بین الملل

همسر رئیس‌جمهور: فساد اخلاقی می‌تواند نسل بشر را زودتر از بمب اتم نابود کند

همسر رئیس‌جمهور کشورمان با تاکید بر لزوم «زنده نگه داشتن ارزش‌های سنتی در جامعه» خاطرنشان کرد: فساد اخلاقی و فسق می‌تواند نسل بشر را زودتر از بمب اتم نابود کند.

به گزارش تیتر اول، جمیله علم‌الهدی، استاد دانشگاه و همسر سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در گفت‌وگو با روزنامه فایننشال تایمز پیرامون جامعه ایران و موضوعات بین‌المللی اظهار داشت: من یک معلم هستم و بر نظریه‌های فلسفی تمرکز دارم. من مدت زیادی است که این کار را انجام می‌دهم، اما اکنون به نظر می‌رسد که به طور اتفاقی یک پلتفرم دارم و فعالیت‌هایم قابل مشاهده است.

وی که به تازگی نامه‌ای خطاب به همسران سران کشورهای اروپایی نوشته و در آن خواستار حمایت و فشار آنها برای پایان دادن به جنگ غزه شده است در ادامه تاکید کرد که او نیز همچون سایر زوج‌ها تاکنون هیچ کاری را بدون مشورت با همسرش انجام نداده است.

همسر رئیس‌جمهور: فساد اخلاقی می‌تواند نسل بشر را زودتر از بمب اتم نابود کند

جمیله علم‌الهدی در پاسخ به این سوال که «آیا ایران باید قانون حجاب را حفظ کند؟» گفت که مشکل در آیین مد و مصرف‌گرایی است، نه پوشش اسلامی.

وی تاکید کرد که حجاب نباید به عنوان اسلحه‌ای برای کسانی که می‌خواهند دشمنی خود را با جمهوری اسلامی نشان دهند، استفاده شود.

همسر رئیس‌جمهور تصریح کرد: فلسفه حجاب این است؛ زنان باید جامعه را به سوی تعالی هدایت کنند. جمهوری اسلامی از مسیری حمایت می‌کند که هر چیزی را که منجر به اغوا می‌شود، محدود می‌کند و از هر چیزی که به رشد جامعه کمک می‌کند، حمایت می‌کند.

خانم علم‌الهدی با اشاره به ناآرامی‌های سال گذشته در ایران تاکید کرد که این اغتشاشات از خارج از کشور رهبری می‌شده است و افزود: کسانی که به خیابان‌ها آمدند با گوشی‌های هوشمندشان آمدند، در حالی‌که [از جای دیگر] هدایت می‌شدند که کجا بروند و چه کسی را بزنند.

همسر رئیس‌جمهوری ایران همچنین درباره رویکرد خانواده‌اش به تحصیل و فعالیت‌های اجتماعی او خاطر نشان کرد: این یک فرض اشتباه است که فکر کنیم روحانیون با تحصیل دختران خود مخالف هستند.

وی در عین حال افزود: برای کسانی که سبک زندگی غربی را پذیرفته‌اند یا آرزوی آن را دارند، بهای استقلال آنها تنزل بخشیدن به زنانگی‌شان به یکی از جذابیت‌های سطحی بوده است.

او تاکید کرد که زنده نگه داشتن ارزش‌های سنتی، مانند زندگی اخلاقی یک ضرورت است، چراکه به‌ویژه جهان در یک «پیچ تاریخی» قرار داشته است.

جمیله علم‌الهدی تصریح کرد: فقدان اخلاق منجر به نابودی محیط زیست، فرهنگ، تمدن و بشریت خواهد شد. فساد اخلاقی و فسق می‌تواند نسل بشر را زودتر از بمب اتم نابود کند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا