اقتصادی

مالزی برای کاهش قیمت برنج چه می‌کند؟

مالزی اعلام کرد که یارانه و سایر اقدامات را برای کاهش قیمت برنج در بحبوحه نگرانی از افزایش هزینه‌ها و کمبود عرضه در نظر گرفته است.

به گزارش تیتر اول، کشورهای سراسر آسیا در هفته‌های اخیر شاهد عرضه کمتر و افزایش قیمت برنج بوده‌اند زیرا افزایش دما محصول را تهدید و صادرکنندگان بزرگی مانند هند برای جبران تورم و تضمین امنیت‌غذایی، محموله‌ها را محدود می‌کنند.

مالزی قیمت برنج سفید محلی را ۲.۶ رینگیت (۰.۷۶ دلار سنگاپور) در هر کیلوگرم محدود کرده است. واردکننده دولتی برنج اظهار کرد که تخمین زده می‌شود قیمت خرده‌فروشی برنج سفید وارداتی تا ۳۱ درصد از ۲.۹ رینگیت به ۳.۸ در هر کیلوگرم افزایش یافته که باعث افزایش تقاضا برای غلات محلی شده است.

مالزی، کشوری با بیش از ۳۲ میلیون نفر جمعیت، حدود ۳۸ درصد از نیاز برنج خود را وارد می‌کند و هفته گذشته با هند مذاکراتی را برای رفع محدودیت‌های صادراتی انجام داد.

طبق گزارش رویترز، وزارت کشاورزی و امنیت غذایی این کشور گفت که از ۵ اکتبر یارانه ۹۵۰ رینگیت (۲۷۶.۲۹ دلار سنگاپور) در هر تن برای برنج سفید وارداتی ارائه می‌کند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا