ورزش و نشاط

مرگ پدر و پسر در چادر، جعل استقلال و پول پرسپولیس

ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آن‌ها در این گزارش آمده است.

به گزارش تیتر اول،  کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که نرخ بلیت‌های جام ملت‌های آسیا از ۳۵۰ هزار تومان آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، بلیت‌ فروشی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا از امروز آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت معرفی شده، بلیت‌های این مرحله را به صورت آنلاین خریداری کنند. بر همین اساس، نرخ بلیت‌ها از ۲۵ ریال قطر (حدود ۳۵۰ هزار تومان) آغاز می‌شود که بر اساس جایگاه صندلی، نرخ بلیت افزایش پیدا خواهد کرد. البته این مبلغ مربوط به مرحله گروهی است و در مراحل بالاتر قیمت‌ها افزایش پیدا خواهند کرد.

درویش چطور به پرسپولیسی‌ها ۱۰ درصد پرداخت کرد؟

در حالی که باشگاه پرسپولیس منابع مالی لازم برای پرداخت ۷ درصد از مالیات اعضای تیمش را فراهم کرده بود، ۴ بازیکن از دریافت پول انصراف دادند تا پرداختی به سایرین به ۱۰ درصد برسد.

مدیران باشگاه پرسپولیس پیش از داربی به بازیکنان و اعضای کادر فنی خود قول داده بودند که قبل از مصاف برابر استقلال ۱۰ درصد از مطالبات آنها را پرداخت کنند، با این حال تلاش‌ها به نتیجه مطلوب نرسید تا اینکه منابع مالی فراهم شده تنها کفاف پرداخت ۷ درصد از مطالبات اعضای تیم را می‌داد.

حکم کمیته اخلاق درباره جعل سند توسط استقلال

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در پرونده جعل سند توسط باشگاه استقلال، دستور موقت صادر کرد.

پیرو گزارش حراست فدراسیون مبنی بر جعل و استفاده از سندمجعول موضوع نقض صریح ماده ۹ آیین نامه اخلاق فدراسیون در باشگاه استقلال و با توجه به گزارش دپارتمان بین الملل فدراسیون و تحقیقات صورت گرفته و احضار علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال و توضیحات نامبرده و در ادامه اقرار سروش مهاجری، مسئول روابط بین الملل باشگاه استقلال بر اصل ارتکاب رکن مادی تخلف و اهمیت برخورد سریع با تخلف رخ داده، لذا بدین وسیله بنا به پیشنهاد مورخ ۱۴۰۲/۹/۲۹ ریاست محترم دیوان تحقیقات بر جلوگیری از فعالیت تا تعیین تکلیف نهایی و صدور حکم قطعی، مستند به مواد  ۲ و ۳ و  ۳ و ۵ و  ۹ و ۶۵ آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال، سروش مهاجری (رئیس روابط بین الملل استقلال) با دستور موقت به میزان ۲۰ روز از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی تا تعیین تکلیف نهایی محروم خواهد بود.

رسمی/ پروژه سوپرلیگ برنده شد

دادگاه عالی اتحادیه اروپا با رد شکایت یوفا و فیفا، اجازه برگزاری پروژه سوپرلیگ را صادر کرد.

دادگاه عالی اتحادیه اروپا در حکم اولیه خود، یوفا و فیفا را متهم کرد که با ممانعت از برگزاری سوپرلیگ در سال ۲۰۲۱، اقدامی خلاف قانون انجام داده‌اند. این دادگاه با صدور اجازه تشکیل سوپرلیگ اعلام کرد: نه فیفا و نه یوفا، نمی‌توانند باشگاه‌ها را از شرکت در رقابت‌های دیگر محکوم کنند.

محرومیت سپاهان از حضور تماشاگران

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را در خصوص محرومیت تماشاگران باشگاه سپاهان اعلام کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که «پیرو نامه ارسالی از سوی باشگاه سپاهان اصفهان در خصوص پذیرش دادنامه شماره ۱۶۲۸ مورخ ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲ مبنی بر محرومیت از حضور هواداران تیم مربوطه در دیدار خانگی با استناد به  دادنامه صادره به شماره ۱۰۳۲ مورخ ۱۴۰۲/۳۰/۰۵، باشگاه مربوطه باید اولین دیدار خانگی خود را بدون حضور تماشاگر برگزار کند.»

نه «خرد جمعی» جواب داد نه ریسک امیر قلعه‌نویی

یک بار دیگر یک‌چهارم نهایی و یک بار دیگر کره‌ جنوبی. این بار در آسیای جنوب شرقی ریسک قلعه‌نویی و بیرون‌کشیدن حسن رودباریان و حضور وحید طالب‌لو در دروازه نیز جواب نداد تا ایران از جام ملت‌های آسیا حذف شود.

به گزارش تیتر اول، با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تداخل‌نداشتن با بازی‌های المپیک و جام ملت‌های اروپا سال‌های برگزاری جام ملت‌های آسیا تغییر کرد و از سال ۲۰۰۷ این بازی‌ها در سال‌های فرد برگزار می‌شود.

خشم پرس از ام‌باپه و تمایل به هالند

طبق اعلام رسانه‌های اسپانیایی رئیس باشگاه رئال مادرید بی خیال جذب ام‌باپه شده و در تلاش است تا ارلینگ هالند را جذب کند.

کیلیان ام‌باپه هدف بزرگ رئال مادرید بعد از جدایی کریستیانو رونالدو بود. این بازیکن فرانسوی در سال ۲۰۲۲ تا آستانه پیوستن به رئال مادرید پیش رفت اما در نهایت قراردادش را با پاری سن ژرمن تمدید کرد و در این تیم ماندنی شد.

نیمکت‌های اشتباهی ۱ + ۷ تیم لیگ برتری؛ از منصوریان و خطیبی تا یحیی و ساکت

بعید نیست تا پایان نیم‌فصل نخست ۷ تیم لیگ برتری نیمکت خود را تغییر دهند.

تنها دو هفته تا پایان نیم‌فصل نخست لیگ بیست و سوم مانده است و نیمی از نیمکت‌های تیم‌های لیگ برتری تغییر کرده‌اند و یا در شرف تغییر هستند. تاکنون سرمربی ۴ تیم برکنار شده‌اند و ۴ سرمربی نیز خطر جدایی از تیم‌شان را حس می‌کنند.

مرگ تلخ ملی‌پوش نوجوان کشتی ایران و پدرش در خواب پس از کارگری

سنگین‌وزن ۱۹ ساله تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان به همراه پدر خود در حال استراحت پس از یک روز کارگری در چادر بودند که بر اثر گازگرفتگی جان به جان آفرین تسلیم کردند.

امید پایدار، سنگین‌وزن تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ در بوداپست مجارستان، شب گذشته (چهارشنبه) به علت گازگرفتگی درگذشت.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا