بین الملل

رهبر اپوزیسیون کره‌جنوبی از ناحیه گردن مورد ضربه چاقو قرار گرفت

«لی جائه-میونگ» رهبر اپوزیسیون کره‌جنوبی امروز (سه‌شنبه) در جریان سخنرانی در شهر بندری بوسان در جنوب‌شرقی این کشور از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت و در حالی که هوشیار بود به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش تیتر اول، این حادثه در ساعت ۱۰:۲۷ صبح سه‌شنبه به وقت محلی رخ داد. مردی ناشناس به «لی» نزدیک شد و به سمت چپ گردنش با چاقویی ضربه زد. خبرگزاری یونهاپ از دستگیری فوری این مرد خبر داد.

ویدئوهای متعددی از این حادثه که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند، لی را نشان می‌دهند که پیش از آنکه این مرد به طور ناگهانی با چاقو به سمت او حمله کند، خبرنگاران دور این رهبر اپوزیسیون را احاطه کرده‌اند.

چندین عکس که در فضای مجازی پخش شده، این سیاستمدار را نشان می‌دهند که با چشمانی بسته روی زمین دراز کشیده و افرادی که در اطراف او بودند پارچه‌ای را روی گردنش گذاشته و آن را فشار می‌دهند.

وضعیت قربانی هنوز مشخص نیست. یونهاپ گزارش کرد که رهبر اپوزیسیون کره‌جنوبی هوشیار بوده اما خونریزی ادامه داشته و حدود ۲۰ دقیقه پس از حمله به بیمارستان منتقل شده‌است.

«لی جائه-میونگ» ۵۹ ساله در انتخابات ۲۰۲۲ کره جنوبی با اختلاف بسیار اندک ۰.۷۳ درصدی، در مقابل «یون سوک یول» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی شکست خورد و انتظار می‌رود که در سال ۲۰۲۷ مجددا نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شود.

به گفته سخنگوی این رهبر اپوزیسیون، رئیس‌جمهور یون نگرانی عمیق خود را در مورد امنیت «لی» ابراز و تاکید کرد که چنین خشونتی تحت هیچ شرایطی قابل تحمل نیست.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا