روشن نشدن تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون ال جی دارید، حتما با مشکل روشن نشدن این تلویزیون هوشمند مواجه شده اید. معمولا این مشکل زمانی رخ می دهد که در اتصال کابل برق تلویزیون مشکلی وجود داشته باشد، بنابراین به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل حل نشد، کابل تلویزیون را به پریز دیگری وصل کنید تا در صورت رفع نشدن مشکل، وضعیت پریز را بررسی کنید. شما باید کابل برق را تست کنید زیرا شرایط مختلفی وجود دارد که در آن خرابی کابل برق ممکن است رخ دهد. برای این کار بهتر است کابل برق را با اهم متر چک کنید. اگر به اهم متر دسترسی ندارید، بهترین راه حل این است که از کابل دیگری استفاده کنید تا بفهمید چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود.

اگر از تمام تکنیک های ذکر شده در بالا استفاده کرده اید اما تلویزیون همچنان خاموش است، باید با متخصص تعمیر تلویزیون ال جی تماس بگیرید زیرا احتمالاً تلویزیون شما خراب شده است. اگر هیچ علامتی وجود نداشته باشد و تلویزیون کاملاً خاموش باشد و حتی چراغ برق تلویزیون روشن نباشد، احتمالاً تلویزیون هوشمند شما آسیب جدی دیده است.

تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا دلایل اینکه چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود را باهم برسی کنیم.

احتمالاً بارها با مشکل روشن نشدن تلویزیون خود روبه‌رو شده اید و هر بار نگران از این که مبادا تلویزیون شما به طور کامل سوخته باشد و دچار استرس و اضطراب شده اید که دیگر نتوانید از تلویزیون خود استفاده کنید.

برای پاسخ به این سوال که چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود به صورت خلاصه می توان گفت، روشن نشدن تلویزیون می تواند به دلایل مختلفی از جمله نوسان برق، استفاده از کابل HDMI فرسوده، استفاده از فلش ویروسی، خرابی برد پاور تلویزیون و… باشد که در ادامه به بررسی موارد مختلف می پردازیم که در صورت مواجه به چنین موردی بهتر است حتما موارد را بررسی کرده تا به صورت قطعی بدانید که مشکل روشن نشدن تلویزیون به چه دلیل است یا بعبارتی چیست؟

دلیل اصلی روشن نشدن تلویزیون ال جی

مشکل روشن نشدن تلویزیون نه تنها در برند ال جی، بلکه در برندهای مختلفی می تواند به دلیل وجود اتصال در تلویزیون و کابل آن باشد؛ همچنین فرسوده بودن قطعات داخل تلویزیون نیز می تواند یکی از دلایل باشد اما به صورت مفصل می توان به موارد زیر اشاره کرد، با ما همراه باشید

بررسی سالم بودن ریموت تلویزیون

احتمال بسیار قوی تلویزیون خود را با ریموت آن روشن می کنید پس در مرحله اول بررسی ریموت و همچنین باتری ها و سالم بودن آن ها مهمترین اصل است. خرابی ریموت ممکن است مانع از برقراری ارتباط میان تلویزیون و ریموت شود و در نهایت دستوراتی که می خواهید اجرا نشوند.

ابتدا باتری تلویزیون را بررسی کنید و اگر قدیمی است حتما آن ها را تعویض نمایید و پس از اطمینان از سالم بودن آن ها موارد زیر را در ریموت بررسی نمایید.

  1. دکمه power در تلویزیون که دکمه خاموش و روشن کردن دستگاه است را فشار دهید.
  2. به چراغ ال ای دی دقت کنید، اگر روشن شد اما تلویزیون روشن نشد در نتیجه راه اندازی تلویزیون شما دچار مشکل شده است.
  3. اما اگر چراغ ال ای دی در تلویزیون شما روشن نشد به سراغ دکمه پاور بر روی تلویزیون رفته و مستقیما از طریق آن تلویزیون را خاموش و روشن کنید.
  4. آنگاه اگر تلویزیون شما توسط دکمه پاور بر روی تلویزیون روشن شد، می توان نتیجه گرفت که ریموت دچار خرابی شده است.
  5. اما اگر حتی با این روش نیز تلویزیون شما روشن نشد در نهایت می توان گفت ممکن است ایراد از قطعه های درون تلویزیون شما باشد.

بررسی اتصالات برق در تلویزیون ال جی

یکی دیگر از مواردی که هنگام مواجه با این سوال که چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود می توان گفت به اتصالات برق در تلویزیون خود توجه نمایید.

ابتدا لازم است دوشاخه تلویزیون را از برق خارج کرده و مدتی به آن استراحت دهید و مجددا تلویزیون را روشن کنید اگر تلویزیون روشن نشد به سراغ بررسی موارد دیگر در اتصالات خود بروید.

  1. اگر تلویزیون خود را از طریق واسطی مانند محافظ برق به پریز متصل می کنید، نیاز است این رابط نیز از نظر سلامت بررسی شود، زیرا ممکن است ایراد و خرابی داشته باشد، پس یکبار هم بدون استفاده از واسطه به مستقیما به پریز برق متصل کنید.
  2. اگر تلویزیون خود را مستقیم به پریز برق وصل کردید اما باز هم هیچ تغییری بوجود نیامده و تلویزیون شما در حال خاموش می ماند، بهترین کار این است که یکی از وسیله های برقی موجود در منزل که از سالم بودن آن اطمینان دارید را به همان پریز وصل کنید اگر آن دستگاه نیز روشن نشد احتمال بسیار قوی مشکل در اتصالات و سیم کشی های داخلی است.

بررسی برد مین تلویزیون ال جی

پس از بررسی چند روش ساده قبل که در حالت اضطراری ممکن است بسیار کمک کننده باشد به سراغ بررسی مین برد SONY می رویم که اصلی ترین قطعه در تلویزیون ال جی می باشد و می تواند یکی از دلایل روشن نشدن تلویزیون به شمار آید.

اگر مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی شما خرابی مین برد باشد نیاز است تا آن را تعویض نمایید و قیمت این قطعه با توجه به مدل تلویزیون شما متفاوت است اما همواره به اعتبار و اصل بودن آن توجه نمایید زیرا در غیر این صورت با پرداخت هزینه و تعویض قطعه مجددا تلویزیون پس از مدت کوتاهی دچار همان مشکل و یا مشکلات دیگری خواهد شد.

بررسی خرابی منبع تغذیه در تلویزیون

خراب بودن منبع تغذیه نیز می تواند موجب روشن نشدن تلوزیون شود زیرا منبع تغذیه وظیفه تامین انرژی قسمت های مختلف تلویزیون را بر عهده دارد از این رو در صورت خرابی این قطعه تمام دستگاه درگیر خواهد شد و نیاز است تا به مراکز معتبر تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه شود.

نوسانات برق عامل روشن نشدن تلویزیون

نوسانات برق یکی از عواملی است که موجب روشن نشدن تلویزیون شما می شود زیرا در صورتی که ولتاژ لازم و مناسب برای برق تلویزیون تامین نشود در نهایت تلویزیون روشن نخواهد شد؛ می توانید با استفاده یک محافظ برق سالم تا حد زیادی از این مشکلات جلوگیری نمایید.(از سالم بودن محافظ اطمینان داشته باشید، زیرا در صورت خرابی محافظ برق دچار مشکلاتی خواهید شد که پیش تر به آن اشاره کردیم)

نوسان برق برای تلویزیون بسیار خطرناک بوده و سبب خرابی قطعات مختلفی خواهد شد، پس استفاده از محافظ برق را جدی بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان

تعمیرکاران حرفه ای به خوبی این توانایی را دارند که مشکل تلویزیون را پیدا کرده و با استفاده از بهترین روش آن را برطرف کنند.

از سوی دیگر برند ال جی یکی از معتبرترین و بزرگترین تولید کننده های تلویزیون در دنیا میباشد که تعداد مدل های تولید شده توسط این کمپانی روز به روز در حال افزایش است.

با توجه به اینکه خرابی تلویزیون یکی از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی میباشد، یکی از مهمترین موضوعاتی که پس از خرابی تلویزیون ال جی به ذهن شما خطور می کند شناختن محلی مناسب برای تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان است.

حتماً شما هم شاهد تعداد زیادی از نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان و دیگر مراکز این چنین بوده اید که باعث سردرگمی شما در انتخاب مرکز مطمئن برای تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان شده است.

تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان

اتصال ویروس فلش به تلویزیون ال جی

معمولا وقتی از فلش ویروسی برای انتقال اطلاعات به تلویزیون استفاده می شود، با خاموش شدن دستگاه مورد نظر مواجه می شویم. قبل از استفاده از فلش بهتر است آن را ویروس کشی کنید یا از فلش برای انتقال اطلاعات به تلویزیون هوشمندی که قبلاً هرگز به دستگاه دیگری متصل نشده است استفاده کنید

استفاده از کابل HDMI فرسوده

یکی دیگر از عواملی که از روشن شدن تلویزیون ال جی جلوگیری می کند، استفاده از کابل HDMI فرسوده است. همانطور که می دانید کابل HDMI مستقیماً به قسمت پردازنده تلویزیون هوشمند متصل است به همین دلیل کوچکترین اتصال می تواند به برد اصلی تلویزیون ال جی آسیب برساند. در این شرایط معمولا .تنها راه حل تعویض برد اصلی دستگاه است. البته در برخی موارد تعویض cpuتلویزیون چاره کار است

**برای  به مقاله وبلاگ ال جی شهراد مراجعه کنید.

پیدا کردن مشکلات تلویزیون با استفاده از قابلیت چراغ چشمک زن

امروزه برخی از تلویزیون های تولید شده توسط شرکت معتبر ال جی دارای قابلیت چراغ LED چشمک زن هستند که در مواقع مختلف و با پیدا کردن خطایی در تلویزیون با رنگ های مختلفی آن را نمایش می دهند که هر رنگی نشان از خرابی قسمتی از تلویزیون است.

برخی از رنگ های این تلویزیون و هشدارها را بررسی می کنیم:

رنگ قرمز به معنای خطای سیستمی در تلویزیون است که می تواند شامل مواردی مانند، حرارت بالای تلویزیون، اختلال در گردش هوا، وجود گرد و غبار و… باشد.

رنگ نارنجی به معنای تنظیم تایمر SLEEP و یا به روز رسانی جدید در تلویزیون است.

رنگ سبز همان رنگی است که هنگام روشن کردن تلویزیون با آن مواجه می شوید اما اگر این چراغ با رنگ سبز به حالت چشمک زن درآمده چند دقیقه تلویزیون خود را خاموش کرده و کاملا اتصالات برق را قطع کنید سپس مدد آن را راه اندازی نمایید، اگر با این موارد برطرف نشد ممکن است تلویزیون شما به سرویس شدن توسط مرکز ال جی نیاز داشته باشد.

رنگ سفید نیز نشان از حالت عادی در تلویزیون است و هیچ ایرادی وجود ندارد.

علت روشن شدن چراغ قرمز تلویزیون ال جی

به طور معمول، چراغ قرمز چشمک زن در تلویزیون های ال جی نشان می دهد که تلویزیون در حالت آماده به کار است و روشن نیست. با این حال، ممکن است دلایل  دیگری برای چشمک زدن قرمز وجود داشته باشد، مانند وصل نشدن به منبع برق، نقص سیستم تلویزیون یا سایر مشکلات.

رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی

اولین قدم برای رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون، شناسایی علت این مشکل است. پس از شناسایی علت مشکل می توانید اقدامات لازم را برای تعمیر تلویزیون انجام دهید. به عنوان مثال، اگر تلویزیون به طور ناگهانی خاموش می شود، مشکل به دلیل آسیب دیدن مادربرد است، باید این قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. خرابی CPU مورد دیگری است که می تواند چنین مشکلاتی را ایجاد کند. در صورت آسیب یا سوختن CPU نیز تعویض این قطعه ضروری است. (توجه: معمولاً امکان تعویض سی پی یو به تنهایی وجود ندارد و در این صورت باید کل مادربرد تعویض شود).

در هر صورت تشخیص روش تعمیر تلویزیون با مشکل روشن نشدن تلویزیون تنها پس از بررسی دستگاه و شناسایی علل مشکل مشخص می شود.

نماینده رسمی تلویزیون ال جی
اکنون که دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون های ال جی را می دانید، بد نیست بدانید که بهترین راه برای تعمیر تلویزیون ال جی، تماس با متخصصانی است که در نمایندگی های رسمی این برند مشغول به کار هستند. همانطور که می دانید یکی از ضروریات زندگی مدرن تلویزیون است که به دلیل استفاده مکرر و یا سهل انگاری کاربر در معرض یکسری مشکلات ساختاری قرار می گیرد.
نمایندگی رسمی تعمیر تلویزیون یک مرکز مجاز تعمیر انواع تلویزیون شناخته شده در سراسر جهان می باشد. خدمات تخصصی این مرکز نامحدود بوده و تمامی ایرادات تلویزیون های هوشمند را پوشش می دهد. شایان ذکر است که نمایندگی های تعمیر تلویزیون رعایت استانداردها را در اولویت قرار می دهند که به همین دلیل تجهیزات آسیب دیده در بالاترین سطح کیفی بازیابی می شوند.

کلام آخر

تلویزیون و دیگر وسایل الکتریکی در شرایط مختلف ممکن است دچار اختلالات و خرابی هایی شوند که با خونسردی و بالا بردن آگاهی خود در این زمینه می توانید مشکلات را برطرف نمایید و در این مقاله نیز تلاش کردیم تا تمام نکات مهم و کاربردی در رابطه با این مسئله که چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود را بررسی کنیم.

در صورتی که شما نیز دلایل دیگری از روشن نشدن تلویزیون ال جی سراغ دارید برای ما در قسمت نظرات ارسال نمایید. همچنین می توانید از مقاله جهت بررسی و عیب یابی تلویزیون خود کمک بگیرید.

همچنین می توانید از کارشناسان ال جی شهراد که یکی از معتبرترین فروشگاه های فروش محصولاتی ال جی در تهران است، راهنمایی و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دکمه بازگشت به بالا