بهترین های کسب و کارعمومی

مرکز فروش اسکراب پزشکی در ایران کجاست؟

روپوش سفید، که به عنوان روپوش آزمایشگاهی نیز شناخته می‌شود، یک لباس است که توسط متخصصین در زمینه پزشکی یا آزمایشگاه استفاده می‌شود. روپوش باعث حفاظت از لباس افراد شده یا می‌تواند به عنوان یک لباس مستقل عمل کند.

روپوش سفید پزشکی

این لباس از رنگ سفید و معمولاً با الیاف پنبه، کتان یا پلی استر ساخته شده‌است که اجازه می‌دهد آن را در دمای بالا شستشو داده و به آسانی تمیز کرد.همچنین روپوش به عنوان یک نماد آموزشی در کشورهای آرژانتین و اروگوئه به حساب می‌آید، که توسط دانشجویان و معلمان مدارس دولتی بکار گرفته می‌شود.

در تونس و موزامبیک، معلمان از روپوش برای محافظت لباس‌های شخصی خود از گچ استفاده می‌کنند.روپوش پزشکی دارای انواع مختلفی بوده و می تواند بلند یا کوتاه و دارای رنگ و جنس های متفاوت باشد. عموما مدل بلند آن برای خانم ها و از مدل کوتاه آن برای آقایان استفاده می شود. این وسیله جهت محافظت از بدن و لباس و همچنین رعایت بهداشت و نظافت کاربرد دارد.

جنس این روپوش ها از پارچه هایی با درصدهای مختلفی از نخ و پلی استر تولید می شوند.دلیل ارجحیت رنگ سفید القای حس تمیزی و همچنین دیدن کوچکترین آلودگی و لکه بر روی لباس است. جنس روپوش بهتر است پنبه، لینن یا ترکیب پنبه و پلی استر باشد چرا که امکان شستشوی لباس در دمای بالا را موجب شده و به راحتی می توان تمیزی پارچه را تشخیص داد. طبق تحقیقات انجام شده درصدبالایی از بیماران نیز ترجیح میدهند پزشک خود را در روپوش سفید  ببینند.

در پشت پرده روپوش سفید فلسفه‌ها و اتفاقات زیادی نهفته است که بسیاری از افراد حتی پزشکان از وجود آن بی‌خبر هستند. جالب است بدانید، کمتر کسی تصورش را می‌کند که پیشینه روپوش سفید پزشکی به 2 قرن پیش برمی‌گردد! روپوش سفید که به آن کت آزمایشگاهی می‌گویند، روپوشی تا روی زانو است.

که توسط متخصصین حوزه‌ پزشکی یا افراد درگیر در کارهای آزمایشگاهی، پوشیده می‌شود. این روپوش از لباس‌هایی که افراد بر تن دارند، محافظت کرده و همچنین به‌عنوان یک لباس فرم ساده عمل می‌کند. این لباس از مخلوط پنبه و کتان یا پلی‌استر پنبه‌ای به رنگ‌های سفید یا روشن دوخته می‌شود.

پارچه تترون

این مدل پارچه، نسبت 40 به 60 دارد. این پارچه 40 درصد آن از نخ پنبه و 60 درصد دیگر از پلی استر تولید شده است. مزایای پارچه تترون عبارت‌اند از:

 • خنکی قابل توجه
 • مقامت در برابر رنگ‌رفتگی
 • مقاومت در برابر ساییده‌شدن

پارچه ترگال

این مدل پارچه از پراستفاده‌ترین انواع پارچه روپوش پزشکی است، دو نوع ساده و کج‌راه دارد. مدل ترگال ساده از تناسب 35 درصد نخ پنبه و 65 درصد پلی استر و پارچه ترگال کج‌راه از تناسب 40 به 60 تولید می‌شوند. از مزایای پارچه ترگال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استحکام قابل توجه
 • ثبات رنگ بالا
 • تراکم بافت مناسب

امروزه به دلیل گسترش خرید اسکراب پزشکی انتظار از تولید کنندگان مطرح است که این حق را به مشتری بدهند که در صورت وجود آسیب در اسکراب جراحی آن را تعویض کند. اگر شما اسکراب جراحی مدیفرم تهیه کرده باشید نیاز به تعویض با بازگرداندن کالا داشته باشید می توانید به صفحه رویه بازگرداندن کالا  مراجعه کنید. کلیه محصولات مدیفرم شامل این نوع ضمانت می باشند.

روپوش پزشکی باکیفیت از چه پارچه‌ای برخوردار است؟

به طور کلی ویژگی‌هایی که پارچه روپوش پزشکی باید دارا باشد عبارت‌اند از:

 • در برابر شست‌وشو مقاوم باشد و کیفیت خود را بر اثر شست‌وشو با مواد شیمیایی قوی از دست ندهد.
 • دچار رنگ‌رفتگی نشده و رنگ اصلی خود را حفظ کند.
 • آب‌رفت نداشته باشد.
 • چروک‌پذیری کمی داشته باشد.
 • سبک، خنک و راحت باشد.
 • بدن‌نما نباشد و شئونات مرکز درمانی را رعایت کند.
 • به سلیقه مصرف‌کننده توجه کند جذابیت‌های بصری مناسبی داشته باشد.
دکمه بازگشت به بالا