سلامت و تندرستی

چرا هرکسی نمی‌تواند سوار اسب عرب شود؟/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر اول، از کار و مسابقه گرفته تا سوارکاری، هر اسبی ویژگی های خاص خود را دارد. این اسب ها معمولاً دارای توانایی های همه کاره و رفتار خوب هستند. می توان از آنها برای سوارکاری و مسابقه لذت برد. اسب ها نیز مانند دیگر جانداران نژادهای متفاوتی دارند که هر یک محبوبیت خاص خود را دارد.

بیشتر بخوانید:

اسب کوارتر آمریکایی

هرکسی نمی‌تواند سوار این اسب شود!/ عکس

اسب کوارتر آمریکایی که توسط مبتدیان و سوارکاران حرفه ای در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است، به دلیل چابکی، مطیع بودن، و ورزشکاری مشهور است. این اسب که در اصل در طول دهه 1600 از نژادهای اصیل انگلیسی و اسپانیایی که با نژادهای محلی مانند اسب چیکاساو بومی آمریکایی تلاقی یافته بودند، پرورش یافت و دارای بزرگترین ثبت نژاد در جهان است. این اسب ها ستاره های درخشانی در راه ها و در رینگ نمایش هستند.

اسب عرب

هرکسی نمی‌تواند سوار این اسب شود!/ عکس

اسب عرب دارای قدیمی ترین ثبت نژاد اسب در جهان است که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد می رسد. در واقع، میتوان گفت هر نژاد اسب سبک، از جمله آپالوساس، مورگان و اندلس در نهایت از نژاد عرب به وجود آمده اند. این اسب می تواند یک نژاد نسبتاً با انرژی باشد، بنابراین همه مبتدیان نمی توانند با آن سوارکاری کنند. اما به طور کلی به عنوان یک اسب دوست داشتنی و وفادار نیز از آن یاد می شود.

اسب تروبرد

هرکسی نمی‌تواند سوار این اسب شود!/ عکس

اسب های تروبرد محبوب ترین اسب های مسابقه ای در آمریکای شمالی هستند. این نژاد یک اسب «خون گرم» در نظر گرفته می شود، به این معنی که به دلیل چابکی، سرعت و روحیه خود شناخته شده است. این یک اسب چند منظوره خوب است که اغلب علاوه بر مسابقه سوارکاری در سایر مسابقات سوارکاری مانند درساژ و پرش فعالیت می کند.

اسب آپالوسا

هرکسی نمی‌تواند سوار این اسب شود!/ عکس

آپالوسا رنگارنگ خالدار در اصل برای شکار و نبرد توسط بومیان آمریکایی Nez Perce ساخته شد. اعتقاد بر این است که این اسب از نوادگان اسب های وحشی است که با اسب های اصیل آمریکایی و اسب عربی مخلوط شده است. این اسب مقاوم و همه کاره برای گله داری، سوارکاری در مسافت های طولانی و غیره استفاده می شود.

اسب مورگان

هرکسی نمی‌تواند سوار این اسب شود!/ عکس

قدرت و ظرافت مورگان آن را به یک نژاد اسب محبوب تبدیل کرده است. به عنوان نژاد رسمی اسب ورمونت، ماهیچه مورگان برای پاکسازی و شخم زدن مزارع نیوانگلند در دوران استعمار استفاده می شد. امروزه این اسب یک اسب سواری محبوب است. از مسیرهای ناهموار عبور کرده و در رینگ نمایش باوقار است.

منبع: thesprucepets

227323

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا