سوگواره‌ای به یاد قاسم‌بن الحسن – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، ظهر پنجشنبه در این سوگواره که در حسینیه ثارالله سپاه اردبیل برگزار شد، دانش‌آموزان نوجوان گرد هم آمدند تا با جامه سیاه و ذکر یا حسین در لب یاد و خاطره شهید نوجوان دشت نینوا حضرت قاسم‌بن حسن (ع) را گرامی داشته و بر ادامه طریق این شهید والامقام تاکید کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: جبهه فرهنگی و تربیتی غرب الگوهایی مغایر با منش و ارزشمندی نسل انقلابی معرفی می‌کند که هدف ایجاد شک و تردید در مسیر تربیتی اسلام و مبنای ارزشی است.

کلام‌الله صفری تصریح کرد: باید مراقبت خانواده‌ها، مدارس و جامعه در این شرایط حساس بیشتر از وضعیت موجود باشد تا ما بستر تربیتی سالمی را برای نسل آینده مهیا کنیم تا خطرات و آسیب‌ها در این حوزه به حداقل برسد.

وی جولان و میدان‌داری فضای مجازی را در ارائه الگوهای نابهنجار برای نسل نوجوان و جوان یادآور شد و گفت: حضرت قاسم شهید نوجوان دشت نینوا بهترین الگو و اسوه تربیتی است که باید ابعاد شخصیتی او بیشتر تبیین و تشریح شود و برنامه‌ریزی‌ها را نباید محدود به همین سوگواری چند ساعته کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: نوجوانان و علاقه‌مندان به مکتب اهل بیت و سیدالشهدا در قالب هیأت‌های دانش‌آموزی در این سوگواره حاضر شدند تا با سر دادن شعار احلی من‌العسل ثابت کنند که اصلی‌ترین اصول معرفتی و تربیتی شناخت از امام و رهبری صالح جامعه است که می‌تواند نجات‌بخش باشد.

صفری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان ما باید الگوی تربیتی خود را بزرگان دین و کشورمان قرار دهند و در کنار آن سعی داشته باشند تا معلمان و اولیای شایسته خود را ملاک و معیار اصول و قواعد تربیتی کرده تا در این مسیر اهداف شایسته عینیت پیدا کند.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش در سند بنیادین خود بر این سیره و سلوک ارزشی تاکید داشته و سعی می‌کند تا بر یک سیاق و روش نسل آینده را شایسته و بر محوریت مبانی تربیتی اهل بیت در مسیر درست و عقلانی هدایت کند.

به گزارش خبرنگار آنلاین، در این مراسم دانش‌آموزان نوجوان شرکت‌کننده به یاد حضرت قاسم (ع) سوگواری کرده و مداحی، شعرخوانی و سایر برنامه‌های آموزشی و تربیتی نیز اجرا شد و نظیر این مراسم در شهرستان‌های مختلف استان اردبیل در پنجمین روز از ماه محرم، ماه عزای حسینی به یاد حضرت قاسم (ع) برگزار و شرکت‌کنندگان در رسا و مرثیه نوجوان دشت نینوا اشک ماتم ریختند.

دکمه بازگشت به بالا