عمومی

شناسایی ریسک‌های بنادر استان بوشهر با مطالعات پدافند غیرعامل – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد شکیبی نسب ظهر یکشنبه در نشست بررسی مطالعات پدافند غیرعامل بنادر استان بوشهر با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: نقش حمل و نقل دریایی و بنادر در زنجیره تأمین بر کسی پوشیده نیست و انجام بیش از ۹۰ تجارت خارجی کشور به لحاظ وزنی و بیش از ۷۵ تجارت به لحاظ ارزشی نشان از اهمیت، حساسیت و ضرورت توجه خاص به بنادر و حمل و نقل دریایی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در اقدامی مهم و هوشمندانه الزام به انجام مطالعات پدافند غیرعامل در تمام طرح‌های توسعه بنادر این استان دیده شده و فرایند تدوین مطالعات پدافند غیرعامل بنادر استان بوشهر نیز با بهره گیری از ظرفیت جامعه دانشگاهی اکنون در دست اقدام است.

وی بیان کرد: به فراخور این اهمیت در ابتدا از کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر انتظار است با حساسیت و دقت تمام ریسک‌های موجود در بخش‌ها و تجهیزات استراتژیک را شناسایی و طرح‌های جایگزین آنها را مشخص کنند.

وی گفت: از حیث عملیات‌های خرابکارانه و حوادث طبیعی مانند سیل و طوفان باید مطالعات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل در زیرساخت‌ها و کانال‌های دسترسی بنادر استان لحاظ شود.

شکیبی نسب ادامه داد: مطالعه در حوزه پدافند غیر عامل باید به شکل کامل کاربردی باشد تا برنامه و خروجی لازم از این مطالعات استخراج و همچنین مدیریت تمام ریسک‌ها در آن دیده شود.

وی تاکید کرد: در تدوین مطالعات پدافند غیر عامل باید برای راهبری مدیریت تمام ریسک‌ها مدنظر قرار گیرد و همچنین پیش بینی تمام ریسک‌ها و طرح‌های جایگزین آن در صورت بروز سوانح مشخص شود.

شکیبی نسب ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حوزه پدافند غیر عامل مفتخر به استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی است تا از این طریق تجربه ارزشمند بنادر مختلف جهان و کشور به شکلی کاربردی در بنادر استان بوشهر پیاده سازی شود.

دکمه بازگشت به بالا