بین الملل

پسر «آیزنکوت» ژنرال ارشد صهیونیست کشته شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین تیتر اول، ارتش رژیم صهیونیستی امروز به کشته شدن دو نفر از نیروهای خود اعتراف کرد. رسانه‌های اسرائیلی گفتند که یکی از این دو فرد، پسر «گادی آیزنکوت» ژنرال ارشد رژیم صهیونیستی و رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش این رژیم است.

ارتش رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه دو کشته دیگر خود را تایید کرد. این دو، المانو فالکا از تیپ کماندوها و عمیت بونزل از تیپ چتربازان بودند.

 

نتانیاهو به آیزنکوت: ما نیز با تو گریه می‌کنیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز ضمن تسلیت به آیزنکوت، گفت: من و ساره (همسر نتانیاهو) به خاطر فوت پسر تو، به شدت اندوهگین هستیم. ما نیز با تو گریه می‌کنیم.

منابع اسرائیلی گفتند که پسر آیزنکوت، در جریان انفجار یک تونل بمب‌گذاری شده توسط نیروهای القسام -شاخه نظامی جنبش حماس- کشته شده است.

علاوه بر این چهار نیروی ارتش هم  در شمال غزه، «بشدت» مجروح شده‌اند. طبق بیانیه ارتش اسرائیل، سه نیروی احتیاط از تیپ چتربازان و یک نیروی احتیاط از گردان ۷۰۰۸ دچار جراحت خطرناک شده‌اند.  

طبق آمار رسمی ارتش رژیم صهیونیستی که منابع غیررسمی آن را حداقل دو سه برابر بیشتر می‌دانند، شمار تلفات این ارتش از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی در هفتم اکتبر تاکنون به ۴۱۳ نفر رسیده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا