حوادث

فیلم| از آدمخوارها تا قطعی سراسری اینترنت؛ ۱۰طوفان خورشیدی ۲۰۲۳

آفتاب‌‌نیوز :

این طوفان های خورشیدی از این نظر اهمیت دارند که می توانند آسیب های مخربی به محیط زیست وارد کنند. حتی چندی پیش، شایعاتی در مورد یکی از این طوفان های خورشیدی سراسر دنیا را در بر گرفت که حاکی از تاثیر آن بر اینترنت بود.

وب سایت لایو ساینس در این مورد نوشته است که در نتیجه این فعالیت ها، خورشید انواع طوفان های قدرتمند و متعدد و همچنین پدیده های غیرعادی دیگری را تولید می‌کند.

این طوفان ها و پدیده های غیر عادی از سوی اخترشناسان با نام های مختلفی معرفی شده اند. شعله‌های سوپرشارژ کلاس X ، «حفره» عظیم در خورشید، فوران های توده‌ تاجی آدم‌خوار، گردباد خورشیدی شبیه به برج، فوران «دره آتش»، شفق های نارنجی «غیرممکن»، گرداب قطبی عظیم، بمباران «مجمع الجزایر لکه های خورشیدی»، آبشار پلاسمای شگفت انگیز و فوران توده‌ تاجی پروانه را می توان ۱۰ نمونه از طوفان های خورشیدی سال ۲۰۲۳ دانست.

اما یکی از هیجان انگیزترین های این طوفان ها پدیده فوران های توده‌ تاجی آدم‌خوار است که بر اثر فوران های متوالی از تاج خورشید ایجاد می شود. زمانی که فوران دوم به فوران اول می رسد، آن را جذب می کند و سپس یک فوران توده ای تاجی عظیم با ظرفیت تخریب کننده تر ایجاد می شود.

مانند شراره های کلاس X، فوران های توده ای تاجی آدمخوار معمولاً نادر هستند اما در چرخه فعالیت خورشیدی بیشتر می شوند. ما امسال حداقل ۲ مورد از فوران های توده ای تاجی آدمخوار را دیده ایم و هر دو باعث ایجاد طوفان های ژئومغناطیسی در زمین شده اند. با این حال، در هر دو مورد، ما از بدترین اثرات این طوفان های مداوم در امان ماندیم.

همچنین احتمال زیادی وجود دارد که در چند سال آینده شاهد فوران های توده ای تاج آدمخوار بیشتری باشیم.

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا