اقتصادی

وزیر صمت از توسعه نیروگاه “میل نادر” سیستان خبر داد

تیتر اول/سیستان و بلوچستان وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نیروگاه بادی میل نادر ثروت بزرگی است که با همکاری وزارت نیرو اقداماتی برای توسعه آن انجام خواهیم داد.

عباس علی‌آبادی امروز پنجشنبه 13 آنلاین در حاشیه بازدید از منطقه ویژه انرژی میل نادر شهرستان نیمروز افزود: از زمانی که این نیروگاه بادی تأسیس شده تاکنون نزدیک به ۵۱ میلیون لیتر گازوئیل صرفه‌جویی صورت‌ گرفته که عدد بزرگی است.

وی افزود: این ظرفیت در طول عمر ۱۰ ساله این نیروگاه بادی ثروت عظیمی ایجاد می‌کند که اگر ما بتوانیم ظرفیت این ۵۰ مگابایت را به ۴۰۰ تا ۵۰۰ مگابایت ارتقا دهیم؛ بازگشت سرمایه بهتر قابل ملموس خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: نیروگاه بادی میل نادر ثروت بزرگی است که مستمر خواهد بود و می‌تواند برای سیستان و بلوچستان برکات زیادی داشته باشد.

وی اظهار کرد: کار ما در این مرحله جذب سرمایه‌گذار است، به شرکت‌های معدنی که همراه ما هستند توصیه و ابلاغ می‌کنیم که برای تأمین انرژی موردنیاز که مورد تأیید رئیس‌جمهور هست اقدام کنند، این کار را با همکاری وزارت نیرو انجام خواهیم داد تا بتوانیم در توسعه نیروگاه گام برداریم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا