اقتصادیبهترین های کسب و کار

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق کار

ایرانیان برای کار در هلند نیاز به اخذ مجوز کار معتبر دارند. شما می توانید برای ویزا درخواست مجوز کنید، اگرچه معمولاً این کارفرماست که این درخواست را ثبت می کند.

مجوز کار فقط برای کارفرمایی معتبر است که درخواست داده است و در صورتی که کارمند کار را ترک کند، نامعتبر خواهد بود. به عبارت دیگر، هیچ مجوز کار عمومی برای هلند وجود ندارد.

انواع مجوزهای کار در هلند

انواع اصلی مجوز کار هلند عبارتند از:

تحصیل در هلند: همچنین چند نوع دیگر ویزای کار برای مهاجرت به هلند وجود دارد که نیاز به درخواست برای یکی از مجوزهای اصلی کار در هلند را ندارند. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا از تمامی ویزاهای کار هلند مطلع شوید.

مهاجرت به هلند با ویزای GVVA یا مجوز واحد (GVVA or Single Permit)

از 1 آوریل 2014، مهاجرانی که می خواهند در هلند کار کنند می توانند برای GVVA یا Single Permit، ترکیبی از مجوز کار tewerkstellingsvergunning یا TWV و اجازه اقامت درخواست دهند.

ویزای GVVA / Single Permit چیست؟

GVVA/Single Permit شامل یک مجوز اقامت هلند (verblijfsvergunning) و یک مدرک اضافی است که نشان دهنده این است که فرد مجاز به کار با کدام کارفرما و تحت چه شرایطی است. GVVA برای نیروها و کارآموزانی ایجاد شده است که قصد دارند بیش از سه ماه در هلند بمانند.

کارفرما باید قبل از ثبت درخواست مجوز کار GVVA ثابت کند که برای استخدام فرد مناسب در هلند و اتحادیه اروپا تلاش کرده است. سپس نشان دهد که نتوانسته است که فرد مورد نظر خود را پیدا کند، آنگاه می‌تواند شروع به جستجوی کارمندان خارج از اتحادیه اروپا کند.

مراحل اقدام برای ویزای GVVA / Single Permit

درخواست GVVA باید به اداره مهاجرت و تابعیت هلند (اداره مهاجرت و تابعیت هلند) توسط کارفرمای ارسال شود. پس از پرداخت هزینه و ارسال تمام فرم‌های لازم، اداره مهاجرت و تابعیت هلند از UWV (آژانس تامین اجتماعی هلند) می‌خواهد تا در مورد اینکه آیا کارمند احتمالی ممکن است در هلند زندگی و کار کند، آنها را راهنمایی کند.

تمامی ارزیابی ها براساس قوانین استخدام خارجی ها انجام می شود. اداره مهاجرت و تابعیت هلند تصمیم خود را براساس توصیه های UWV خواهد گرفت. در صورت مثبت بودن نتیجه GVVA صادر می شود و اداره مهاجرت و تابعیت هلند به کارفرما اطلاع خواهد داد.

هنگامی که GVVA صادر شد کارفرما از طرف اداره مهاجرت و تابعیت هلند خبردار می شود که کارمند خارجی می تواند هر دو مدرک فرد را که شامل مجوز کار و اقامت است را دریافت کند.. ممکن است UWV در طول فرآیند درخواست، با کارفرما یا کارمند تماس بگیرد و از برخی موارد موجود در فرم سوال جهت شفاف سازی سوالاتی بپرسد.

چه کسانی نمی توانند برای ویزای GVVA / Single Permit درخواست دهند

برای مهاجرت به هلند برخی از افرادی که مایل به کار در هلند هستند، نمی توانند GVVA دریافت کنند. این افراد شامل موارد زیر هستند:

دانشجویانی که مایل به کار هستند، پناهجویان، کارگران فصلی، کارمندانی که به یک گروه چند ملیتی منتقل شده اند، کارمندانی که حداکثر سه ماه به هلند می آیند.

دقت داشته باشید که در خواست مجوز کار TWV باید همراه با UWV انجام شود.

ویزای GVVA / Single Permit و تجربه کاری در هلند

ویزای GVVA / Single Permit همچنین برای افرادی که برای کسب تجربه کاری، چه برای اهداف تحصیلی یا کاری، به هلند می روند و افرادی که در برنامه تبادل کارگران جوان کانادا (YWEP) ثبت نام کرده اند، قابل درخواست است. در این شرایط نیز معمولاً کارفرما یا حامی مالی درخواست را ثبت می کند.

مهاجرت به هلند با ویزای مهارت بالا (Highly skilled migrant permit)

برنامه مهاجر بسیار ماهر (kennismigrant) به گونه ای طراحی شده است که به کارفرمایان هلندی اجازه می دهد متخصصان خارجی با استعداد را به هلند بیاورند و آنها را حفظ کنند. این بدان معناست که کارفرمایان در هلند می توانند مجوزهای کار هلندی را به سرعت برای کارمندان بین المللی بسیار ماهر سازماندهی کنند، بدون اینکه ثابت کنند هیچ نامزد هلندی یا اتحادیه اروپا مناسبی وجود ندارد.

شرایط لازم برای مجوز مهاجرت با مهارت بالا در هلند

برای واجد شرایط شدن به عنوان یک مهاجر بسیار ماهر برای کار در هلند، متقاضیان بین المللی به طور کلی به موارد زیر نیاز دارند:

فقط سازمان های شناخته شده قادر به ارائه درخواست برای ویزای مهاجر بسیار ماهر در برنامه مهاجرت به هلند هستند. این بدان معناست که سازمان باید حامی مالی اداره مهاجرت و تابعیت هلند باشد.

شرایط دریافت ویزای مهاجرت با مهارت بالا برای مهاجرت به هلند

برای درخواست ویزای مهاجرت به هلند با مهارت بالا، باید یک قرارداد کاری یا یک تصمیم قرار ملاقات (یا یک توافق نامه به عنوان سخنرانان مهمان) داشته باشید. انتقال کارمند به شعبه سازمان بین المللی در هلند، اظهارنامه کارفرما از سوی کارفرمای خارجی مورد نیاز است که باید شامل مدت زمان انتقال، نوع اشتغال و درآمد باشد.

سایر شرایط عبارتند از:

اتباع خارجی کشورهایی غیر از استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزیلند، سورینام، سوئیس و ایالات متحده آمریکا باید ظرف سه ماه پس از صدور مجوز اقامت، آزمایش سل دهند.

همسر و فرزندان افرادی که ویزای مهاجران بسیار ماهر را دریافت کرده اند نیز اجازه کار در هلند را خواهند داشت

دکمه بازگشت به بالا