ورزش و نشاط

پرسپولیس به هوادارانش باخت – تیتر اول

پرسپولیس امشب (سه‌شنبه) یکی از تلخ‌ترین شکست‌های آسیایی خود در سال‌های اخیر را تجربه کرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی که در همان دقایق ابتدایی با گل شهاب زاهدی از الدحیل پیش افتاده بودند، در ادامه بازی ۲ گل خوردند و با یک شکست خانگی از دور رقابت‌ها کنار رفتند. باخت پرسپولیس مقابل الدحیل و عملکرد ضعیف این تیم در چند هفته اخیر، واکنش هواداران را هم به‌دنبال داشت و آن‌ها به تندی از اعضای باشگاه انتقاد کردند.

بازی دقیقه ۸۳ تمام شد!

در میان انتقادات و شعارهای هواداران پرسپولیس یک نکته عجیب و قابل تامل وجود داشت که شکست امشب را تلخ‌تر کرد. هواداران پرسپولیس پس از گل دوم الدحیل در دقیقه ۸۳ شروع به شعار علیه کادر فنی و بازیکنان کردند و این موضوع تاثیر زیادی روی سردرگمی تیم پس از دریافت گل دوم داشت. این درحالی است که پرسپولیس پس از گل دوم الدحیل با احتساب زمان‌های تلف‌شده بیش از ۲۰ دقیقه فرصت داشت تا با زدن ۲ گل راهی مرحله بعد شود.

تاثیر هواداران در چنین دقایقی بیش از همیشه خودش را نشان می‌دهد و آن‌ها می‌توانستند با شعارهای روحیه‌بخش خود به بازیکنان برای بازگشت کمک کنند. بدون شک انتقاد از عملکرد تیم حق هر هواداری است ولی شعارهای تند و پرتاب بطری در دقایقی که پرسپولیس نیاز جدی به گل داشت، کمکی به این تیم نکرد. البته پرسپولیس در این فصل نشان داده که مشکلات فنی زیادی دارد و نمی‌توان تقصیر باخت امشب را گردن هواداران انداخت ولی آن‌ها هم در کنار بقیه اعضای تیم امشب بازنده بودند. به‌خصوص که همین تیم چند ماه قبل با همین نفرات سه‌گانه قهرمانی را رقم زده بود.

فراموشی بازگشت ۵ سال قبل

پرسپولیس با بازگشت‌های رویایی در لیگ قهرمانان آسیا چندان هم بیگانه نیست و در سال‌های اخیر بارها چنین اتفاقی را رقم زده است. اوج این ماجرا در سال ۲۰۱۸ و مقابل همین تیم الدحیل رقم خورد که تیم برانکو ایوانکوویچ در نیمه دوم ۳ بار گلزنی کرد و یک روز تاریخی را رقم زد. با توجه به ضعف خط دفاعی الدحیل چنین بازگشتی در بازی امشب هم غیرممکن نبود ولی عدم حمایت هواداران و شعارهای بدموقع آن‌ها نقش مهمی در رقم خوردن شکست تلخ و حذف از آسیا داشت.

۲۵۱۲۵۱

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا