ماسک برای چروک پوست صورت

افزایش سن و سبک زندگی از است. بعد از ورود به دهه 20 سالگی، تعداد خطوط روی پوست بیشتر می‌شود. در صورتی که به پوست رسیدگی نشود، میزان عمق چین و چروک‌ها بیشتر می‌گردد. اما راه حال از بین بردن چروک صورت چیست؟ برخی از ماسک‌های صورت تاثیر بسزایی در رفع چروک صورت دارند و باعث صاف و جوان سازی پوست می‌شوند. در ادامه مقاله به بهترین و قوی‌ترین ماسک ضد چروک صورت می‌پردازیم.

علت بروز چین و چروک صورت چیست؟

با افزایش سن، پوست صورت و بدن نازک‌تر، ضعیف‌تر و خشک‌تر می‌شود. دلیل این است که پوست، آب و رطوبتش را از دست می‌دهد و دیگر کلاژن سازی یا جوان سازی انجام نمی‌شود. به همین دلیل روی پوست خطوط و چروک ایجاد می‌شود. همینطور پوست خاصیت انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد. در واقع ایجاد چین و چروک روی پوست با افزایش سن بسیار عادی است.

با این حال برخی مسائل ممکن است بروز چین و چروک صورت را بیشتر کنند. اینطور پوست، زودتر از موعود، حتی در سنین جوانی نیز دچار چین و چروک گردد. موارد زیر از علت چین و چروک پوست در سنین جوانی هستند:

 • تماس اشعه مضر خورشید با پوست (اشعه UV)
 • آلودگی هوا یا هوای خشک و نامساعد
 • عوامل ژنتیکی
 • میزان استرس بالا
 • سبک زندگی ناسالم
 • مصرف بیش از حد الکل و دخانیات
 • بروز احساسات
 • پاک نکردن کامل آرایش

انواع چین و چروک صورت

چین و چروک صورت، انوع متفاوتی دارد که برخی از آن‌ها ممکن است عمیق و دائمی باشند. برخی دیگر عمق و عمر کمتری دارند. شناخت انواع چین و چروک پوست کمک می‌کند تا راه بهتری برای مقابله با آن انتخاب کنیم. انواع چروک پوست صورت عبارت است از:

 1. چروک روی پیشانی
 2. چین اخم (میان ابروها)
 3. خطوط خرگوشی (چروک کناره‌ی بینی)
 4. چروک پاکلاغی (چروک کناره‌ی چشم)
 5. خطوط لبخند
 6. خطوط روی چانه

فواید ماسک صورت برای چروک صورت

رسیدگی به پوست باعث می‌شود که میزان چین و چروک صورت کاهش یابد. همینطور از بروز چروک صورت در سنین جوانی جلوگیری گردد. ماسک ضد چروک صورت تاثیر بسزایی در شفاف و صاف شدن پوست دارد. همینطور این ماسک باعث تغذیه و جوان سازی پوست می‌شود. اما باید به یاد داشته باشید که مصرف ماسک ضد چروک پوست صورت باید به صورت مداوم باشد تا به نتیجه دلخواه برسید.

در واقع پس از یک بار استفاده از ماسک ضدچروک صورت نباید انتظار معجزه داشته باشید. بنابراین توصیه می‌کنیم حداقل یک تا دو بار در هفته از این ماسک‌هایی که در ادامه مقاله معرفی می‌کنیم، استفاده نمایید تا شاهد از بین رفتن چروک پوست شوید.

قوی‌ترین ماسک ضد چروک صورت

پیش از تهیه هر نوع ماسک ضد چروک صورت، توصیه می‌کنیم ابتدا نوع پوست خود را تعیین کنید. در صورتی که پوست چربی دارید، بهتر است از ماسک ضد چروک با ترکیبات روغنی استفاده نکنید و در صورتی که پوست حساس دارید، توصیه می‌کنیم پیش از مصرف هر گونه ماسکی، ابتدا آن را گوشه‌ای از پوستتان تست کنید. برای تهیه قوی‌ترین ماسک ضد چروک صورت، به ادامه مقاله توجه کنید تا پوست جوان و باطراوتی داشته باشید.

ماسک ضد چروک صورت سفیده تخم مرغ

یکی از ماسک‌های قوی ضدچروک صورت که تهیه آن بسیار ساده و سریع است، ماسک سفیده تخم مرغ است. سفیده تخم مرغ کمک می‌کند تا پوست کلاژن سازی یا به عبارتی جوان سازی شود و خطوط روی پوست از بین برود. برای تهیه این ماسک صورت خانگی، ابتدا سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کنید آن را روی پوستتان قرار دهید.

هنگامی که سفیده تخم مرغ روی پوستتان خشک شد، 15 تا 20 دقیقه بعد پوستتان را با آب ولرم یا سرد بشویید. به یاد داشته باشید که در این مدت هرگز پوست صورتتان را تکان ندهید و در حالت آرامش و سکون باقی بمانید تا پوستتان چروک نشود.

ماسک سفیده تخم مرغ، عسل و روغن درخت چای

ماسک ضد چین و چروک پوست صورت با سفیده تخم مرغ، عسل و روغن درخت چای یکی از بهترین و قوی‌ترین ماسک‌ها برای از بین بردن آکنه و جوش، افزایش رطوبت و آبرسانی رسانی و جوان سازی پوست است.

برای تهیه این ماسک ضد چین و چروک صورت، سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کنید و به آن 4 تا 5 قطره روغن درخت چای و یک قاشق چای‌خوری عسل اضافه نمایید. سپس ترکیبات ماسک را مخلوط کنید و آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. در نهایت صورتتان را با آب ولرم یا سرد به خوبی بشویید.

ماسک ضد چروک صورت موز، شیر و عسل

موز به عنوان یک ماسک قوی ضد چروک صورت شناخته شده است. پیشتر از این در مورد صحبت کردیم. شیر باعث تغذیه و رفع تیرگی پوست می‌شود و عسل به آبرسانی پوست کمک بسزایی می‌کند. بنابراین در صورتی که پوست خشک دارید نیز می‌توانید از این ماسک صورت بهره‌مند شوید.

برای تهیه قوی‌ترین ماسک ضد چروک صورت، ابتدا یک موز متوسط را با کمک چنگال له کنید، سپس 4 قاشق غذاخوری شیر و 2 قاشق چای‌خوری عسل به آن اضافه نمایید. این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید و در پایان پوستتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک شیر، جوی دوسر و روغن زیتون

شیر باعث تغدیه و روشن شدن پوست می‌شود، جوی دوسر یک لایه بردار قوی است که باعث جوان سازی پوست می‌شود و روغن زیتون نیز یک مرطوب کننده و آبرسان بسیار طبیعی و قوی برای پوست است که ترکیب این مواد با هم، یک ماسک ضد چین و چروک صورت مناسبی می‌شود.

برای تهیه ماسک صورت برای چروک پوست، ابتدا نصف پیمانه شیر را به همراه 2 قاشق غذاخوری جوی دوسر روی شعله ملایم قرار دهید تا جوی دوسر نرم شود. سپس شعله را خاموش کنید و 2 قاشق چای‌خوری روغن زیتون را به ترکیبات اضافه نمایید. صبر کنید تا ماسک خنک شود و آن را به مدت 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید. در نهایت صورتتان را با آب ولرم به خوبی بشویید.

ماسک شیر، روغن زیتون و آبلیمو

شیر علاوه بر آنکه پوست را تغذیه می‌کند، یک پاک کننده قوی پوست نیز محسوب می‌شود. همچنین شیر کمک بسزایی در کلاژن سازی پوست می‌کند، آبلیمو باعث رفع تیرگی پوست می‌شود و روغن زیتون یک آبرسان قوی برای پوست است.

برای تهیه این ، نصف پیمانه شیر، 1 قاشق چای‌خوری آبلیمو و 4 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید. توجه داشته باشید که اگر پوست چربی دارید، بهتر است از این ماسک به دلیل چربی بالا استفاده نکنید. این ترکیبات را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و پس از آن، پوستتان را به خوبی با آب ولرم یا میسلار واتر بشویید.

ماسک شیر و زردچوبه

زردچوبه برای رفع چین و چروک پوست صورت اهمیت بسیاری دارد، چرا که یک آنتی‌اکسیدان و یک ضدالتهاب قوی برای پوست صورت محسوب می‌شود و همراه با شیر کمک بسزایی در کلاژن سازی یا جوان سازی پوست می‌کند.

برای تهیه این ماسک خانگی صورت، 2 قاشق چای‌خوری زردچوبه را با نصف یک پیمانه شیر ترکیب کنید و خمیر حاصل را به مدت 15 دقیقه روی پوست صورتتان قرار دهید. در نهایت پوستتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک عدس

عدس با خواص بی‌شماری که به همراه دارد، یک ماسک قوی برای رطوبت رسانی، تغذیه و رفع چین و چروک پوست است. برای تهیه ماسک صورت عدس، ابتدا نصف یک پیمانه عدس را با آب ولرم مخلوط کنید و پس از یک ساعت، آب عدس را به صورت و گردن بزنید. اجازه دهید این ماسک به مدت 25 دقیقه روی پوستتان باقی بماند. در نهایت صورتتان را با آب سرد بشویید.

ماسک سیب، عسل و شیر خشک

سیب یک میوه پرخاصیت برای زیبایی و جوان سازی پوست است، چرا که سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین می‌باشد. همچنین عسل باعث رطوبت و آبرسانی پوست می‌شود و شیر به احیا و جوان سازی صورت کمک بسزایی می‌کند.

برای تهیه این ماسک قوی خانگی ابتدا یک سیب متوسط بجوشانید تا نرم شود. سپس پوست سیب را جدا کنید و آن را له نمایید. در مرحله بعد، یک قاشق چای‌خوری عسل و یک قاشق چای‌خوری شیر خشک را با سیب له شده ترکیب کنید و ماسک را به 15 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و در نهایت پوستتان را با آب سرد به خوبی بشویید.

ماسک ضد چروک خانگی روغن زیتون و آبلیمو

روغن زیتون از پوست دربرابر اشعه مضر خورشید محافظت می‌کند و لیمو نیز حاوی آنتی‌اکسیدان است که ترکیب این دو با هم برای رفع چین و چروک صورت، نرم شدن پوست خشک و جوان سازی پوست تاثیر زیادی دارند.

برای تهیه این ماسک خانگی دو قاشق غذاخوری آبلیمو را همراه با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و آن را به مدت 15 دقیقه روی صورتتان قرار دهید تا به خوبی جذب پوست شود. در نهایت پوستتان را با آب ولرم به خوبی بشویید تا صورتتان چرب باقی نماند. همچنین برای پاک شدن صورتتان می‌توانید از میسلار واتر نیز بهره‌مند شوید.

ماسک ضد چروک صورت لیمو ترش و خامه

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما خامه باعث آبرسانی و تغذیه پوست صورت می‌شود و پوست صورت را نرم و جوان می‌سازد. همچنین لیمو ترش حاوی ویتامین C است که باعث روشن شدن یا رفع تیرگی پوست و لطافت صورت می‌شود.

برای تهیه قوی‌ترین ماسک ضد چروک صورت، ابتدا 4 قاشق چای‌خوری خامه را با یک عدد آب لیمو ترش ترکیب کنید. سپس این ماسک را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست صورتتان قرار دهید و در نهایت پوستتان را با آب ولرم به خوبی بشویید. طرز تهیه صورت در خانه به ترکیبات کاملا گیاهی

همه ما درباره استفاده از محصولات ضد چروک و نگران هستیم و داریم.زمانی که آخر دهه 20 سالگی را تجربه میکنیم، پوست به تدریج روبه پیری می رود و مدام به دنبال محصولاتی هستیم که این روند را به تاخیر بیندازیم.انجام این کار نسبتا بی فایده و بدون فکر است و شما میتوانید در عوض ماسک های شگفت انگیز و موثر را در خانه امتحان کنید.

بله، مبارزه با پیری پوست با عناصر موجود در آشپزخانه میسر خواهد شد و باعث جوانتر شدن خواهد شد.

درمان ضد چروک ساخته شده با عناصر در منزل، امن و پر از مواد مغذی هستند و آنها باعث درخشش پوست و بهبود بافت خواهند شد ؛ بنابراین انتخاب روش های گران قیمت و کرم های مختلف را فراموش کنید و در عوض ماسک های توصیه شده در این بخش از سلامت پوست در را امتحان کنید.

ماسک های ضد با روش پیشنهادی در طب سنتی

در یک کاسه روغن های و دانه هسته را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس بعد از پاک کردن صورت و گردن، آن را اعمال کنید و اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس با آب شستشو دهید.شما میتوانید این ماسک را هر روز استفاده کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک خاک رس بتونیت:

مواد لازم:

 • دو قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت.
 • چند قطره روغن گل ریز
 • چند قاشق چای خوری آب

طرز تهیه:

تمام عناصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک فرمی از ماسک بدست آید و سپس آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید و بعد با یک پد تمیز خشک کنید. از این ماسک دوبار در هفته استفاده کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک :

مواد لازم:

 • نصف یک عدد آووکادو
 • یک قاشق غذا خوری جوی دوسر

طرز تهیه:

آووکادو را در یک کاسه له کنید و جوی دو سر را به آن اضافه کنید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید. این را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک موز:

مواد لازم:

 • یک عدد موز
 • یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

موز را در یک کاسه له کنید و را به آن بیافزایید، به خوبی هم بزنید تا یک ماسک غلیظ بدست آورید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید، اجازه دهید خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و در نهایت با یک پد خشک کنید.

شما میتوانید از این درمان هر روز و به طور متناوب استفاده کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک آب برنج:

مواد لازم:

 • یک فنجان آب برنج
 • یک عدد حوله نرم و تمیز

طرز تهیه:

حوله خود را در یک فنجان بخیسانید و سپس آن را روی صورتتان بگذارید، این روند را تا 10 دقیقه ادامه دهید و در نهایت صورت خود را بشویید و پاک کنید. شما میتوانید این کار را هر روز تکرار کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک :

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری قهوه
 • یک قاشق چای خوری پودر کاکائو
 • یک قاشق چای خوری روغن نارگیل

طرز تهیه:

ابتدا در یک کاسه پوذ قهوه و را با هم مخلوط کنید و سپس روغن نارگیل را اضافه کنید تا یک فرم خمیر مانند بدست آوریو و سپس آن را روی پوست صورت و گردنتان اعمال کنید.

بعد از 15 تا 30 دقیقه که خشک شد، به آرامی با آب سرد شستشو دهید و سپس با یک پد خشک کنید. شما میتوانید این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک دریایی:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر جلبک دریایی
 • دو قاشق غذا خوری

طرز تهیه:

در یک کاسه جلبک و آب را با هم ترکیب کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید تا خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید.این درمان را 3 تا 4 باز در هفته تکرار کنید.

 1. ماسک ضد چروک صورت زرد چوبه:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر زرد چوبه
 • سه قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

در یک کاسه و گلاب را ترکیب کنید تا یک ماسک غلیظ بدست آید، سپس آن را به آرانی روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.این درمان را هر روز متناوبا اجرا کنید.

 1. ماسک ضد چروک صورت خیار:

مواد لازم:

 • نصف یک عدد خیار
 • یک قاشق غذا خوری آبلیمو

طرز تهیه:

خیار را رنده کنید و بهد آبلیمو را به آن بیافزایید، آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید.

 1. ماسک ضد چروک صورت زمینی و هویج:

مواد لازم:

طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی و را رنده کنید، درون یک کاسه بزیزید و بعد گلاب را به آن بیافزایید و یک ماسک غلیظ بدست آورید، آن را روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را هر روز تکرار کنید.

11.ماسک صورت ضد چروک :

مواد لازم:

 • دو قاشق غذا خوری عصاره آلوئه ورا
 • چند قطره آبلیمو

طرز تهیه:

آبلیمو و آلوئه ورا را با هم ترکیب کنید و به خوب هم بزنید. سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه بشویید و بعد با یک پد خشک کنید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

12.ماسک ضد چروک صورت زغال اخته:

مواد لازم:

 • یک فنجان کوچک از دانه های خیس خورده
 • یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

دانه های خیس خورده را آسیاب کنید و بعد گلاب را به آن اضافه کنید، و ماسک بدست آمده را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. از این ماسک 3 تا 4 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم:

 • یک قاشق غذا خوری پودر پوست
 • یک قاشق چای خوری پودر
 • یک قاشق غذا خوری گلاب

طرز تهیه:

عناصر ذکر شده را با یکدیگز ترکیب کنید و ماسک بدست آمده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 1. ماسک صورت ضد چروک :

مواد لازم:

 • مقداری پاپایا
 • یک قاشق غذاخوری
 • یک قاشق غذاخوری آب لیمو

طرز تهیه:

پاپایا را له کنید و درون یک کاسه با آبلیمو ترکیب کنید.آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید، بعد از 20 دقیقه با آب بشویید و با یک پد تمیز خشک کنید. این درمان را هر روز متناوبا تکرار کنید.

15.ماسک صورت ضد چروک گلیسرین:

مواد لازم:

طرز تهیه:

کپسول ویتامین E را باز کنید و پودر آن را با گلیسیرین ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید و بعد روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه شستشو دهید.این درمان را هر روز تکرار کنید

ماسک های ضد چروک با سفیده

بخش دوم معرفی ماسک های ضد چروک صورت در بخش سلامت پوست نمناک ماسک های بسیار قوی هستند که متریال اصلی انها سفیده تخم مرغ است.

ماسک سفیده تخم مرغ ضد چروک:

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین ها و ترکیبات مفید برای سلامتی پوست است. ماسک سفیده تخم مرغ برای شفاف سازی پوست ، رفع جوش و جلوگیری از چین و چروک و تاخیر در فرآیند پیری مفید است.

برای تهیه ماسک سفیده تخم مرغ:

یک عدد سفیده ی تخم مرغ را هم بزنید تا سبک شود و به شکل کف سفیدی در آید. سپس با حالت دورانی این ماسک را به روی پوست صورتتان بمالید و مدت 15 دقیقه صبرکنید تا خشک شود . سپس ماسک را از روی پوست صورتتان با آب گرم و پس از آن با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ و جو :

این ماسک برای درمان چین و چروک پوست بسیار مفید است . برای تهیه این ماسک یک روز کامل جو را در آب ولرم خیس کنید و سپس آن را صاف کنید . یک عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند و سفید شود سپس آن را با آب صاف شده جو مخلوط کنید و مقداری به آن بیافزایید. 30 دقیقه این ماسک را روی صورت بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک و سفیده تخم مرغ:

مقداری عسل و یک سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و 15 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید سپس صورتتان را با آب نیمه گرم بشویید . استفاده از این ماسک به از بین رفتن چین و چروک پوست کمک می کند.

محصولات ویشی یک مارک برتر از محصولات مراقبت از پوست، مراقبت از بدن، آرایش و ضد پیری متعلق به L’Oréal است که تحت بخش آرایشی و بهداشتی این شرکت قرار دارد.

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب ضد چروک برای پوست:

برای رفع چروک های پوستی می توان ماسک های زیادی را استفاده نمود که یکی از آنها ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب است. برای تهیه این ماسک یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و سپس با گلاب مخلوط کنید و در آخر به آن روغن و زاج سفید بیافزاید. این ماسک را 30 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد صورت خود را با آب بشویید.

ماسک تخم مرغ، عسل و ضد چروک:

برای تهیه این ماسک رطوبت رسان و کاهش دهنده چین و به دلایل مختلفی ممکن است به یک ماسک ضدچروک فوری نیاز داشته باشید. شرکت در میهمانی، حضور در یک قرار ملاقات و بسیاری موارد دیگر، باعث خواهد شد تا بخواهید خیلی زود چین و چروک های ریز و درشت پوست خود را برطرف کنید. در نتیجه چهره‌ای صاف و جوان داشته باشید. اگر چه این موضوع به ظاهر سخت و عجیب می نماید، اما اگر راهکارهای آن را بدانید؛ خواهید دید که رفع چین و چروک های پوستی به شکل فوری، آن قدرها هم سخت و ناممکن نیست.

در این مطلب به معرفی 8 ماسک ضدچروک فوری در دو گروه ماسک های گیاهی و غیرگیاهی می پردازیم.

ماسک ضدچروک فوری گیاهی

از جمله ماسک های ضدچروک فوری گیاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماسک ضدچروک فوری نعناع و خیار

ماسک نعناع و خیار برای کاهش چین و چروک ها به صورت فوری، فوق العاده عمل می کند. به علاوه این ماسک به رفع جوش های ریز پوستی نیز کمک کرده و باعث روشنی پوست می شود.

برای تهیه ماسک نعناع و خیار، یک خیار را رنده کرده و چند عدد برگ نعناع را نیز به خوبی ساطوری کرده و به آن اضافه کنید. همین طور شما می توانید این مواد را داخل مخلوط کن ریخته و به خوبی حل کنید. این ماسک را به کمک یک قلمو روی پوست خود زده و بگذارید برای 15 تا 20 دقیقه روی صورت شما باقی بماند. سپس پوست خود را با آب ولرم شستشو داده و در صورت تمایل از کرم آبرسان استفاده کنید.

ماسک پیاز و عسل

یک عدد پیاز متوسط را با رنده ریز، رنده کرده و در یک قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید. این مواد باید به شکلی با هم ترکیب شوند که یک مایع ژله ای نرم و یکدست به دست آید. سپس از این ماسک روی پوست خود که پیشتر شسشته و از هر گونه آلودگی، کرم و محصولات آرایشی پاک شده است زده و اجازه دهید برای 15 دقیقه بماند.

سپس به آرامی این ماسک ضدچروک قوی خانگی را از روی پوست خود پاک کرده و با آب ولرم شستشو دهید. دقت داشته باشید که در برخی از افراد پوست نسبت به پیاز حساسیت نشان می دهد. به این دلیل لازم است که پیش از استفاده این ماسک روی پوست صورت، مقداری از آن را روی پوست بازوی خود امتحان کنید. در صورتی که هیچ گونه عکس العملی روی پوست بازوی شما نشان داده نشد؛ می توانید از این ماسک روی پوست صورت استفاده کنید.

ماسک ضدچروک فوری زیره

برای استفاده از ماسک ضدچروک قوی خانگی زیره باید از یک روغن حامل استفاده کنید. شما می توانید روغن زیتون یا روغن بادام شیرین را برای این منظور انتخاب کرده و زیره پودر شده را در آن حل کنید. به این شکل به یک ماسک مایع روغنی دست می یابید که باید به خوبی روی پوست پخش شود. بهترین راه برای استفاده از این ماسک، فرو بردن قلمو در مایع ماسک و زدن آن به پوست صورت است. پس از آن مدت 20 تا 30 دقیقه منتظر بمانید تا ماسک به خوبی به عمق چین و چروک های پوستی شما نفوذ کرده و باعث باز شدن آن ها و کشیدگی پوست شود.

ماسک موز و عسل

اگر به دنبال طرز تهیه یک ماسک ضدچروک فوق العاده هستید، ماسک موز و عسل را امتحان کنید. برای این منظور یک عدد موز را خرد کرده و به کمک مخلوط کن یا پشت چنگال له کنید تا کاملا صاف و یکدست شود. سپس به اندازه یک قاشق غذاخوری عسل را با آن مخلوط کنید تا یکدست و صاف شود. از این ماسک به پوست خود زده و کاملا پخش کنید. اجازه دهید ماسک برای مدت 20 دقیقه روی پوست شما بماند تا اثرگذاری آن به عنوان یک ضدچروک قوی احساس شود. پس از گذشت 20 دقیقه، ماسک را از روی پوست شستشو داده و مرطوب کننده استفاده کنید. خاصیت عسل و موز هر یک به تنهایی و در ترکیب با هم، برای رفع چین و چروک های پوستی در کمترین زمان، عالی خواهد بود.

ماسک شیر و زردچوبه

همیشه شیر به عنوان یکی از مواد طبیعی رفع چین و چروک های پوستی شناخته شده است. با این حال برای اینکه اثرگذاری آن به عنوان یک ماسک ضدچروک فوری را تجربه کنید، نیاز به ترکیب شیر با زردچوبه خواهد بود. ویتامین ب و کسیلم موجود در شیر، برای رفع چین و چروک های ریز پوستی عالی عمل می کنند. همینطور زردچوبه با داشتن خاصیت روشن کنندگی و جوانسازی پوست، باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی و بلافاصله پس از استفاده، پوست شما دگرگون شده و ظاهری جوان تر و شاداب تر پیدا کند.

برای آماده کردن این ماسک، 4 قاشق غذاخوری شیر را با یک قاشق غذاخوری زردچوبه مخلوط کنید تا ی ماسک خمیری رقیق به دست آید. این ماسک را به کمک قلمو روی پوست خود زده و اجازه دهید برای مدت 20 دقیقه بماند. پس از آن پوستتان را به کمک یک شوینده ملایم و آب ولرم شستشو دهید. (بهتر است از شوینده های کرمی چون پن صورت استفاده کنید.)

ماسک ضدچروک فوری آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا دارای خاصیت عالی جوانسازی و رفع چین و چروک های پوستی است. در صورتی که آلوئه ورا را را به عنوان ماسک ضدچروک فوری خود انتخاب کرده اید، بهتر است به جای به کار بردن کرم های حاوی آلوئه ورا، خود گیاه را به صورت تازه تهیه کنید. در ابتدا ژل داخل آن را استخراج کنید. این ژل می تواند فوری چین و چروک های پوست شما را برطرف کند. همینطور ظاهری کشیده و یکدست به پوست بخشد. برای آن که به بهترین شکل از این ماسک ضدچروک فوری استفاده کنید، بهتر است که یک لایه ضخیم از آن روی پوست خود دهید. بعد 10 تا 15 دقیقه صبر کنید. سپس صورت خود را به خوبی شستشو داده و از یک کرم آبرسان پیش از شروع به آرایش استفاده کنید.

ماسک ضدچروک فوری غیرگیاهی

در کنار ماسک های گیاهی که در بالا معرفی کردیم، شما می توانید از برخی ماسک های غیرگیاهی نیز به عنوان ماسک ضدچروک فوری و قوی استفاده کنید.

ماسک گوشت و بادام

به اندازه 50 گرم گوشت چرخ کرده را با دو عدد بادام رنده شده به خوبی مخلوط کرده و روی پوست خود قرار دهید. همین طور شما می توانید یک عدد سفیده تخم مرغ را نیز به این ماسک اضافه کنید. این کار ضمن رفع چین و چروک های پوستی، باعث شفافیت بیشتر پوست شما شود. مواد اولیه این ماسک را داخل مخلوط کن ریخته و خوب بزنید تا یکدست شوند. سپس ماسک گوشت و بادام را روی پوست خود پخش کرده و در حالت ریلکس قرار بگیرید. این ماسک را برای مدت 30 دقیقه روی پوست گذاشته، سپس به کمک آب ولرم شستشو داده و حتما از شوینده ملایم استفاده کنید. سپس کرم آبرسان به پوست خود زده و از تماشای چهره ای بدون چین و چروک در آینه لذت ببرید.

ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ، یکی از ساده ترین ماسک های ضدچروک محسوب می شود. استفاده دو تا سه بار آن در هفته، باعث می شود که چین و چروک های عمقی و سطحی پوست شما، رفته رفته کمتر می‌شود. اینطور پوستی زیباتر خواهید داشت. این ماسک را به آرامی روی پوست خود پخش کنید. پیش از آن که سفیده تخم مرغ روی پوست شما خشک شود، به کمک آب و یک شوینده ملایم شستشو دهید.

همچنین بخوانید: Vichy

سخن پایانی

در بالا به معرفی 8 ماسک ضدچروک فوری در دو گروه گیاهی و غیرگیاهی پرداختیم. در نظر داشته باشید که در کنار استفاده از این ماسک‌های فوری، باید دقت داشته باشید که همیشه از ماسک های تقویتی پوست و کرم های آبرسان و مرطوب کننده استفاده کنید. اینطور زمینه ایجاد چین و چروک های پوستی را به حداقل برسانید. شما از چه روش هایی برای رفع چین و چروک های پوستی خود استفاده می‌کنید؟ چطور در کمترین زمان، آن ها را برطرف می کنید؟ ماسکی ضدچروک شخصی دارید؟ آن را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

به جز ماسک، راهکارهای دیگری هم برای مقابله با چروک پوست وجود دارد. یکی از این راهکارهاست.

چروک یک قاشق غذاخوری عسل که برای حفظ رطوبت پوست است را با یک عدد تخم مرغ و نصف قاشق روغن دانه که باعث صاف شدن چین و چروک پوست می شود مخلوط می کنیم سپس به آن یک قاشق غذاخوری ماست ساده که سبب پاک سازی، نرم و هیدراته شدن پوست می شود اضافه می کنیم و در آخر به همه مواد 4 قطره افزوده و هم می زنیم و مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت می مالیم سپس بعد از گذشت چند دقیقه پوست را با آب ولرم می شوییم.

 

 

دکمه بازگشت به بالا