ورزش و نشاط

علی نژاد: پیش‌بینی مدال‌آوری ووشو را می‌کردم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین از هانگژو، مهدی علی‌نژاد در خصوص عملکرد تیم ووشو، اظهار داشت: خوشبختانه تا الان ۷ مدال ما قطعی شده که زهرا کیانی در تالو مدال نقره جاکارتا را تکرار کرد و این سومین مدال‌ تاریخ ما در تالو است. اولین مدال ما را احسان پیغمبری در جاکارتا گرفت و دو مدال دیگر را زهرا کیانی در جاکارتا و هانگژو به دست آورد که این موفقیت‌ها جای تبریک به دختران ایران را دارد.

وی در ادامه افزود: در ساندا ۶ مدال قطعی به دست آوریم که ۵ مدال در فینال است و یک‌مدال برنز هم گرفتیم. از نظر تعداد این بهترین نتیجه تاریخ بازی‌های آسیایی است و ما هیچگاه ۷ مدال نداشتیم و در مورد کیفیت باید صبر کنیم ببینیم فردا در فینال ها چه اتفاقی می‌افتد امیدوارم در کیفیت هم رکوردشکنی شود.

عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی و نائب رئیس ووشوی آسیا تاکید کرد: می‌دانید که مسابقات در چین در حال برگزاری است و میزبان صاحب این رشته است و رقابت در اینجا سخت است. خوشبختانه داوری ها تا اینجا خوب بوده است و فضایی وجود داشته که کسی از برگزاری نارضایتی نداشته است.
انشالله بچه ها فردا بهترین نتیجه را بگیرند و به کاروان کمک کنند و جایگاه ایران در رده مدالی ارتقا یابد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پیش‌بینی این عملکرد را از تیم ووشو داشتید، گفت: با توجه به توانی که از بچه‌های ووشو سراغ داشتم پیش‌بینی این عملکرد را می‌کردم و دورادور فرایند کار و زحمات صدیقی و همکارانش را پیگیری می‌کردم.

علی‌نژاد افزود: کادر فنی جدیدی در تیم حضور دارد و کادر ساندا هیچ کدام تجربه بازی آسیایی ندارند و در تالو هم مربیان ما اولین حضورشان در بازی‌های آسیایی است، علی رغم کم تجربگی‌هایی که وجود داشت به واسطه زحماتی که می کشیدند، پیش،بینی می کردم این شرایط را ببینیم. تا الان کار بزرگی انجام شده و انشالله فردا رنگ مدال ها خوشرنگ باشد.

وی در خصوص انتخاب مجدد به عنوان نایب رییس ووشوی آسیا یادآوری کرد: از سال ۲۰۰۷ یعنی ۱۶ سال پیش عضو هیات رییسه آسیا شدم، سال ۲۰۱۰ نایب رئیس و سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ نیز نایب رییس شدم و امسال برای پنجمین بار عضو هیات رییسه و برای چهارمین بار نایب رییس آسیا شدم.یک دیپلماسی جدی و خوبی داشتیم و از ابتدا نگاه ما این بود که بتوانیم در قدرتی که در آسیا و جهان وجو دارد، شریک باشیم. شکر خدا این اتفاق افتاد و توانستیم عضویت کمیته ها را تمدید کنیم و جلسه هیات رییسه آسیا را اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت برای اولین بار در آسیا خواهیم داشت. امیدوارم در ماه نوامبر در انتخابات جهانی کرسی‌های خود را تمدید کنیم‌.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا