بهترین های کسب و کارعمومی

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

از بین روش های مختلف برای زیباسازی و فرم دهی به ابروها، دو روش فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ در بین خانم ها محبوبیت بیشتری دارد. اگر قصد انتخاب یکی از این خدمات را دارید، ابتدا باید با تعریف هر کدام آشنا شوید، سپس به فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ بپردازیم.

برای این منظور در ادامه این مقاله ابتدا به تعریف فیبروز و میکروبلیدینگ می پردازیم سپس به بررسی تفاوت های این دو روش از جنبه های مختلف می پردازیم. پس با پری کلینیک همراه باشید!

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

همه چیز درباره میکروبلیدینگ ابرو!

اگر بخواهیم بیشتر درباره بدانیم باید گفت، اعتقاد بر این است که این روش برای اولین بار در چین اجرا شد. در آن زمان از سوزن های ریز برای تراشیدن پوست استفاده می کردند و رنگدانه ها را در زیر آن فرو می کردند.

در گذشته هیچ روشی برای بهبود فرم و زیبایی ابرو وجود نداشت. اکثر خانم ها نیز از روش استفاده می کردند. امروزه در سایه پیشرفت تکنولوژی، روش های متنوع تری برای زیباسازی ابروها ایجاد شده است که از آن جمله می توان به سایه ابرو، هاشور ابرو، تاتو و … اشاره کرد که حالت طبیعی تری نسبت به تاتو ابرو دارند.

یکی از این روش های محبوب میکروبلیدینگ است که نیاز به لوازم آرایشی مختلف و آموزش  نحوه استفاده از صابون ابرو، مداد ابرو و سایه را از بین می برد.

مطلب پیشنهادی: تجارت نیوز روایتی جامع از اقتصاد ایران و جهان است

اما چگونه انجام می شود؟ چه ویژگی هایی دارد؟ میکروبلیدینگ با استفاده از یک قلم مخصوص با تعدادی سوزن مخصوص انجام می شود. این ابزار مانند قلم های قدیمی و به شکل برقی نیست. انجام این روش به صورت دستی توسط متخصص صورت می گیرد.

در روش میکروبلیدینگ ابرو، رنگدانه ها از طریق خراش دادن سوزن به پوست ابرو نفوذ می کنند. با اجرای صحیح و اصولی این روش، در نهایت خطوط با یکدیگر و با ظاهری کاملا طبیعی و مطابق با ابروهای خود فرد به هم متصل می شوند. همچنین می توانی به صفحه مراجعه نمایید تا همه آنچه که لازم است را درباره آن بدانید.

درباره فیبروز ابرو چه می دانید؟

قبل از بررسی نحوه انجام این روش، بد نیست با تاریخچه آن بیشتر آشنا شوید. فیبروز ترکیبی از دو اصطلاح Fi و Broz است. قسمت اول، فی، نسبت شکل و فرم ابرو را نشان می دهد. در واقع از نسبت این عدد برای فرم دادن و طراحی ابرو استفاده می شود. بروز به معنای ابرو نیز هست. اما تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ چیست؟ این روش چگونه انجام می شود؟ در ادامه به همه این سوالات پاسخ خواهیم داد.

فیبروز ابرو بسیار شبیه به میکروبلیدینگ است. حتی می توانید فیبروز را به عنوان زیر مجموعه ای از آن در نظر بگیرید. یکی از تفاوت های اصلی این روش، سهولت استفاده از آن است. میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز به طور کلی برای افرادی توصیه می شود که قبلا از سایر روش های زیبایی ابرو مانند تاتو یا کشیدن ابرو استفاده نکرده اند.

اکنون که کمی در مورد این دو روش زیبایی ابرو می دانیم، وقت آن است که تفاوت های آنها را بررسی کنیم. برای اینکه مقایسه کاملی از این دو روش داشته باشیم، به مقایسه هر یک از ویژگی ها و ابزارهای آن ها می پردازیم. حالا بیایید بدون معطلی در ادامه این مقاله مرور کنیم:

۱تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ در کیفیت رنگدانه ها

فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ از نظر کیفیت رنگدانه

دانه ها یا رنگدانه های رنگی مهمترین بخش خدمات فیبروز و میکروبلیدینگ هستند. در روش فیبروز معمولاً از رنگدانه های با کیفیت و استفاده می شود که با گذشت زمان کمتر تغییر می کنند. از طرفی کیفیت بالای رنگدانه ها نیز در افزایش ماندگاری این روش موثر است.

در فیبروز، رنگدانه ها کیفیت پایین تری دارند و با گذشت زمان و شستشو می توانند قرمز شوند. به همین دلیل مراجعه به ترمیم و اصلاح در بازه های زمانی کوتاه تری نسبت به روش فیبروز ضروری است.

۲تفاوت تیغه فیبروز ابرو با سوزن میکروبلیدینگ ابرو

تیغه های مورد استفاده در روش فیبروز و همچنین کیفیت بالایی دارند و رنگدانه های این روش نیز کیفیت بالایی دارند. به همین دلیل می توان با این روش خطوط طبیعی تر و بهتری روی ابروها ایجاد کرد. برخلاف روش فیبروز که از تیغ های نسبتاً گران قیمت و مخصوص استفاده می کند، سوزن های میکروبلیدینگ را می توان با قیمت ارزان تری خریداری کرد.

سوزن های مخصوص میکروبلیدینگ از حدود ۱۵ سوزن تشکیل شده است که می تواند به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خطوط تیز را روی ابروها ایجاد کند. این سوزن ها یکبار مصرف هستند و پس از هر بار استفاده باید تعویض شوند. کیفیت سوزن میکروبلیدینگ نباید خیلی پایین باشد، زیرا کیفیت پایین برابر است با انعطاف پذیری بالا که در نهایت نتیجه را از بین می برد.

۳فرق ماندگاری فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

فرق ماندگاری فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که در روش فیبروز دانه های رنگی در روزهای اول به خصوص بین روز پنجم تا هفتم بعد از آن بسیار تیره می شوند. بعد از یک هفته معمولا نیمی از تاریکی خود را از دست می دهند. بنابراین نگران تیره شدن بیش از حد ابروهای خود نباشید زیرا به مرور زمان روشن تر می شوند.

در صرافی امن تبدیل، میتوانید در سریعترین زمان ممکن، به خرید و فروش بیش از 270  ارز دیجیتال بپردازید

ماندگاری فیبروز

تداوم فیبروز عمدتاً به میزان چربی پوست افراد بستگی دارد. در واقع بین تداوم فیبروز و چربی پوست رابطه معکوس وجود دارد. بنابراین، هر چه پوست فرد خشک‌تر باشد، فیبروز ابروی او بیشتر طول می‌کشد. به طور کلی ماندگاری آن بین ۱۰ تا ۱۲ ماه ارزیابی می شود، اما در مورد پوست های بسیار چرب ممکن است تنها ۶ تا ۷ ماه باقی بماند.

برای افزایش دوام فیبروز می توانید از پوست خود در برابر نور خورشید نیز محافظت کنید.

ماندگاری میکروبلیدینگ

با توجه به تفاوت فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ، ماندگاری این دو روش نیز متفاوت خواهد بود. همچنین در روش میکروبلیدینگ از خراش های بیشتری استفاده می شود. اگرچه رنگدانه های فیبرو مقاومت بیشتری دارند، تیغه میکروبلیدینگ فروخته شده از فیبرو دوام بیشتری دارد. به طور متوسط، میکروبلیدینگ حدود ۶ ماه تا ۲ سال طول می کشد. البته بسته به پوست افراد این مدت ممکن است بیشتر باشد.

۴نتیجه نهایی فیبروز و میکروبلیدینگ

یکی از فرق های فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ که بیشتر مورد توجه است نتیجه نهایی است که برای همه قابل تشخیص خواهد بود. بسته به روش و تیغه مخصوص فیبروز، نتیجه سرویس بسیار طبیعی تر خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال ظاهری نزدیک به ابروهای طبیعی خود هستید، بهتر است فیبروز ابرو را انتخاب کنید!

۵تفاوت بین نکات و قوانین فیبروز و میکروبلیدینگ

بر خلاف میکروبلیدینگ که یک روش کلی است که به روش های مختلف انجام می شود، فیبروز چارچوب و استانداردهای خاص خود را دارد. روش فیبروز طبق قوانین خاصی انجام می شود، اما در میکروبلیدینگ متخصص آزادی عمل بیشتری در فرم دهی به ابروها دارد.

۶میکروبلیدینگ دردناک تر است یا فیبروز؟

تفاوت دیگر این دو روش میزان درد آنهاست. اگرچه در هر دو بخش از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود، اما میزان درد در میکروبلیدینگ بیشتر از روش فیبروز است. کسانی که از روش فیبروز استفاده کرده اند گزارش می دهند که درد بسیار کم و قابل تحملی را تجربه می کنند.

۷فرق هزینه بین فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ ابرو؟

با توجه به فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ لازم به ذکر است که هزینه های این دو روش بسیار متفاوت می باشد. هزینه میکروبلیدینگ ابرو به طور کلی کمتر از فیبروز است. توجه داشته باشید که این هزینه بسته به نوع مواد، شکل ابرو و سطح مهارت متخصص می تواند متفاوت باشد.

انتخاب فیبروز بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

در این مقاله به بررسی کامل فرق فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ پرداختیم و تفاوت این دو روش را از ۷ جنبه مختلف بررسی کرده ایم. اما در نهایت فیبروز روش بهتری است یا میکروبلیدینگ ابرو؟ برای اینکه بهترین تصمیم را بگیرید، باید به نیازهای خود توجه کنید. همچنین می توانید با بررسی عوارض فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو در رابطه با این موارد بیشتر بدانید.

مطلب پیشنهادی: فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ ابرو هر دو از روش های زیباسازی نیمه دائم ابروها می باشند، با این تفاوت که در روش میکروبلیدینگ طراحی ابروها کاملا دستی و بر اساس سلیقه مشتری صورت می پذیرد، ولی در روش فیبروز بر اساس فرم و چهره صورت و نسبت های طلایی در استانداردهای بین المللی فیبروز ابرو صورت می پذیرد.

در واقع هر دو روش میکروبلیدینگ ابرو و  بر پایه هاشورگذاری بر اساس تیغ و رنگ ها می باشد، ولی معمولا در روش فیبروز طرح کلی برای هاشورگذاری وجود دارد، ولی در میکروبلیدینگ کاملا به تجربه فرد پیگمنتر بستگی دارد. لذا انتخاب مرکزی برای انجام میکروبلیدینگ ابروهای خود که بر اساس فیبروز انجام شود و محاسن هر دو روش ترکیب شود، از نکات مهمی است که باید حتما رعایت کنید تا خروجی مناسب تری را دریافت کنید. مرکز زیبایی مهری ماه با ترکیب ویژگی های فیبروز و میکروبلیدینگ توانسته است ابروهایی را طراحی کند که علاوه بر تطابق با استانداردها و متد جهانی آکادمی فیبروز، کاملا با سلیقه مشتری نیز تطابق داشته باشد.

تعریف فیبروز ابرو

در روش فیبروز ابرو طراحی ابرو طبق چهار مدلی است که توسط برانکو بابیک در کمپانی فی طراحی شده است، طراحی خود را انجام می دهند و با توجه به نسبت های طلایی چهارگانه می توانند فرم و شکل صورت مشتری را در نظر بگیرند و طبق استانداردهای جهانی به طراحی بپردازند. در روش فیبروز برخلاف روش میکروبلیدینگ ابرو سلیقه مشتری سوال می شود و به عنوان یک راهنمای کلی مد نظر قرار می گیرد و بیشتر بر پایه استانداردهای جهانی پیش برده می شود و همچنین در این روش نیز از یک قلم و رنگ برای انجام فیبروز استفاده می شود و پیگمنت ها را در لایه میانی پوست قرار می دهند و ماندگاری آن نیز همانند میکروبلیدینگ ابرو با توجه به نوع پوست و مهارت فرد پیگمنتر و کیفیت رنگ های به کار برده شده، بین هشت ماه تا دو سال می باشد.

تعریف میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو از جمله روش های نیمه دائم برای زیبایی ابروها می باشد و شما می توانید سلیقه خود را با فرد پیگمنتر در میان بگذارید و وی با توجه به سلیقه و فرم صورت شما نسبت به ارائه طرحی زیبا اقدام می کند. در روش بر خلاف فیبروز سلیقه و درخواست مشتری نقش اصلی را ایفا می کند و بهره گیری از استانداردهای جهانی طراحی نیز می بایست حول سلیقه مشتری بچرخد و رنگ به کار رفته در این روش نیز معمولا طبق درخواست مشتری صورت می پذیرد. به همین دلیل معمولا رضایت افراد از این روش نسبت به فیبروز بیشتر می باشد، زیرا معمولا افراد به استانداردها توجهی ندارند و به زیبایی می اندیشند. در روش میکروبلیدینگ از هیچ دستگاه و قلمی استفاده نمی شود و معمولا پیگمنتر به روش دستی و با آموزش هایی که در جهت فرم چهره و صورت و نحوه ترکیب کردن رنگ ها داشته است، نسبت به طراحی ابروهای مشتری اقدام می کند. در این روش مهارت پیگمنتر از نکات اساسی است که در صورت بروز اشتباهی کوچک در نحوه ترکیب رنگ و یا فشار دست او می تواند خروجی نامناسبی را ارائه دهد.

میکروبلیدینگ به روش فیبروز

پیش تر با فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو آشنا شده اید و تعاریف آن را ارائه داده ایم. هر کدام از روش های فیبروز و میکرو دارای مزایایی و معایبی هستند که اگر این دو روش را با یکدیگر ترکیب کنید، مسلما مزایای بیشتری برای مشتری شامل خواهد شد و معایب آن را کاور خواهند کرد. لذا استفاده از میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز را می توان ترکیبی از دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ دانست که علاوه بر اینکه از روش های چهارگانه طراحی برانکو بابیک و نسبت های طلایی فرم صورت مشتری هنگام طراحی در نظر گرفته می شود، سلیقه و درخواست مشتری نسبت به پهنا و فرم ابرو و همچنین رنگ ابروها نیز لحاظ می شود و به این ترتیب رضایت از خروجی کار دو چندان خواهد شد و علاوه بر اینکه طراحی کاملا بی عیب و نقص و طبق استانداردها می باشد، رضایت مشتری را نیز شامل می شود. به عبارت دیگر انجام میکروبلیدینگ با روش فیبروز را می توان روشی کامل و بهترین روش زیباسازی ابروها دانست.

مطالب بیشتر : سایت اخبار اقتصادی

ماندگاری میکروبلیدینگ به روش فیبروز

با توجه به اینکه در متد جدید میکروبلیدینگ به روش فیبروز از تمام محاسن دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ استفاده می شود و شما می توانید معایب این دوروش را با محاسن آن کاور کنید و تبدیل به یک روش جذاب و بدون ایرادی کنید، می توان به جرات گفت که ماندگاری آن کمی طولانی تر خواهد شد و با توجه به نوع پوست و مواد به کار رفته در این روش تقریبا بین ۸ ماه تا دو سال ماندگاری خواهد داشت.

عواملی که بر ماندگاری میکروبلیدینگ به روش فیبروز تاثیر گذار می باشند، شامل موارد زیر می گردد:

-نوع پوست فرد که معمولا پوست معمولی ماندگاری بیشتری دارد و پوست های خشک و چرب به ترتیب ماندگاری پایین تری خواهند داشت.

-مهارت دست فرد پیگمنتر، که تاثیر مستقیمی بر ماندگاری میکرو دارد. در این روش فرد پیگمنتر می بایست با فشار دست ملایم مقدار مناسبی از رنگ را درون شیارهای ایجاد شده در لایه میانی پوست قرار دهد، لذا اگر فشار دست زیاد باشد، مسلما رنگ ها بیشتر پخش شده و ظرافت و باریکی طبق تارهای ابرو نخواهد داشت و از طرف دیگر رنگ ها در عمق پوست جای می گیرند.

-کیفیت رنگ که می تواند تاثیر بسزایی در ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو داشته باشد.

-بهداشت و ضدعفونی کردن وسایل موجب عدم عفونت در این روش خواهد شد و لذا ماندگاری بیشتری را تضمین خواهد کرد.

-ترمیم به موقع موجب ماندگاری بیشتری میکروبلیدینگ می گردد.

اگر در تایم توصیه شده نسبت به ترمیم ابروهای خود اقدام کنید مسلما تایم بیشتری را با ابروی خود سپری خواهید کرد. اکادمی زیبایی مهری ماه با بهره گیری از مجرب ترین و با تجربه ترین کادر حرفه ای در زمینه میکروبلیدینگ ابرو باعث کاهش خطاهای انسانی در این زمینه می گردد و با بهره گیری از متد جدید آکادمی فیبروز برای طراحی ابروها طبق استانداردهای جهانی و سلیقه مشتری توانسته است ترکیبی از دو روش فیبروز و میکروبلیدینگ ابرو را تحت عنوان میکروبلیدینگ ابرو با روش فیبروز برای مشتریان خود انجام دهد. از طرف دیگر این آکادمی با برگزاری کلاس های آموزشی و سمینارهای مرتبط با میکروبلیدینگ ابرو با روش فیبروز کلاس های آموزشی حرفه ای و قوی را برای علاقمندان در این حرفه برگزار می کند.

همین حالا شروع کن!

اگر جز افرادی هستید که با ابروهای خود دچار مشکل هستید و ابروهای شما دارای ریزش و یا جای اسکار، بخیه و زخم و شکستگی می باشد، با انجام میکروبلیدینگ به روش فیبروز می توانید علاوه بر دریافت طراحی های ابرو با متدها و استانداردهای جهانی کاملا طبق سلیقه و علاقه خود ابروی جدیدی را دریافت کنید. که زیر نظر سرکار خانم مهری ماه نجفی می باشد، با بهره گیری از مجرب ترین و حرفه ای ترین کادر خود نسبت به ارائه جدیدترین طراحی های میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز می پردازد و علاوه بر آن این کار را در محیطی کاملا استریل و عاری از میکروب برای دوری از ایجاد عفونت احتمالی برای مشتریان خود ارائه می دهد.

 

 

دکمه بازگشت به بالا