بهترین های کسب و کارعمومی

مقایسه گردو چندلر و فرنور؟

مشخصات نهال گردو چندلر

ما یکی از پر فروش ترین ارقام خشکبار خارجی را ارائه می دهیم که بسیار مثمر ثمر است ، مطمئنا نهال گردو چندلر. این آجیل یکی از آجیل هایی است که در تغذیه مغز انسان به ویژه در کودکان بسیار موثر است. یکی از بهترین و پر فروش ترین انواع نهال ، خرید نهال گردو چندلر؛ ما به مطالعه نهال این نهال و شرایط رشد و کاشت گردو چندلر ادامه خواهیم داد.

همه ما در باغبانی اهداف داریم! با پرورش گردو چندلر ، در واقع یکی از بهترین نهال های گردو در جهان را خریداری کرده اید. نهال گردو چندلر ، از ابتدا شهرت و کیفیت امروز وجود داشته است. این نهال با آزمایشاتی که در دانشگاه کالیفرنیا روی آن انجام شده ، با گذشت زمان و با اصلاح ژنتیکی توانسته کیفیت آجیل های خود را بهبود بخشد. در سالهای اخیر در کشورهای اروپایی خرید نهال گردوA چندلر رشد چشمگیری داشته است زیرا این نهال بیشترین مقدار آجیل را در بین باغهای مختلف فراهم کرده است.

ممکن است از خود بپرسید چه عواملی بر میزان باردهی گردو چندلر تأثیر می گذارد؟
هنگام پاسخ به این س questionال ابتدا باید سن درخت را در نظر گرفت. اگر یک درخت بالغ 10 ساله را در نظر بگیریم ، طبیعی است که میزان باردهی گردو چندلر باشد. ما انتظار داریم سالانه بیش از 300 کیلو گردوی تازه بارور شود ، اما اگر درخت جوانتر باشد ، مطمئناً کمتر خواهد بود. جالب است بدانید:

– میزان آبیاری
-هرس
-باروری
هرس مناسب و موارد همه در تعداد درختان میوه بسیار مثر است.

یکی از عواملی که باعث می شود فروش نهال گردو چندلر محبوب شناخته شود ، کارایی بالای عنوان است. مهره چندلر مقاومت بسیار بالایی دارد و از ویژگی های مثبت آن می توان به شاخه های تولیدی آن اشاره کرد. حدود 90٪ از نهال های چندلر مثمرثمر هستند که آمار بسیار خوبی است. عامل دیگری که عملکرد نهال گردوی چندلر را خوب می کند سرعت تولید برداشت گردو است.

آب و هوا مورد نیاز برای پرورش نهال گردو چندلر:
ارتفاع یا به اصطلاح ارتفاع مورد نیاز این نهال گردو حدود 700 تا 1500 متر از سطح دریا است. این بدان معنی است که در بیشتر مناطق نسبتاً گرم تا نسبتاً سرد می توان از این گیاه مغز چندلر استفاده کرد. برای ارتفاعات بیشتر و مناطق سردتر ، نهال گردو فرنور و نهال گردو کانادایی اغلب توصیه می شود ، و برای ارتفاعات زیر نهال گردو ژنوتیپ برتر رویال و نهال گردو پکان ذکر شده است.

زمان کاشت نهال گردو چندلر و نحوه کار:

زمان کاشت این نهال معمولاً از اواخر پاییز تا اواخر اسفند ادامه دارد که بسته به موقعیت مکانی آنها می توان یک فصل و ماه مناسب در نظر گرفت.

همچنین بهتر است بدانید که نهال گردو تنها دو تا سه سال پس از کاشت شروع به تولید محصول خود می کند و شما می توانید از این مرحله برداشت محصول خود را شروع کنید. البته لازم به ذکر است که بهره وری گردو در گردو چندلر است. اگر پیوند زده نشود و بذر خریداری شود ، می تواند در طی سالها متفاوت باشد و در بعضی از سالها ممکن است زیاد باشد و در بعضی سالها کم باشد. در مرحله بعدی ، سعی خواهیم کرد برخی از خصوصیات مهم را برجسته کنیم که هنگام خرید نهال گردو مهم است که به شما بگویم. با خرید نهال بادام نیز می توانید در مدت کوتاهی به سوددهی برسید.

ویژگی های مهم کاشت نهال گردو چندلر:

وقتی نوبت به خرید نهال گردو چندلر می رسد ، مطمئناً همه به دنبال ویژگی هایی هستند که بتوانند مهره چندلر بهتر بخرند. یکی از مهمترین عوامل پرورش این نهال گردو کیفیت خود گردو و پوسته آن است. چندلر گردوی بزرگ با پوسته های نازک تولید می کند. البته مغز این مغزها نیز چند رنگ هستند. رنگ پوسته و هسته از ویژگیهای مهمی است که در فروش گردو بسیار مهم است. گردو معمولاً با رنگ دانه روشن تری با قیمت بالاتری به فروش می رسد. بذرهای این نوع گردو به راحتی از پوسته آنها جدا شده و به راحتی تقسیم می شوند. ویژگی بعدی که هنگام خرید نهال گردو مهم است ، اندازه درخت است.
نهال گردو چندلر به طور کلی رشد نسبتاً شدیدی دارند و نیمه عمودی هستند. اگر قصد دارید درختان چندلر با تراکم نسبتاً زیاد بکارید ، باید آنها را به ترتیب در فاصله 5 ، 5 ، 7 متر بکارید. یکی دیگر از ویژگی های درخت لحظه ریزش برگ ها است.
چندلر دیر شکوفا می شود ، که به نوعی برای آن یک جایزه محسوب می شود ، زیرا هرچه زودتر شکوفا شود ، بیماری ها و آفات بیشتری ایجاد می کند. گرده افشانی چندلر نیز به قدری زیاد است که به آن درخت گرده افشانی می گویند.

مقاومت چندلر نهال گردو و زمان بذر:

نهال گردو چندلر همچنین در برابر بیماری خط سیاه بسیار مقاوم است. چندلر همچنین در برابر سرما خوب است و حتی می توان گفت که نهال گردو به 700 ساعت سرد شدن زیر 7 درجه نیاز دارد. زمان کاشت نیز بسته به منطقه زندگی شما تعیین می شود ، اما زمان کاشت درخت چندلر نسبتاً طولانی و مناسب است که معمولاً زمان بسیار خوبی برای کاشت آن در اواخر پاییز و اواخر زمستان تا اوایل بهار است. لازم به ذکر است که قیمت نهال گردو چندلر ترکیبی در گروه آجیل های بسیار ارزان و ارزان قیمت قرار دارد.

سایر مشخصات و خواص مغز گردو چندلر:

مطمئناً یکی از دلایلی که شما جذب نهال گردوA چندلر می شوید خواص گردو است. یکی از خواص مهمی که انواع مختلف آجیل ها به ویژه آجیل های چندلر دارند و ممکن است شما را نسبت به قبل در خرید نهال گردو مصمم تر کند ، خواص ضد سرطانی آنهاست. گردو می تواند خطر سرطان را تا حد زیادی کاهش داده و با آن مقابله کند. گردو حاوی مقادیر مناسبی از پلی فنول و حاوی مواد شیمیایی است که با خواص آنتی اکسیدانی خود می تواند با سرطان هایی مانند پستان و پروستات مقابله کند.
گردو خاصیت کاهش استرس اکسیداتیو را دارد که باعث می شود گردو به عنوان محافظ در برابر سرطان عمل کند. ویژگی دیگری که مردم را به خرید نهال گردو چندلر ترغیب می کند کیفیت گردوی سلامت قلب است. گردو عمدتا حاوی امگا 3 ، ویتامین E ، منیزیم و فولات است که همه آنها در تقویت قلب موثر هستند. همچنین خوردن گردو باعث افزایش کلسترول خوب بدن و کاهش کلسترول بد خون می شود. خوردن آجیل به صورت روزانه می تواند التهاب عروق قلب را کاهش داده و از بیماری های قلبی پیشگیری کند.

به طور معمول قد نهال گردو چندلر چقدر است:

ارتفاع نهال گردو چندلر اغلب براساس سن و پایه آن برای نهال تخمین زده می شود:
قد سالانه نهال گردو چندلر معمولاً کمتر از 50 سانتی متر است.
– دو سال ارتفاع عددی نهال گردو چندلر تا 100 سانتی متر.
– و برای قد نهال گردو سه سال بالاتر از چندلر ، می توان تعداد بیش از 150 سانتی متر را تصور کرد.

فضای کاشت و روش نهال گردو چندلر:

 

تجربه چندین ساله ما در کاشت نهال چندلر به ما می گوید ، همانطور که در ابتدا گفتیم ، درختان چندلر باید به ترتیب در فواصل 5 ، 6 ، 7 متر یا 6.6.7 متر کاشته شوند. با استفاده از این فواصل می توانیم حدود 250-280 درخت در هکتار بکاریم. به این روش کاشت پرچین گفته می شود.
در این روش کاشت ، درختان را در یک ردیف نزدیک به هم قرار داده و فضای کافی را بین ردیف ها باقی می گذارید. این روش کاشت باعث افزایش عملکرد نهال های چندلر می شود و شما قادر خواهید بود در کمترین زمان محصول صحیح را از نهال های خود برداشت کنید. البته در این روش کاشت باید دقت داشته باشید که 95 درصد از نهال های چندلر را بکارید و از 5 درصد سایر نهال ها که گرده افشانی آجیل شماست استفاده کنید.

سمپاش های مناسب برای این نهال های آجیل:

 

هنگام کاشت نهال گردو چندلر ؛ نهال های گرده افشان را حتما پشت سر هم بکارید تا در زمان برداشت راحت تر شناسایی شوند. گردو چندلر را برای منطقه ای در نظر بگیرید که میزان بارندگی آن سالانه 1270 میلی متر باشد. نهال گردو چندلر را می توانید از نهال رویال تهیه کنید. در این صورت نهال های خوبی به دست می آورید و از مشاوره های لازم در این زمینه بهره مند می شوید. آجیل های چندلر مانند سایر گیاهان در فصل خشک به آبیاری احتیاج دارند که در تابستان به دلیل کمبود باران و درختان بارور از اهمیت بیشتری برخوردار است.

بنابراین ، باید مورد توجه قرار گیرد. مغز گردوی چندلر بیضی است. سن کم درخت هیچ تاثیری بر روی پوست نازک گردو ندارد ، یا هرچه گردوی چندلر پیرتر باشد ، احتمال آسیب دیدن پوست کمتر است.

در سایت ckkproductsllc.com می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

برخی از مزایای باردهی نهال گردو چندلر ، قیمت ترکیبی نهال گردو چندلر:
-نهال گردو چندلر کارایی 48 تا 51 درصد دارد.
محفظه نهال گردو چندلر صاف ، بیضی شکل و نازک است.
عطر و طعم مطبوع و مطبوعی دارد و در اواخر تابستان یا اوایل پاییز برداشت می شود.
رنگ مغز آن روشن و بسیار شفاف است.
نهال های چندلر به صورت عرضی رشد می کنند.
در دانشگاه کالیفرنیا تولید شده است.
عملکرد میوه گردو چندلر:
یکی از مهمترین جنبه ها در پرورش هر نوع گیاه باید مقدار میوه باشد. در این درخت چندلر ، مقدار میوه در هر درخت بالغ که بین 8 تا 10 سال سن دارد ، 70 کیلوگرم گردوی خشک در سال است. این تعداد به عوامل زیادی مانند هرس ، آبیاری ، کود ، سمپاشی مورد نیاز و که بستگی دارد بستگی دارد که در صورت مشاهده قطعاً به این تعداد خواهد رسید.
عموماً طول عمر درخت نهال گردو چندلر چقدر است:
قدمت درختان گردو به طور کلی بیش از 100 سال تخمین زده می شود ، اما عوامل خارجی بسیاری وجود دارد از جمله: نحوه مراقبت و آبیاری ، نحوه هرس ، نحوه پیوند درخت ، کوددهی و هرس یا هرس با اصول ، بیماری و کنترل آفات باغ گردو چندلر و بسیاری از عوامل در زندگی درخت گردو چندلر دخیل است.

مقایسه درخت نهال گردو چندلر و فرنور:

مثل هر پدیده‌ ی دیگری در جهان اطراف ما، تفاوت‌ها عامل اصلی به وجود آمدن ویژگی‌های مختلف در باغداری و کشاورزی هستند. تفاوت در مقدار باردهی دو نهال، تفاوت در نژاد دو گیاه، نوع گلدهی دو درخت و… همگی از مجموعه تفاوت‌هایی هستند که جهان اطراف ما بر پایه‌ی آن‌ها شکل گرفته است.

تفاوت میان دو درخت یا دو نهال گردو اثری مستقیم در نوع کارکرد آن‌ها، نوع محصول تولیدی و سایر شاخصه‌های آن دارد. مقایسه گردو چندلر و فرنور؛ موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت پس تا انتها همراه ما باشید.

دلیل مقایسه گردو چندلر و فرنور چیست؟

کسانی که به کاشت درختان گردو و سایر گیاهان علاقه دارند، باید نسبت به تفاوت‌های گیاهان مختلف مثل ویژگی‌های زیستی، شرایط نگهداری، نوع و زمان گلدهی و همچنین نوع رشد گیاه دقت کنند.

به همین دلیل، کشاورزانی که نسبت به تفاوت‌های گیاهان مختلف بی توجه هستند، موفق به بارآوری درست محصولات نمی‌شوند. اگر شما هم به عنوان تجارت یا تفریح قصد دارید درخت گردو بکارید و از راه‌های مختلف با دو نوع نهال پیوندی گردو آشنا شده‌اید، لازم است ویژگی‌های هر یک را بشناسید و بتوانید آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. بنابراین مقایسه گردو چندلر و فرنور، می‌تواند اطلاعات موثق و به دردبخوری را در اختیار شما قرار دهد.

نهال گردو چندلر چه ویژگی‌هایی دارد؟

در جریان مقایسه گردو چندلر و فرنور؛ مهمترین ویژگی نهال گردو چندلر این است که درخت‌های گردو حاصل از آن، میوه‌هایی بسیار درشت تولید می‌کنند. نهال گردو چندلر دیر گل می‌دهد و باید حسابی در پرورش آن صبور باشید و به گیاه اجازه‌ی رشد بدهید.

تحقیقات و تجربیات محققان کشاورزی و کشاورزان مختلف نشان داده است نهال گردو چندلر بسیار پرمحصول است و در صورتی که شرایط رشد آن استاندارد باشد، علاوه بر تولید گردوهایی درشت و سنگین، از هر درخت حاصل از آن مقدار زیادی گردو نیز به دست می‌آید.

جهت مشاهده لیست قیمت خرید انواع نهال گردوی پربار روی عبارت () کلیک نمایید.

تاریخچه تولید نهال گردو چندلر:

در فاصله‌ سال‌های 1980 تا 1990 میلادی، محققان آمریکایی در دانشگاه کالیفرنیای این کشور موفق به پیوند و عمل‌آوری نهال گردویی شدند که بازدهی بالایی داشت و میوه‌های حاصل از آن بسیار درشت بودند. نهال چندلر آنقدر در آمریکا شناخته شد و عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت که امروزه گزارش شده است بسیاری از باغات گردوی کشور آمریکا با استفاده از این نهال کشت شده‌اند.

دلایل موفقیت نهال گردو چندلر:

تولید انبوه محصول، بارآوری میوه‌های درشت و پرمغز و همچنین زودبازده بودن این نهال، باعث شده است تا این نهال نه تنها عملکردی موفق داشته باشد، بلکه در میان کشاورزان بسیار محبوب گردد.

، معمولا در سال اول، میوه‌دهی را آغاز می‌کند اما محققان کشاورزی معتقدند باید برای راندمان بهتر درخت، از برداشت میوه‌های آن در سال اول خودداری کرد. آن‌ها معتقدند بهتر است در سال اول، مثل دو سال نخست رشد نوزاد انسان، انرژی نهال صرف رشد، قوام اندام‌ها و در نهایت قوی‌شدن آن‌ها شود.

این نهال در ده سال اول رشد خود، رشدی تصاعدی را تجربه خواهد کرد؛ به‌طوری که محصول آن هر سال نسبت به سال بعد افزایش می‌یابد. اما با آغاز دهه‌ی دوم عمر درخت گردو، میزان محصول تولیدی به مقداری ثابت خواهد رسید.

آشنایی با نهال گردو فرنور:

نهال گردو فرنور یکی دیگر از انواع نهال‌های پیوندی است که یک ویژگی مهم، آن را نسبت به سایر هم خانواده‌هایش متمایز کرده است؛ این نهال گردو به‌خوبی در برابر سرما مقاومت کرده و می‌تواند حتی در دمای بسیار پایین هم به زندگی ادامه دهد. مقاومت این نهال در برابر سرما باعث شده تا بسیاری نام این نهال مقاوم را گردوی سرمایی بگذارند؛ ویژگی مهمی که در جریان مقایسه گردو چندلر و فرنور، بسیار به کار می‌آید.

اندازه‌های استانداردی که تاکنون درباره درخت خاصل از نهال فرنور به دست آمده است، نشان می‌دهد این درخت ممکن است بین 3 تا بیش از 10 متر ارتفاع داشته باشد. اما یکی از دلایلی که باعث می‌شود تا نهال گردو فرنور انتخاب مناسبی برای استفاده‌های تجاری نباشد، بازدهی چندساله‌ی آن است.

برای آنکه به مرحله‌ی بازدهی برسد و میوه‌ی آن قابل برداشت باشد، به بیش از سه سال زمان نیاز دارد و کشت آن در باغاتی که نیازمند باردهی سریع محصول هستند، انتخاب مناسبی نیست. اما در برخی از مناطق که سرمای هوا مانع از کشت هر نوع دیگری از نهال می‌شود، می‌توان فرنور را بدون نگرانی از آسیب آن در برابر سرما کاشت و پس از چند سال، محصولات آن را برداشت کرد.

فرنور برای مکان‌های مرتفع که در آن‌ها دمای هوا بسیار پایین است، انتخاب مناسبی است؛ چراکه علاوه بر مقاومت دربرابر سرما، از دمای پایین محیط استفاده کرده و باروری خود را افزایش می‌دهد. نهال گردوی فرنور تا 800 ساعت توانایی مقاومت در برابر سرمای شدید را دارد و حتی با وجود این دما، می‌تواند به جریان رشد خود نیز ادامه دهد.

  1. این دو نوع نهال گردو که از تغییر ژنوتیپ گیاه حاصل شده‌اند، مقاومت و بارداری بهتر و بیشتری نسبت به اجداد خود نشان می‌دهند.
  2. در حقیقت در جریان بهسازی این نهال‌ها، نقص‌هایی که باعث ضعیف‌شدن درختان قبلی می‌شد شناسایی شده است تا گیاه عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد.
  3. بنابراین در مقایسه گردو چندلر و فرنور، باید به این نکته توجه داشته باشید.

 مقایسه گردو چندلر و فرنور؛ رنگ و اندازه مغز:

در جریان مقایسه گردو چندلر و فرنور، آنچه از نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور به دست می‌آید دارای مغزی درشت و پرملات، رنگی روشن و کیفیتی بسیار بالا است. مشخص است که این دو مورد باتوجه به اصلاحات ژنتیکی صورت گرفته بر روی این نهال‌ها به دست آمده‌اند و نقش مهمی در پرطرفدار شدن این نهال‌ها دارند.

حتما شما هم بارها و بارها در تبلیغات گردو شنیده‌اید که گردوی مرغوب را با عنوان «گردوی کاغذی» معرفی می‌کنند و مردم هم علاقه‌ی بیشتری به گردوهایی دارند که دارای پوستی کاغذی هستند. پوست کاغذی درواقع به پوسته‌ی گردوهایی گفته می‌شود که پس از رسیدن میوه‌ی گیاه به راحتی شکسته شود و نیازی به اهرم فلزی مثل گوشت‌کوب یا گردوشکن نداشته باشد.

مغز حاصل از نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور، پوستی بسیار نازک دارد. البته مشاهده شده که در مقایسه گردو چندلر و فرنور، پوست مغز چندلر به مراتب از پوست مغز حاصل از فرنور نازک‌تر است و این موضوع یک موفقیت اقتصادی قابل توجه برای نهال گردو چندلر محسوب می‌شود.

مقایسه گردو چندلر و فرنور؛ چربی و مواد تشکیل دهنده مغز:

برتری دیگر این دو نهال نسبت به سایر نهال‌های مشابه، میزان روغنی است که از هر مغز گردو به دست می‌آید. نسبتی که میان درصد مغز و درصد پوسته هم وجود دارد از دیگر معیارهای کیفیت‌سنجی مغز گردو است.

با این تعریف جالب است بدانید که با مقایسه مقایسه گردو چندلر و فرنور، مشاهده شده مغز گردوی حاصل از نهال گردو چندلر، نزدیک به 60 درصد کل میوه را به خود اختصاص می‌دهد درحالی که درصد مغز میوه‌ی فرنور به کل آن، زیر 50 درصد است.

دکمه بازگشت به بالا