ضرورت سامان‌دهی حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی در آذربایجان شرقی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، جلسه کارگروه مدیریت پسماند آذربایجان شرقی ظهر سه شنبه به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های عضو کارگروه برگزار شد.

در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مدیریت پسماند شامل آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا، وضعیت مشارکت عمومی و تولیدکنندگان انواع پسماند و معضلات ویژه مرتبط با پسماند مطرح شد.

در ادامه ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی و ویژه نسبت به فرایند انجام کار در جلسه ویژه تصمیم‌گیری شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه گفت: یکی از معضلات استان نابسامانی تخلیه نخاله‌های ساختمانی است که در حال حاضر اغلب در ورودی شهرها نخاله تخلیه و چهره زشتی ایجاد شده است.

جبار علی ذاکری با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی، افزود: شهرداری و دهیاری باید نسبت به مکان‌یابی، جمع‌آوری و سامان‌دهی خودروهای حمل‌ونقل نخاله‌های ساختمانی اقدام کنند.

وی گفت: مکان‌یابی در حریم شهری با هماهنگی راه و شهرسازی و خارج از حریم شهری با منابع طبیعی بوده که بعداً از مکان‌یابی مکان موردنظر در اختیار شهرداران و دهیاران قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در ادامه گفت: باید نقش همه دستگاه‌ها، صنایع آلاینده و نهادهای رسانه‌ای و مردمی برای مدیریت پسماند و فرهنگ‌سازی در این زمینه به‌درستی تعریف، و وظایف لازم برای آنها تعریف شود.

وی ادامه داد: هم‌زمان با فرهنگ سازی، ساماندهی وضعیت نخاله‌های ساختمانی و ماشین‌های حمل نخاله به‌عنوان یک اولویت باید به‌صورت جدی توسط شهرداری، دهیاری و دستگاه‌های مرتبط موردتوجه قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا