بین الملل

واکنش ایران به تایید نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین

به گزارش تیتر اول به نقل از تیتر اول «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری فلسطین روز سه‌شنبه گزارش خود درباره غزه را به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارائه و نتیجه‌گیری کرد که رژیم صهیونیستی در حال اجرای نسل کشی در این باریکه است. در پی قرائت این گزارش ده‌ها دیپلمات از آن حمایت کردند.

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این گزارش در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «جنایت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان اکنون مورد تأیید و تصریح گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز قرار گرفته است».

او در ادامه نوشت: «دولت‌های ملی و مجامع و نهادهای سیاسی و حقوقی بین‌المللی اکنون نه فقط در معرض قضاوت افکار عمومی جهان، بلکه در معرض قضاوت تاریخ قرار دارند. آیا به مسئولیت انسانی، قانونی و تاریخی خود عمل خواهند کرد؟».

حملات رژیم صهیونیستی به غزه در طول 6 ماه گذشته جان بیش از 32 هزار نفر را گرفته است. آمارها نشان می‌دهد بیش از 70 درصد شهدای غزه، کودکان و زنان هستند.

311311

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا