بهترین های کسب و کارعمومی

نگاهی به برنامه شهروندی دومینیکا

نگاهی به برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا اولین‌بار در سال ۱۹۹۳ برنامه شهروندی اقتصادی خود را معرفی کرد و در این برنامه به متقاضیان این امکان را داد که در ازای پرداخت مبلغی مشخص در عوض چند ماه تابعیت و پاسپورت این کشور را به‌دست آورند. همین مسئله هم باعث شده تا سرمایه خارجی قابل‌توجهی روانه دومینیکا شود و دولت بتواند از این سرمایه در توسعه زیرساخت‌های آموزشی، درمانی و گردشگری کشور استفاده کند.

این برنامه از سال ۲۰۱۷ تا الان به طور متوالی در رتبه‌بندی‌ها رتبه اول را به خود اختصاص داده است. دلیل محبوبیت این برنامه هم اعتبار پاسپورت دومینیکا، هزینه‌ معقول، امکانات و مزایایی است که با خود به همراه دارد. از طرف دیگر دولت هم در تلاش است تا امنیت و رفاه مردمش را تأمین کرده و با ممنوعیت اعطای پاسپورت به افراد کلاهبردار، کسانی که به دنبال پول‌شویی هستند یا در لیست تحریم‌ها قرار دارند، همچنان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان باشد.

دارندگان پاسپورت دومینیکا علاوه بر استفاده از مزیت تابعیت مضاعف دومینیکا و حفظ شهروندی کشور خودشان می‌توانند با داشتن پاسپورت این کشور بدون ویزا راهی کشورهای شنگن، چین، هنگ‌کنگ و روسیه شده و حتی برای ویزای توریستی ده‌ساله کانادا یا آمریکا درخواست دهند و شانس بالایی برای دریافت ویزای این کشورها داشته باشند.

چگونه برای دریافت پاسپورت دومینیکا درخواست دهم؟

متقاضیان می‌توانند با انتخاب یکی از گزینه‌های اعلام شده توسط دولت به‌راحتی تابعیت و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند.

در گزینه اول که  نام دارد، به حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا و در گزینه دوم که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولت دومینیکا نام دارد، به ۲۲۰ هزار دلار آمریکا نیاز دارید.

نکته مهم در گزینه دوم این است که باید حتماً در پروژه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که در دسته پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا قرار داشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید که دولت دومینیکا تنها در صورتی درخواست شما را بررسی می‌کند که از طریق یکی از نمایندگان خود آن را دریافت کرده باشد، پس حتماً به یک نماینده مانند شرکت کنکاش نیاز دارید.

به این ترتیب اگر روش دوم را انتخاب کردید، حتماً یادتان باشد که سراغ پروژه‌های مورد تأیید دولت بروید و در دام کلاهبرداری‌هایی مانند دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک نروید، زیرا دولت این کشور در ازای خرید خانه، باغ یا ویلا و هر ملک دیگری که مورد تأییدش نباشد، پاسپورت این کشور را به شخص خریدار نخواهد داد.

شاخص CBI چیست؟

شاخص CBI معیاری برای مقایسه و ارزیابی برنامه‌های شهروندی اقتصادی است. این شاخص یک سیستم رتبه‌بندی است که برای سنجش محبوبیت و عملکرد برنامه‌های شهروندی اقتصادی به کار گرفته می‌شود.

در این رتبه‌بندی، برنامه‌های شهروندی اقتصادی بر اساس معیارهای مختلف ارزیابی می‌شوند و هدف از این گزارش و رتبه‌بندی این است که سرمایه‌گذاران و متقاضیان برنامه‌های شهروندی اقتصادی بتوانند انتخاب بهتری با توجه به شرایط خود داشته باشند.

شاخص CBI برنامه‌های فعال در دنیای شهروندی اقتصادی را با توجه ‌به ۹ معیار:

رتبه‌بندی می‌کند. در میان این ۹ معیار، دومینیکا برای ۶ معیار نمره کامل گرفته است. به همین خاطر هم دومینیکا توانسته برای سال‌های متوالی در لیست بهترین مقاصد برای دریافت پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری باشد. حالا در ادامه بیشتر با جزئیات این معیارها آشنا خواهیم شد.

۱. حداقل هزینه موردنیاز برای سرمایهگذاری

حداقل سرمایه موردنیاز برای یک نفر در برنامه دومینیکا ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است که نسبت به دیگر برنامه‌ها بسیار اقتصادی‌تر است. دومینیکا در این معیار در بالاترین رتبه قرار گرفت و موفق شد از این معیار ۱۰ امتیاز کسب کند. به خاطر داشته باشید که برای دریافت تأییدیه از نمایندگان دولت دومینیکا در پروسه اخذ پاسپورت باید بتوانید منشأ ثروتتان را نشان دهید.

۲. سفر و اقامت اجباری

متقاضیان برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا به‌هیچ‌عنوان ملزم به  یا زندگی در این کشور نیستند. آنها به‌راحتی می‌توانند از کشور خود و از طریق یک نماینده رسمی دولت دومینیکا برای شرکت در این برنامه درخواست دهند، در کشور خودشان به زندگی ادامه دهند و برای سفر بدون ویزا از پاسپورت دومینیکا استفاده کنند.

۳. سهولت پردازش

فرایند شرکت در این برنامه بسیار ساده است. متقاضیان می‌توانند به‌راحتی با یکی از نمایندگان دولت دومینیکا قرارداد ببندند و در مدت کوتاه ۳ تا ۶ ماه تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت کنند.

برای اطلاع از لیست به‌روز نمایندگان دولت دومینیکا می‌توانید از سایت رسمی دولت استفاده کرده و لیست نمایندگان قانونی در کشور خودتان را استعلام بگیرید. در حال حاضر شرکت کنکاش تنها نماینده ایرانی دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاری در این کشور است.

۴. بررسی دقیق

بررسی‌های دقیقی که دولت دومینیکا انجام می‌دهد، تضمین می‌کند تنها افرادی که واجد شرایط هستند تابعیت  را دریافت کنند. در فرایند بررسی مواردی مانند منشأ ثروت و سرمایه متقاضی، تأیید هویت آنها، سوابق جنایی و… بررسی می‌شود.

با قبول درخواست سرمایه‌گذاری، دولت دومینیکا برای شهروندانش پاسپورت‌های هوشمندی را صادر می‌کند که حاوی تراشه ذخیره اطلاعات شخصی و هویتی فرد است. به این ترتیب امکان کلاهبرداری نیز به حداقل می‌رسد و همین مسئله هم باعث شده دومینیکا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با پاسپورتی معتبر باشد.

۵. امکان دریافت پاسپورت برای اعضای خانواده

مقوله خانواده در کشور دومینیکا موضوع بسیار پراهمیتی است و به همین دلیل، این کشور در برنامه شهروندی اقتصادی خود موردی به نام «افراد وابسته» را مطرح کرده است. افراد وابسته همان اعضای خانواده‌ متقاضی (همسر و فرزندان) هستند که با سرمایه‌گذاری متقاضی قادر به دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا می‌شوند.

۶. اعتبار برنامه

برنامه کشور دومینیکا یکی از قدیمی‌ترین برنامه‌های شهروندی اقتصادی در دنیا است. این برنامه از سال ۱۹۹۳ تا الان فعالیت کرده و در طول این ۳ دهه موفق به کسب اعتبار بالا شده است.

افزایش کیفیت زندگی با دریافت تابعیت کشور دومینیکا

شهروندان ایرانی به دلایل زیادی مانند افزایش آزادی سفر و بهبود شرایط آموزشی، مراقبت‌های پزشکی بهداشتی و فرصت‌های شغلی به دنبال دریافت تابعیت کشورهای دیگر هستند.

با دریافت تابعیت دومینیکا فرصت‌های زیادی برای شما مهیا می‌شود. برای مثال، با دریافت تابعیت کشور دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا  از جمله منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنید و پاسپورتی در اختیار داشته باشید که در رتبه ۳۲ پاسپورت‌های قدرتمند دنیا قرار دارد.

علاوه بر این، دولت دومینیکا توجه زیادی به صاحبان کسب‌وکار دارد و اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در این کشور را داشته باشید، می‌توانید از امکاناتی مانند مالیات کمتر نهایت استفاده را ببرید.

منبع: youtube.com

کلام آخر

برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا در طول ۳۰ سال گذشته به افراد زیادی خدمت‌رسانی کرده و موفق شده رضایت آنها را به‌دست آورد. شرکت در این برنامه بسیار آسان است و افراد برای اینکه بتوانند در این برنامه شرکت کنند، تنها باید سرمایه موردنیاز را فراهم کنند و با یک نماینده دولت دومینیکا مانند شرکت کنکاش قرارداد ببندند. اگر سؤالی درباره برنامه شهروندی اقتصادی کشور دومینیکا دارید، با مشاوران ما در کنکاش تماس بگیرید.

منبع : henleyglobal.com

دکمه بازگشت به بالا