موهای خود را با مصرف این ویتامین ها ضخیم کنید

یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید ریزش مو است. برای داشتن موهای پرپشت و پرپشت می توانید از ویتامین ها استفاده کنید یا در رژیم غذایی و رفتار خود تغییراتی ایجاد کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نگاهی به ویتامین ها و قرص های افزایش تراکم مو داشته باشیم.

 

چه چیزی باعث ریزش مو می شود؟

 

همه زنان و مردان با افزایش سن مشکلاتی مانند ریزش مو و نازک شدن مو را تجربه می کنند، اما به دلایل مختلف احتمال بروز این مشکلات در سنین پایین تر وجود دارد. یکی از دلایل اصلی مشکلات مو، تغییرات هورمونی است. تغییرات هورمونی به دلایل مختلفی رخ می دهد. به عنوان مثال، زنان در دوران بارداری و یائسگی تغییرات هورمونی را تجربه می کنند که می تواند منجر به نازک شدن موها شود. عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث نازک شدن مو و ریزش مو شود، مانند بیماری، ژنتیک، سطح تستوسترون و برخی داروها.

 

چه ویتامین ها و مواد معدنی مو را تقویت می کنند؟

 

همه ما می دانیم که مصرف مواد معدنی و ویتامین ها مهمترین اقدام برای داشتن بدنی سالم است. این مواد مغذی بر سلامت مو نیز تأثیر می گذارند و در صورت استفاده منظم، موها ظاهر زیبایی پیدا می کنند. اگر از ویتامین های مناسب برای رشد مو استفاده نکنید، سلامت و رشد موهای شما آسیب می بیند. بسیاری از ویتامین ها می توانند از سلامت مو حمایت کنند، اما چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو میشود؟ مهمترین آنها عبارتند از:

 

آهن اکسیژن را به مو می رساند و باعث رشد آن می شود، بنابراین برای حفظ سلامت مو باید به اندازه کافی از این ماده معدنی دریافت کنید. بدن می تواند آهن ضروری گوشت را جذب کند، بنابراین اگر رژیم غذایی شما فاقد گوشت باشد، بدن شما احتمالاً دچار کمبود آهن است. زنان ممکن است در دوران باروری یا بارداری از کمبود آهن رنج ببرند. حتما با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مقدار صحیح آن را مصرف می کنید. آهن بیش از حد می تواند مشکل ساز باشد، اما اگر به درستی استفاده شود برای سلامت مو و بدن مفید است.

 

روی یک ماده معدنی مهم برای سلامت مو است و در صورت کمبود آن ممکن است علائمی مانند شوره سر و ریزش مو بروز کند. روی به تولید سلول های جدید کمک می کند و باعث رشد و ترمیم بافت می شود. یکی از تاثیرات مهم روی بر روی بدن این است که به غدد ترشح کننده چربی که تاثیر مثبتی روی فولیکول های مو دارند کمک می کند تا بهتر کار کنند. مطالعه ای بر روی 15 نفر برای اثبات تاثیر روی در افزایش ضخامت مو و کاهش ریزش مو انجام شد. این 15 نفر به مدت 12 هفته روزانه 50 میلی گرم روی مصرف کردند و نتیجه بهبود سلامت مو در 9 نفر بود.

 

روی برای همه مفید است، اما ورزشکاران باید به آن توجه بیشتری داشته باشند زیرا بدن مقدار زیادی روی را از طریق ورزش و تعریق زیاد از دست می دهد، بنابراین باید منابع غذایی غنی از روی را در برنامه روزانه خود بگنجانید یا از مکمل ها استفاده کنید. البته قبل از مصرف حتما نظر پزشک خود را در این مورد جویا شوید تا دوز مناسب برای شما مشخص شود.

 

دکمه بازگشت به بالا