساعت و… استفاده نمایید و سعی کنید آنها را نیز با لباس هایتان ست کنید
 3. پوشیدن لباس ها به صورت لایه ای استایل شما را جذاب تر میکنند. اما لباس هایی که میپوشید باید با هم سنخیت رنگی داشته باشید. برای مثال تیشرت قرمز را با پولیور آبی و کاپشن زرد بپوشید. (در پوشیدن لباس های لایه ای باید دقت بیشتری به خرج دهید)
 4. اگر تیپ های رسمی را ترجیح میدهید کیف های دوشی و یا دستی چرمی بسیار با استایل شما زیبا خواهند شد.
 5. همیشه علاوه بر زیبایی ظاهر به مو و صورت خود نیز اهمیت دهید و سعی کنید از ادکلن ها و خوشبوکننده های بدن استفاده نمایید.
 6. در انتخاب کفش ها تنوع دهید. یعنی در کمد خود هم کتانی داشته باشید، هم کالج، هم کفش مجلسی و بوت.(توجه به مسائل این چنینی بسیار مهم میباشد)
 7. اگر لباس هایی که دارید که در گذشته آنها را خریده اید و کم از آنها استفاده نموده اید حتما با لباس های جدید خود آنها را ترکیب نمایید و استایل های جدیدی برای خود بسازید.(این را فراموش نکنید که پوشیدن لباس های کهنه استایل شما را خراب خواهند کرد)

تاثیر رنگ ها بر استایل ما

تاثیر رنگ ها بر استایل

رنگ سیاه و سفید

رنگ های سفید و سیاه در هر استایلی که باشند زیبا خواهد شد.  این دو رنگ تنها رنگ‌هایی هستند که با تمام رنگ‌ها و مدل ها هماهنگی دارند. در واقع میتوان گفت سفید در کنار هر رنگی قرار بگیرد، این قابلیت را دارد که رنگ را بارزتر کرده و جلوه آن را چندین برابر کند. در مقابل مشکی تندی رنگ های دیگر را میگیرد.

رنگ قرمز

بهتر است اگر یکی از لباس های شما قرمز است تیکه بعدی را قرمز نپوشید  سعی کنید از رنگ های خنثی در کنار آن استفاده نمایید.
حتی الامکان قرمز را با آبی و زرد ست نکنید. زیرا هماهنگی جالبی باهم ندارند و  فقط زمانی با هم هماهنگ می‌شوند که آبی به سمت بنفش و زرد به سمت نارنجی متمایل شده باشد.

رنگ آبی

هماهنگی رنگ آبی با نارنجی، سفید و مشکی بی نظیر است و بیشترین جلوه رنگ آبی را با ست کردن با این رنگ ها میتوانید مشاهده نمایید.

رنگ زرد

رنگ زرد از آن دسته رنگایی هاست که اگر با همرنگ نیز ست شود زیبا به نظر میرسد. اما در کل رنگ سختی برای ست کردن است. اگر میخواهید از رنگ زرد استفاده کنید بهتر است رنگ لیمویی و زرد روشن را انتخاب کنید تا راحتتر بتوانید با لباس های دیگر آن را بپوشید.
مکمل رنگ زرد، بنفش میباشد. اما برای کنار هم قرار دادن این دو رنگ باید دقت نمود. هیچ کدام نباید از دیگری تند‌تر باشد چون از لحاظ دید افراد تاثیر نامطلوبی دارد.

رنگ سبز

رنگ سبز را بسیای از افراد دوست دارند زیرا رنگ صلح محسوب میشود و به دلیل اینکه در جنگل و در کل طبیعت وجود دارد بسیار ارامش بخش نیز هست. ترکیب این رنگ با آبی، زرد، قرمز، سفی د و مشکی بسیار ترکیب زیبایی خواهد شد.

مکمل اصلی رنگ قرمز، سبز است. این دو در کنار هم ترکیبی بسیار ایده‌آل هستند .احواس‌تان باشد سبز با بنفش  تناسبی ندارد ندارد مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی باشد.

رنگ بنفش

رنگ بنفش ترکیب بسیار خوبی با بنفش، آبی، زرد، مشکی و سفید میسازد. ست کردن سایه روشن بنفش تیره و روشن بسیاز جراب خواهد بود.
در نظر داشته باشید که مکمل رنگ بنفش، زرد است ولی باید با یک درجه درخشندگی انتخاب شوند. یعنی اگر بنفشی که استفاده میکنید براق است لباس زردی که با آن ست میکنید نیز براق باشد.

رنگ نارنجی

آبی، قرمز، رنگ و نارنجی مناسب ست کردن با رنگ نارنجی میباشند. این رنگ از آنجایی که رنگی تند تلقی میشود در ست کردن آن باید دقت نمود زیرا با اشتباهی کوچک زیبایی تیپ خود را از دست خواهیم داد.
پس برای فرار از این اتفاق بهتر است به جای نارنجی تند از سایه‌های روشن‌تر و تیره‌تر این رنگ استفاده نمایید.

قهوه‌ای رنگی است که از نارنجی به‌وجود آمده و همین موضوع باعث میشد تا هارمونی زیادی با نارنجی داشته باشد.

 نتیجه گیری در مورد اصول ست کردن لباس 

این مقاله به پایان رسید و ما سعی نمودیم نکات مهم در مورد ست کردن لبیاس را بیان نماییم. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد و بتوانید لباس های زیبایی خریداری کرده و با هم ست نمایید. شما میتوانید بهترین و باکیفیت ترین لباس ها از از شرکت ما خریداری نمایید.

شرکت ما (ifn) یک شرکت وارد کننده لباس از کشورهای اروپایی میباشد و تمامی لباس های اورجینال و با شناسنامه را با قیمت مناسب به فروش میرساند. پس میتوانید انواع لباس ها  را با قیمت مناسب خریداری نمایید.حالا دلیل این قیمت های مناسب چیست؟
به دلیل اینکه این لباس ها در زمان حراجی ها خریداری میشوند و بدون واسطه نیز وارد کشور میگردند قیمت مناسب دارند و اگر شما میخواهید با کیفیت ترین لباس ها را خریداری نمایید بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا