بهترین های کسب و کارعمومی

سایبان راهرو باغ برقی + انواع

سایبان یک پوشش ثانویه است که برای مکان های مختلف با کاربردهای متفاوتی استفاده می شود، به طور مثال سایبان برقی برای جلوی مغازه و فروشگاه ، سایبان برای ماشین ، سایبان برای بالکن سایبان برای حیاط و … استفاده می شود. برای استفاده از سایبان باید به نکات مختلفی توجه کرد. سایبانی انتخاب کنیم که نیاز ما را برطرف کرده و و برای مکان ما کاربردی تر باشد. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد سایبان ها می پردازیم. هدف اصلی سایبان، محافظت از فضای تحت پوشش خود از تابش مستقیم نور خورشید، بارش باران، بارش برف و تگرگ، فضولات پرندگان و غیره می‌باشد.

لزوم استفاده از سایبان در مکان های مختلف با کاربری های متفاوت بیشتر برای در امان ماندن از تابش بیش از اندازه آفتاب و همچنین در امان ماندن از ریزش نزولات آسمانی مانند باران و برف و تگرگ می باشد. سایبان مورد نظر میتواند جلوی یک فروشگاه یا مغازه نصب شده و مانع نفوذ آفتاب به داخل ویترین مغازه شده و یا سایبان برای پوشش پارکینگ ماشین نصب شده که مانع از تابش شدید نور خورشید و یا باریدن باران و برف و تگرگ بر روی خودرو گردد. سایبان هایی هم هستند که در راهرو ها و مسیر های تردد نصب میگردند تا مانع تابش آفتاب و ریزش باران و برف بر روی سر عابرین گردند.

سایبان های کوچکی هم هستند که با نام بارانگیر معروف بوده و بر روی درب ورودی ساختمان و پنجره ها نصب شده تا مانع از نفوذ باران و برف و آفتاب به داخل ساختمان گردند. سایبان ها را میتوان به چند دسته تقسیم کرد که در ادامه مطلب به توضیحی در مورد انواع سایبان می پردازیم.

سایبان برای پارکینگ خودرو

امروزه لزوم حفاظت از وسایل نقلیه با توجه به قیمت بالای آن‌ها و همچنین افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری اتومبیل‌ها، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. لذا مالکان وسایل نقلیه از روش‌ها و راهکارهای مختلفی برای محافظت وسیله نقلیه از آسیب‌ها و صدمات مختلف از جمله خطر سقوط اجسام، حفاظت در برابر تابش نور خورشید، جلوگیری از نشستن گرد و غبار و کثیف شدن وسایل نقلیه به وسیله فضولات پرندگان و …، استفاده می‌نمایند. این روش‌ها شامل استفاده از چادرهای پارچه‌ای و یا برزنتی، تعبیه پارکینگ مسقف و یا استفاده از سایبان‌ برای محل پارک خودرو می‌باشد.

سایبانی که برای محل پارک خودرو استفاده می شود در واقع سقف‌هایی هستند که به موجب سایه‌ای که در زیر آن ایجاد می‌شود، محیطی امن را برای وسایل و تجهیزاتی که در زیر آن قرار دارد، فراهم می‌نماید. این سایبان‌ دارای ویژگی‌های بسیاری می‌باشد و مطابق با بررسی‌های انجام شده، بهترین روش برای محافظت از خودروها و سایر وسایل نقلیه، استفاده از سایبان‌ می‌باشد. در بخش‌های مختلفی کارایی‌های و کاربرد داشته و از نظر مواد اولیه در ساختار آن‌ها نیز دارای تنوع بسیاری وجود دارد.

سایبان مناسب برای پارکینگ خودرو ادارات و سازمانها، فرودگاه ها، دانشگاه ها، رستوران ها و تمام محل هایی که تعداد زیادی خودرو در آنجا پارک میکنند از نوع سایبان های به هم پیوسته می باشد. یکی از این نوع سایبان ها که میتوان گفت بهترین آنها می باشد سایبان پارکینگ خودرو تاراز می باشد. این مدل سایبان می بایست ظرفیت تحمل بار بیشتری را داشته و امکان گسترش سایبان به آسانی میسر می باشد.

سایبان مناسب برای حیاط

سایبانی که برای نصب داخل حیاط استفاده می شود معمولا در مسیر ورودی حیاط و مسیر تردد و یا محل نشیمن نصب می گردد. این سایبان معمولا در ابعاد کوچک تا بزرگ بسته به اندازه حیاط و محل مورد نظر متفاوت طراحی، تولید و نصب می گردد. این سایبان جایگاهی برای استراحت و استفاده از هوای آزاد در طی روز های آفتابی و همچنین روز های بارانی و برفی است. حداقل متراژ مناسب برای این سایبان نه متر مربع می باشد. سایبان میتواند به صورت مربع یا مستطیل  انتخاب گردد. شکل و طول و عرض سایبان به فضای موجود در حیاط بستگی دارد.

سایبان برای فروشگاه و ویترین مغازه

نصب سایبان جلوی ورودی فروشگاه ها و مغازه ها باعث کاهش تابش نور خورشید به داخل مغازه و فروشگاه شده و همچنین فضای توقف عابرین و خریداران کالا در بیرون مغازه نیز دارای پوشش برای جلوگیری از باراش باران و برف ایجاد می شود.علاوه بر آن سایبان می‌تواند برای ایجاد سایه انداز خنک و دل‌نشین برای استراحت مشتریان در خارج از فروشگاه باشد.

از نمونه موارد کاربرد غیرخودرویی سایبان‌ها می‌توان به استفاده از آن‌ها در فضاسازی کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، دکه‌های روزنامه فروشی و غیره نیز اشاره نمود.سایبان استفاده شده برای جلوی مغازه و فروشگاه ها ازنوع پارچه ای برقی یا از نوع کالسکه ای می باشد. البته در مناطق جنوبی کشور که تابش شدید آفتاب وجود داشته و تقریبا تمام فصول سال آفتاب وجود دارد سایبان مغازه و فروشگاه از نوع پارچه ای استفاده نشده و فقط از سایبان ثابت برای این منظور استفاده می شود.

سایبان سبک و پارچه ای

سایبان پارچه ای اغلب از جنس برزنت می‌باشد، این نوع سایبان‌  دوام کافی در مقابل نور خورشید را به خوبی دارد و نور از سایبان عبور نمیکند. سایبان سبک پارچه ای هزینه نصب بالایی هم ندارد. تنها موضوع دوام و پایداری این نوع سایبان در مناطقی که باد خیز بوده و نوسانات دمایی زیادی دارند و یا بارش برف های سنگین را دارند عمر مفید این سایبان کاهش میابد. البته اگر سایبان در زمان وزش باد های شدید جمع شود عمر سایبان افزایش می یابد.

کاربرد های سایبان

با توجه به کاربری‌های متفاوت سایبان‌ها اعم از سایبان برای پارک خودرو، سایبان برای نشیمن حیاط، سایبان برای تراس و پشت بام، سایبان برای مغازه و … در ابتدا باید مشخص شود که سایبان برای چه منظوری قرار است مورد استفاده قرار گیرد؛ به عنوان مثال ممکن است سایبان به عنوان پوشش جلوی درب ورودی ساختمان و به منظور جلوگیری از ورود آب باران و یا جلوگیری از تابش نور آفتاب مورد استفاده قرار گیرد. به همین ترتیب سایبان می‌تواند برای سایه اندازی و محافظت خودرو در برابر آفتاب یا باران مورد استفاده قرار گیرد و یا چتری باشد برای سایه اندازی بر روی تراس و حیاط و یا بهار خواب منازل و ساختمان‌ها. از اینرو سایبان می‌بایست دارای مشخصات مختص خود باشد تا بیشترین بازدهی و کارایی را داشته باشد.

سایبان درب ورودی و پنجره با پوشش پلی کربنات (باران‌گیر):

سایبان درب ورودی و پنجره، سایبانی سبک و قابل جابه جایی می‌باشد و به درب و پنجره معروف اند.

این سایبان ها برای جلوگیری از ریزش باران و برف بر روی درب و پنجره‌ها و ورودی ساختمان‌ها می‌باشد. پوشش این نوع سایبان می‌تواند از نوع پلی کربنات صاف یا به اصطلاح طلق بوده و یا از نوع متخلخل یا لانه زنبوری در آن استفاده شود پایه‌های سایبان با پوشش پلی کربنات از جنس پلی آمید هستند.

سایبان باران‌گیر با پایه‌های فلزی و پوشش پلی کربنات

این نوع سایبان مشابه سایبان باران‌گیر با پایه های پلی آمید و پوشش پلی کربنات می باشد با این تفاوت که پایه‌ها و در اصل سازه سایبان از پروفیل‌های فلزی ساخته می‌شود و در این گونه سایبان محدودیت ابعاد و اندازه وجود ندارد.  از این سایبان می‌توان برای جلوگیری از باراش باران و برف  در کریدورهاو راهروها و همچنین ورودی‌های طولانی که ابعاد بزرگتری دارند استفاده نمود.

سایبان درب ورودی و پنجره با پوشش کامپوزیت (آفتاب‌گیر)

این نوع سایبان‌ها به منظور جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید استفاده می‌شوند و علاوه بر آن از ریزش آب حاصل از بارش باران و برف بر روی درب‌ها و پنجره‌ها و بخش‌های زیرین آن جلوگیری می‌نماید. به دلیل وزن بیشتر ورق‌های کامپوزیت نسبت به پلی کربنات‌ها، پایه‌های این نوع سایبان فلزی می‌باشد.

پایه‌های فلزی سایبان می‌تواند به صورت ساده و یا با طرح های CNC زیبا برای افزایش جذابیت و جلوه محصول منقش شود. سایبان با پایه‌های فلزی با توجه به نوع پایه‌ها، محدودیت کمتری برای افزایش طول پیش آمدگی سایبان دارند.

سایبان برای خودرو به صورت پیش ساخته و پیچ ‌و مهره‌ای با پوشش UPVC

این نوع سایبان  جزو  سایبان‌های زیبا و مستحکم  می‌باشد. تمام قطعات این نوع سایبان، از پیش ساخته شده و سازه آن با رنگ کوره ای الکترو استاتیک پوشش گردیده است. پوشش سایبان پیچ و مهره‌ای از شیت‌های UPVC درجه یک تهیه شده و عمر مفید این سایبان بسیار بالا بوده و امکان باز شدن و نصب مجدد آن به دفعات در محل‌های دیگر امکانپذیر می‌باشد. مورد بسیار مهم دیگر در سایبان پیچ و مهره‌ای این است که بدون نیاز به تخریب یا کنده‌کاری یا برشکاری و فرزکاری و ایجاد مزاحمت، به راحتی و ظرف مدت 2 الی 3 ساعت، نصب و آماده بهره برداری می‌شود.

سایبان ثابت حیاط با پوشش UPVC:

این نوع سایبان برای پوشش دهی و سایه اندازی بسیار مناسب بوده و ساخت آن در ابعاد و اندازه‌های بزرگ و متراژ های بالا صورت می‌پذیرد. این نوع سایبان برای پوشش دهی و سایه اندازی بسیار مناسب بوده و هدف اصلی از ساخت آن، به عنوان سایبان برای حیاط صورت می‌پذیرد. سازه سایبان پیچ و مهره‌ای  از پروفیل‌های فلزی مقاوم و با استحکام بالا تولید شده و روی آن با پوشش ورق های UPVC پوشش می‌گردد.

سایبان برای نصب در حیاط و روی تراس با پوشش پلی کربنات

سایبان ثابت با پوشش پلی کربنات بیشتر برای پوشش روی بهارخواب، تراس و … استفاده می شود. با توجه به اینکه پوشش این سایبان از نوع پلی کربنات می‌باشد، نور تا حدودی از این سایبان عبور کرده و در محل‌هایی که نیاز به نور باشد و یا لازم نباشد نور ورودی از پنجره‌ها کاهش یابد از این نوع سایبان استفاده می‌شود. سایبان ثابت با پوشش پلی کربنات را می‌توان با طرح‌ها و ابعاد متفاوت طراحی و اجرا نمود.

سایبان ثابت با پوشش ورق فلزی گالوانیزه رنگی از لحاظ هزینه و قیمت از اکثر سایبان‌ها مقرون به صرفه‌تر می‌باشد و معمولا برای پارکینگ‌های کارخانجات و محل‌هایی که تعداد بسیار زیادی ماشین پارک می‌گردد کاربرد دارد. البته این سایبان برای مناطقی که آفتاب داغ و شدید دارند مناسب نیست زیرا پوشش فلزی سایبان در روزهای آفتابی داغ شده و حرارت به زیر سایبان منتقل می‌شود. برای مناطق با آفتاب شدید، انواع سایبان با پوشش UPVC پیشنهاد می‌گردد.

 

دکمه بازگشت به بالا