سلامت و تندرستی

فراخوان ۹۲ هزار خودروی هیوندای و کیا در آمریکا/ هشدار آتش‌سوزی

به گزارش تیتر اول، این فراخوان مدل‌های مشهوری چون هیوندای النترا، کونا، پالیسید، سوناتا و توسان و همچنین مدل‌های کیا سلتوس، سول و اسپورتیج را شامل می‌شود.

در اسناد منتشر شده اداره ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا نقص احتمالی را به کیت الکترونیکی در سیستم پمپ روغن خودروها نسبت داده‌اند که ممکن است در اثر وجود قطعات الکتریکی آسیب‌دیده موجب گرم شدن بیش از اندازه پمپ شود. با داغ شدن بیش از حد پمپ روغن خطر آتش گرفتن خودرو وجود خواهد داشت.

از مالکان این مدل خودروها درخواست شده که تا حد امکان پیش از کامل شدن فرایند فراخوان ماشین‌های خود را دور از ساختمان و سازه‌ها پارک کنند.

کمپانی کیا با تایید شش مورد حادثه منجر به ذوب شدن اجزای الکتریکی ماشین‌هایش اعلام کرده است که هیچ‌کدام از این سوانح منجر به آتش‌سوزی یا جراحت نشده‌اند.

هیوندای هم چهار حادثه را تایید و اعلام کرده که هیچ‌کدام منجر به آسیب نشده‌اند.

این دو خودروساز کره‌ای نقص یک خازن در برد مدار سیستم پمپ روغن گیربکس را مقصر احتمالی اعلام کرده‌اند و حدس می‌زنند که این قطعه توسط تامین‌کننده حین ساخت دچار آسیب شده باشد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تیتر اول مراجعه کنید.

منبع: فاکس

۵۸۵۸

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا