لزوم به روزرسانی جرایم دخانیات هر 3 سال یکبار

به گزارش خبرگزاری تیتر اول، بهزاد ولی زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت بیان کرد: کودکان و نوجوانان هدف صنایع دخانی هستند و قوانین ضعیف باعث می شود همین گروه ها مورد آسیب قرار بگیرند. صنایع دخانی با مصرف منابع بسیار موجب ازدیاد مرگ ها می شوند و به محیط زیست آسیب می رسانند، بنابراین بحث جرائم اهمیت بالایی دارد.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قانون جامع مبارزه با دخانیات در سال 1398 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اظهار کرد: هر سه سال یک بار این جرائم باید به روزرسانی شوند. در سال 1398 جرائم تبلیغات به حدود 44 میلیون تومان، جرائم فروش بدون پروانه به حدود 26 میلیون تومان، جریمه فروش به افراد پایین تر از 18 سال به 8 میلیون و 700 هزار تومان و جریمه مصرف دخانیات در اماکن عمومی به 87 هزار تومان رسیده بود.

وی افزود: مسئولیت اجتماعی بسیار اهمیت دارد، فروشندگان دخانیات باید بدانند عرضه و فروش محصولات دخانی به افراد زیر 18 سال ممنوع است.

 ولی زاده با بیان این که وزارت بهداشت سامانه 190 را به مردم معرفی کرده است که شکایات بهداشتی را گزارش کنند، گفت: برخی واحدهای صنفی متخلف به قانون تمکین نمی کنند و اعتراض به نظارت ها هم دارند که این موضوع باید رسیدگی شود. فروش نخ سیگار، قاچاق سیگار و فروش به افراد پایین تر از 18 سال ممنوع است و مرجع قضایی باید اجازه و پروانه فروش را از افراد متخلف بگیرد.

 انتهای پیام/ 

دکمه بازگشت به بالا