استان ها

نمایشگاه مطبوعات و رسانه های قزوین می‌تواند به صورت مستمر و سالانه برگزار شود

به گزارش خبرگزاری تیتر اول از قزوین؛ نخستین نشست هماهنگی برگزاری نمایشگاه و جشنواره مطبوعات استان قزوین، پیش از ظهر امروز پنجشنبه در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری برگزار شد.

عباس کاظمی در این نشست گفت: رشد و توسعه یافتگی حوزه مطبوعات یکی از شاخص‌های توسعه سیاسی و بلوغ فکری در جامعه است لذا باید به رویدادهای حوزه رسانه فراتر از یک نگاه صنفی توجه بیشتری داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین تصریح کرد: علیرغم چالش‌هایی که در حوزه رسانه وجود دارد، اما در مقایسه با برخی استان‌های هم‌تراز در جایگاه بالاتری قرار داریم که بیانگر توانمندی و ظرفیت های رسانه ای استان است.

وی بیان کرد: نمایشگاه مطبوعات یک رویداد تجاری و اقتصادی نیست که برای رسانه‌ها درآمد و منابع مالی داشته باشد؛ اما می‌تواند زمینه ای را فراهم کند تا در بلند مدت به اقتصاد رسانه‌ها کمک شود.

کاظمی یادآورشد: در برگزاری نمایشگاه لازم است دستگاه‌های مختلفی همکاری کنند که با شناسایی این نهادها می توانیم جلسات هماهنگی برگزار شده و ضوابط آن نیز تعیین شود.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود نمایشگاه مطبوعات در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی و در مرداد ماه برگزار شود و شهرداری و شورای شهر نیز در برپایی آن همکاری کنند.

در این نشست عباس کاظمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری؛ حسین براتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان؛ مسعود میرزاپور، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل ارشاد؛ لیلا پیاهو، رئیس گروه معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ قاسم الهیاری، رئیس کمیسیون فرهنگی و عضو شورای شهر قزوین؛ مجتبی انتظاری، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین؛ مجید دقیقی، معاون امور اجرایی نمایشگاه بین‌المللی استان قزوین و سید مصطفی جعفری، رئیس خانه مطبوعات استان قزوین حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا