استان ها

شکست رکورد ۷۰ ساله دمای خرداد ماه خوزستان در آبادان

شکستن رکورد دمای 70 ساله خوزستان در خرداد ماه در آبادان

اداره کل هواشناسی خوزستان اعلام کرد: بعدازظهر امروز دوشنبه 30 خرداد، بیشینه دمای هوای آبادان به 52.2 درجه سانتیگراد رسید و بالاترین حد 70 ساله را در این شهر و استان خوزستان شکست.

به گزارش خبرنگار تیتر اول خیر آبادان ها به نقل از هواشناسی خوزستانتا کنون بالاترین دما خرداد ماه هوستان با سال 1389 گره خورده است. در 24 خرداد همان سال حداکثر دمای آبادان 52 درجه بود درجه سانتیگراد به گرم ترین دمای استان از بدو تاسیس تاکنون رسیده است ایستگاه اطلاعات هواشناسی تا آن زمان ثبت شده است.

ایستگاه هواشناسی آبادان یکی از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی کشور قبل از سال 1330 به بعد است. پژوهش روغن در جنوب ایران و در ساخت و ساز فرودگاهدر شهرستان ها میدان نفتی ایجاد شده بوده است.

امروز رکورد دمای خوزستان (52.2 درجه) تنها چهارده درجه کمتر از رکورد حداکثر مطلق دمای ایران در سال هفتم در خرداد که 52.6 درجه سانتیگراد است، کمتر است. این دما 1394 اینچ است میناب هرمزگان به رکورد رسید.

لازم به ذکر است در گذشته اداره کل هواشناسی خوزستان صادر کرده بود اطلاعیه ها سطح نارنجی نسبت به افزایش دمای هوا در استان هشدار داده بود که منجر به تعطیلی 16 شهر خوزستان شد.

دکمه بازگشت به بالا