بین الملل

وزیر امنیت رژیم صهیونیستی: از آمریکا دستور نمی‌گیریم

وزیر امنیت رژیم صهیونیستی انتقادهای آمریکا درباره پیشنهادهای اسکان مجدد فلسطینیان در سرزمین‌های خارج از غزه را رد کرد و در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، گفت که رژیم صهیونیستی “ستاره دیگری در پرچم آمریکا” نیست و از آن دستور نمی‌گیرد.

به گزارش تیتر اول، “ایتامار بن گویر” وزیر امنیت رژیم صهیونیستی در کنار “بتسالل اسموتریچ” وزیر اقتصاد این رژیم در روزهای اخیر از طرح پس از جنگ غزه درباره مهاجرت داوطلبانه فلسطینی‌ها از این باریکه حمایت کرده‌اند.

روزنامه تایمز اسرائیل روز چهارشنبه نوشت، مقامات رژیم صهیونیستی مذاکرات محرمانه‌ای با نمایندگان جمهوری دموکراتیک کنگو و دیگر کشورهای آفریقایی درباره اسکان احتمالی فلسطینیان پس از پایان جنگ با حماس انجام داده‌اند.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، اسموتریچ گفت که حدود ۷۰ درصد از صهیونیست‌ها از چنین پیشنهادهایی برای مهاجرت “داوطلبانه” حمایت می‌کنند.

وزیر امنیت رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که این رژیم می‌خواهد “مهاجرت عمدی” را تشویق کند و ما باید کشورهایی را پیدا کنیم که مایل به پذیرش فلسطینی‌ها باشند.

اظهارات این دو مقام رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای که روز سه شنبه توسط وزارت امور خارجه واشنگتن منتشر شد، به عنوان گفته‌هایی “تحریک آمیز و غیرمسئولانه” رد شد و بن گویر را بر آن داشت تا در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) بنویسد، اگرچه از کمک واشنگتن قدردانی می‌شود، اما این موضوعی است که رژیم صهیونیستی باید درباره اش تصمیم بگیرد.

وی نوشت: ایالات متحده بهترین دوست ما است، اما پیش از هر چیز ما بهترین کار را برای رژیم صهیونیستی انجام خواهیم داد؛ مهاجرت صدها هزار نفر از غزه به صهیونیست‌های این منطقه اجازه می‌دهد تا به خانه خود بازگردند و در امنیت زندگی و از سربازان ارتش رژیم صهیونیستی محافظت کنند.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این اظهارات از این دو مقام رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما صراحتا اعلام کرده‌ایم که غزه سرزمین فلسطین است و سرزمین فلسطین باقی خواهد ماند و حماس دیگر کنترل آینده‌اش را در دست ندارد و هیچ گروهی قادر به تهدید اسرائیل نیست.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا