ورزش و نشاط

ورزش هر روز با عدل، داد و قضاوت سر و کار دارد

سجادی: ورزش هر روز عدالت و انصاف و قضاوت است

امروز همایش صلح، عدالت و ورزش با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس قوه قضائیه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تیتر اول؛ همایش صلح، حکمیت، ورزش با حضور حجت الاسلام و المسلمین اژه ای رئیس قوه قضائیه، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سینا کلهر معاون فرهنگی، علیرضا عاصم یوسفی رئیس شرکت توسعه و تجهیز و بنیامین شکوه فر، امور حقوقی ، معاون وزیر مجلس و استان ها دقایقی پیش جوانان سالن 12 هزار نفری ورزشگاه آزادی را بستند.

وزیر ورزش و جوانان در این مراسم در سخنانی گفت: یکی از عرصه هایی که هر روز و هر لحظه با واژه های عدالت، عدالت، قضاوت و محاکمه سروکار دارد ورزش است. «مرکز قضات، میانجیگری، صلح و سازش جمهوری اسلامی ایران برای ورزش» با جامعه ممتاز ورزش ملی برای حرکت به سوی تعالی، پیشرفت و موفقیت، به دور از نزاع، جنجال و دعوا همکاری خواهد کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این مرکز همچنین حافظ کرامت فردی و اجتماعی جامعه ورزش ملی و تسریع و حل و فصل اختلافات بر اساس مفاهیم والای فرهنگی و اجتماعی از جمله صلح، سازش، میانجی گری و داوری است. از دیگر ارکان نظام قضایی، ایجاد آگاهی در جامعه هدف است. در رشته های مختلف ورزشی اگر روحیه قضاوت و عدالت حاکم باشد ورزش، ورزشکار بودن، رقابت در ورزش، استعدادیابی و ….

سجادی گفت: هر گامی که در عرصه ورزش برداشته شود باعث ایجاد انگیزه و امید برای ورزشکاران عزیز و اعتلای میهن و به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود. لزوم حل و فصل اختلافات بین ورزشکاران، حفظ جایگاه اجتماعی آنها، سرعت و دقت تخصص و هزینه کم رسیدگی، کاهش هزینه های واقعی و ارزی و خروج احتمالی اطلاعات از نظام حقوقی ورزش کشور از جمله مواردی است که اهداف از این مرکز

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از ستارگان اخلاق ورزشی همچون وحید هاشمیان، محمد انصاری، جابر صادق زاده و هادی ساروی با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کل دادگستری تجلیل شد.

انتهای پیام//

دکمه بازگشت به بالا