بهترین های کسب و کارعمومی

صفر تا صد شستشوی فرش

شستشوی فرش در منزل از سری اقداماتی بوده که امروزه بیشترین درخواست را در دیف به خود اختصاص داده است. از جمله خدمات آنلاین قالیشویی می توان به شستن و  در خانه با نظارت افراد متخصص در این زمینه اشاره داشت. شستشوی فرش در منزل در هنگام تمیزکاری منازل آپارتمانی با فضای محدود بیشترین کاربرد دارد.

شستن فرش با استفاده از مواد شوینده سازگار با الیاف فرش و آشنایی با از سری موارد ضروری و پر اهمیت در روند تمیز کردن انواع فرش است. این امر به اندازه ای مهم بوده که در خدمات قالیشویی آنلاین در دسته امکانات ارائه شده قرار داده شده است.

شستشوی فرش یکی از خدمات ویژه قالیشویی خوش قدم  در کرج است چراکه این روزها شستشوی فرش در منزل توسط خود صاحب خانه کار سختی و با آپارتمانی شدن منازل شستن فرش در منزل غیر ممکن شده است.از جهتی هم شستن فرش ضروری است.چراکه، هر چه قدر تلاش کنیم تا فرش بدون لکه و تمیز باقی بماند باز هم در طول زمان احتمال کثیف شدن آن به علت ریختن مواد غذایی جامد و مایع یا نشستن گرد و خاک وجود دارد.

ضروری ترین اقداماتی که در شروع تمیزکردن فرش باید به آن توجه داشت لکه بری فرش است.  و دیگر لکه های ایجاد شده در سطح آن در درجه اول باید با پاک کننده مناسب با نوع لکه و سازگار با بافت فرش انجام شود. توجه داشته باشید  یا دیگر پاک کننده های قوی نیازمند رعایت یک سری روش استفاده بوده که باید به آن توجه داشته باشید.

در این مطلب نکاتی که باید هنگام شستشوی فرش ماشینی یا شستشوی فرش دستباف، مراحل شستشوی فرش، طریقه شستشوی فرش در منزل با دستگاه و اینکه  و…در نظر بگیریم را توضیح می دهیم.

اگر برای شستشوی فرش در منزل به دنبال بهترین قالیشویی آنلاین هستید روی ما حساب کنید. ما با پیشرفته ترین دستگاه ها کار شستشوی فرش در منزل را در بالاترین کیفیت ارائه می دهیم. برای درخواست شستشوی فرش در منزل و یا شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید و قیمت قالیشویان مجاز را با هم مقایسه کنید.

شستشوی فرش فقط در چند ساعت

متناسب با نوع فرش و بر اساس نوع لکه و میزان نفوذ آلودگی در سطح انواع فرش با اصول خاصی همراه است. بنابراین شستشوی فرش در خانه از لکه بری آن با انواع  گرفته تا رعایت پروسه تمیزکاری و خشک کردن صحیح آن نیاز به کسب اطلاعات دقیق در این زمینه دارد.

شستشوی فرش در منزل به یک معضل تبدیل شده است به همین دلیل اگر برای شستشوی فرش در منزل کمک می خواهید روی ما حساب کنید. ما با استفاده از دستگاه قالیشویی(بخارشوی) کار شستشوی فرش در منزل شما را از صفر تا صد انجام می دهیم.اگر مایلید هم میتوانیم فرش را به کارخانه قالیشویی برده و در آنجا کار شستشوی فرش را انجام دهیم. ما بهترین قالیشویی در تهران و بهترین قالیشویی در شیراز را به شما معرفی می کنیم.

نکات قبل از شستشوی فرش

شستشوی فرش در منزل با در نظر داشتن اصول شستشوی قبل و بعد از رفع آلودگی از این قبیل کف پوش است. در این بخش به یک سری نکات اساسی در خصوص شستشوی فرش در خانه به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت.بعنوان مثال لکه های مشاهده شده بر سطح فرش را می توان با متدهای  یا دیگر پاک کننده های طبیعی مثل جوش شیرین از بین برد.

لکه بری فرش قبل از شروع شستشو

قبل از شستن فرش دستباف یا شستشوی فرش ماشینی در منزل، لکه های مواد غذایی یا هر ماده ای را را خشک کرده و سپس به طور کامل بردارید، و دقت کنید که آن را نمالید تا پخش نشود. با استفاده از یک محلول شستشوی فرش مناسب و پارچه تمیز، لکه را خشک کنید و سپس آن را تا جایی که ممکن است بردارید.

شستشوی فرش در منزل چگونه است؟

مالیدن لکه در هنگام شستشوی فرش باعث می شود ذرات لکه بیشتر وارد تار و پود فرش بشود و باعث میشود شستشوی فرش ماشینی در کارخانه قالیشویی یا شستشوی فرش در منزل سخت تر شود. همیشه هنگام پاک کردن و کندن لکه از روی فرش، از قسمت بیرونی لکه شروع به برداشتن آن کنید چرا که لکه برداری ازقسمت مرکزی لکه بیشتر باعث پخش شدن لکه می شود.

پاک کردن لکه های چسبنده از سطح فرش

اگر قصد شستشوی فرش در منزل و برداشتن آدامس چسبیده به فرش را دارید، می توانید به این روش عمل کنید که چند قالب یخ کوچک را برداشته و برای حدود 30 الی 60 ثانیه یخ را نگه دارید و بعد از آن که آدامس سفت شد، با یک کارد یا قاشق آدامس را بکنید. بدین صورت نیازی به شستشوی فرش نیز نخواهید داشت.

پاک کردن آلودگی و گرد و غبار از سطح فرش

استفاده از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش از گرد و خاک و آشغال های جامد روی فرش، قبل از شستشوی فرش با موادشوینده، اثربخشی زیادی در بهتر تمیز شدن فرش دارد چرا که اگر گرد و خاک زیادی بر روی فرش باشد، با خیس کردن فرش این گرد و خاک جذب فرش می شود و ممکن است هنگام شستشوی فرش به راحتی از آن بیرون نروند.

یک راه پیشگیری از این که فرش سریع کثیف شود و در نتیجه نیاز به شستشوی مکرر فرش داشته باشیم این است که جلوی در دستشویی، حمام و در خانه، قالیچه یا به اصطلاح پادری قرار دهید تا از رسیدن آلودگی و گرد و خاک به فرش های خانه جلوگیری کنند. اگر چنین روشی را به کار بگیرید دیرتر نیاز به شستن فرش ماشینی یا شستن فرش دستباف خواهید داشت.

شستشوی فرش با مجهزترین دستگاه ها

اگر برای شستشوی فرش در منزل به دنبال بهترین قالیشویی هستید روی ما حساب کنید. ما با پیشرفته ترین دستگاه ها کار شستشوی فرش در منزل را در بالاترین کیفیت ارائه می دهیم. برای درخواست شستشوی فرش در منزل و یا شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی روی دکمه ثبت سفارش کلیک کنید و قیمت قالیشویان مجاز را با هم مقایسه کنید.

نکات مد نظر هنگام شستن فرش در خانه

شما می توانید شستن فرش خانه خود را به کارخانه قالیشویی نیز بسپارید. مزیتی که شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی دارد این است که چون شستن فرش در کارخانه قالیشویی با دستگاه های اتوماتیک، فشار آب بالا و شوینده های مناسب انجام می گیرد، می توانید مطمئن باشید که فرش شسته شده در کارخانه قالیشویی به طور اصولی تمیز شده است. در این بخش به چند نکته در این خصوص اشاره خواهیم داشت.

  • یک نکته مهم که هنگام شستشوی فرش ماشینی یا شستن فرش دستباف باید مد نظر قرار دهید این است که دمای بالای آب و یا هوا به این علت که سرعت واکنش های شیمیایی را بالا میبرند باعث بهتر تمیز شدن فرش می شوند. پس اگر قصد شستن فرش خانه خود با مواد شوینده را دارید، خوب است که از آب گرم استفاده کنید.
  • اگر از مواد شوینده برای تمیز کردن فرش استفاده میکنید، مد نظر داشته باشید که جهت بهتر تمیز شدن فرش قبل از استفاده از مواد شوینده فرش را با آب داغ خیس کنید و بعد از اتمام شستشوی فرش با محلول شستشوی فرش، با آب داغ به طور کامل مواد شوینده را از فرش خارج کنید چرا که مواد شوینده گرد و خاک جذب می کنند و در طول زمان این گرد و خاک جمع شده و زودتر نیاز به شستن فرش پیدا می کنید.
  • اگر شستشوی فرش در منزل شما انجام می گیرد مد نظر داشته باشید که هنگام شستن فرش، باید راه مناسبی برای خارج شدن آب های شستشوی فرش وجود داشته باشد و گرنه گرد و خاک و کثیفی های فرش به خوبی از فرش خارج نمی شوند و ممکن است مقداری از آن ها در فرش بمانند. بهتر است این کار در فضای بازی مثل حیاط انجام گیرد که آب بتواند سریع به بیرون راه پیدا کند.
  •   سوالی است که در پایان پروسه شستشوی فرش در خانه ممکن است برای شما پیش آید. پاک کننده ها و روش های کاربردی زیادی در این خصوص وجود داشته که می توانید از آن ها با مطالعه مقاله مربوطه استفاده کنید.

در نهایت اگر قصد شستن فرش دستباف خانه خود را دارید برای خراب نشدن آن بهتر است آن را به کارخانه قالیشویی بسپارید چرا که تار و پود فرش دستباف حساس است و ممکن است با شستن آن به طور دستی در خانه، فرش خراب شده و دیگر نتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

دکمه بازگشت به بالا