سلامت و تندرستی

محدودیت جدید چین برای آمریکا/ ممنوعیت استفاده از پردازنده‌های اینتل و AMD

به گزارش تیتر اول، دولت چین اعلام کرده است که استفاده از پردازنده‌های آمریکایی شرکت‌های اینتل و AMD را در دستگاه‌های دولتی متوقف می‌کند. به‌علاوه، این کشور می‌خواهد سیستم‌عامل ویندوز و دیگر نرم‌افزارهای مدیریت پایگاه داده غربی را به نفع نرم‌افزارهای بومی خود کنار بگذارد.

به نقل از دیجیاتو، چین از سازمان‌های دولتی خواسته است تا ملزومات لازم برای استفاده از پردازنده‌ها و سیستم‌عامل‌های «ایمن و قابل‌اطمینان» را در خریدهای بعدی خود درنظر بگیرند. به ادعای فایننشال تایمز، این اقدام برجسته‌ترین گام چین درزمینه استفاده از جایگزین‌های بومی فناوری برای محصولات خارجی است و بازتابی از تنش‌های این کشور با آمریکا محسوب می‌شود.

طبق دستورالعمل‌های جدید چین، درحال‌حاضر 18 پردازنده تأییدشده وجود دارد که در میان آن‌ها تراشه‌های شرکت هواوی و گروه Phytium نیز دیده می‌شوند. محصولات این دو شرکت در فهرست سیاه واشنگتن قرار گرفته‌اند.

تراشه‌سازان چینی از ترکیبی از معماری‌های پردازنده اینتل x86، آرم و معماری‌های بومی خود استفاده می‌کنند. درزمینه سیستم‌عامل نیز عمدتاً نرم‌افزارهای خود را بر پایه لینوکس ساخته‌اند.

تغییر سیاست‌های پکن بخشی از استراتژی ملی این شرکت برای رسیدن به استقلال فناورانه درزمینه امور نظامی و دولتی است که تحت عنوان برنامه «شینچوانگ» شناخته می‌شود. این استانداردهای جدید اولین دستورالعمل‌های واضح و پرجزئیات برای ترویج برنامه شینچوانگ است.

همچنین گفته می‌شود که از شرکت‌های متعلق به دولت چین نیز خواسته شده است تا این دستورالعمل‌ها را اجرا کنند. دو منبع آگاه می‌گویند این شرکت‌ها باید تا سال 2027 حرکت به‌سمت جایگزین‌های بومی را تکمیل کرده باشند.

مایکروسافت، اینتل و AMD به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر دراین‌باره پاسخی نداده‌اند. پیش‌تر دولت ایالات‌متحده تحریم‌های فناوری علیه چین را افزایش داده بود.

۵۸۵۸

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا