عمومی

غفلت موجب گرفتاری‌ جامعه غربی و بشر شده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت الله عبدالله جوادی آملی ظهر سه شنبه در آئین عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه قم که به مناسبت میلاد پیامبر اسلام و امام صادق (ع) برگزار شد بیان داشت: ویژگی‌هایی که در پیامبر اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام وجود دارد در افراد دیگر نیست.

مرجع تقلید شیعیان ابراز داشت: ممکن است برخی از افراد راهنما و چراغ راه باشند اما صراط نیستند و اگر فردی خورشید هم باشد اما صراط نباشد ارزشی ندارد.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام صراط هستند بیان داشت: این حضرات راه‌های رسیدن به خداوند، بهشت، فطرت و سلامت جامعه را به انسان‌ها نشان می‌دهند.

آیت الله جوادی آملی بیان داشت: پیامبر اسلام و ائمه معصومین علیهم السلام راه رسیدن به مقصدی که قرار است به آنجا برویم به بشریت نشان می‌دهند و آنان هم سراج و هم صراط هستند.

وی در توصیه به طلاب جوان که به تازگی لباس روحانیت پوشیدند بیان داشت: طلاب جوان باید به خوبی درس بخوانند تا بتوانند سراج شوند و راه را به دیگران نشان دهند.

مفسر قرآن کریم بیان داشت: طلاب جوان نباید از خود غفلت کنند و می‌بایست با رفتار و کردار و گفتار خود مسیر را به دیگران نشان دهند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه ائمه معصومین علیهم السلام صراط مستقیم هستند ابراز داشت: طلاب در حقیقت وابسته به آنان هستند و باید مراقبت کنند بیراهه نروند و راه را نیز بر کسی نبندند.

وی اضافه کرد: طلاب باید به این امر توجه داشته باشند که کارهایشان برای رضایت پروردگار و بر اساس فرامین الهی باشد.

مرجع تقلید شیعیان ابراز داشت: غفلت موجب گرفتاری جامعه غرب شده است و بشر از این موضوع غافل است که از کجا آمده و کجا خواهد رفت.

دکمه بازگشت به بالا