اقتصادی

واگذاری زمین در ناحیه صنعتی خفر تا پایان امسال

تیتر اول/فارس سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به عملیات اجرایی ناحیه صنعتی خفر گفت: با برنامه ریزی انجام شده، این ناحیه صنعتی تا پایان امسال آماده واگذاری زمین به متقاضیان می شود.

به گزارش تیتر اول، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان فارس، سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با همراهی نماینده مردم شهرستان‌های جهرم وخفر در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران مجلس امروز، ۲۱ مهرماه از ناحیه صنعتی خفر بازدید کردند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این بازدید  بر تسریع در عملیات اجرایی زیرساخت های ناحیه صنعتی خفر تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده، این ناحیه صنعتی تا پایان امسال آماده واگذاری زمین به متقاضیان می شود.

فرشاد مقیمی افزود: مراحل ایجاد و تامین  زیرساخت ها در این ناحیه صنعتی از ابتدای امسال با سرعت خوبی درحال انجام است تا این ناحیه صنعتی آماده جذب سرمایه گذار و استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی شود.

وی با بیان اینکه عملیات حفر و تجهیز چاه آب و نیز خط انتقال به طول ۲ کیلومتر با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال انجام شده گفت: طرح های شبکه داخلی برق و روشنایی فاز عملیاتی نیز به زودی با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال آغاز می شود.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین با اشاره به اجرای طرح زیرسازی فاز یک ناحیه صنعتی با اعتبار ۱۰میلیارد ریال افزود: طرح  احداث جدول معابر نیز با برآورد اولیه ۴۰میلیارد ریال عملیاتی می شود.

مقیمی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان خفر اظهار امیدواری کرد: راه‌اندازی این ناحیه صنعتی بستر مناسبی برای توسعه صنعتی و ایجاد اشتغال پایدار فراهم کند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز با بیان اینکه ناحیه صنعتی خفر در اراضی به مساحت ۵۰ هکتار ایجاد می شود، گفت: تمامی مراحل اجرایی وزیرساختی ناحیه صنعتی در دولت سیزدهم انجام شده است.

سید مصطفی هاشمی هاشمی افزود: مطالعات زیست محیطی این ناحیه صنعتی نیز انجام و طیف گسترده‌ای صنایع تا رده ششم زیست محیطی می‌توانند در این ناحیه مستقر شوند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه های اجرایی خدمات‌رسان برای تامین زیرساخت‌های نظیر برق و گاز گفت: حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی روند تامین زیرساخت‌های زیربنایی را سرعت می بخشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه راه اندازی شهرک ها و نواحی صنعتی در شهرستان های که فاقد شهرک صنعتی هستند در اولویت قرار دارد، گفت: این راهبرد با هدف فراهم کردن زیرساخت برای جذب سرمایه گذار و راه اندازی واحدهای صنعتی، انجام می شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا