ورزش و نشاط

دمای هوا در استان مرکزی به زیر صفر می‌رسد

به گزارش تیتر اول از مرکزی ، رضا مرادی روز دوشنبه در این خصوص گفت : بررسی‌ها حاکی از تداوم فعالیت سامانه بارشی تا ساعات بعدازظهر امروز(دوشنبه) در استان مرکزی است که موجب بارش یا رگبار باران و در برخی مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف می‌شود و این سامانه عصر امروز از استان عبور می‌کند و پس از آن دمای هوا کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: همچنین در برخی مناطق بویژه مناطقی از جنوب استان مرکزی سرعت وزش باد طی ساعات آتی تا حدی افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود : هشدار نارنجی شماره یک اداره کل هواشناسی این استان مبنی بر بارش نسبتا شدید باران، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، اختلال در تردد معابر و جاده‌ها به دلیل لغزندگی و همچنین کاهش دید ناشی از بارش برف، احتمال کولاک برف و پدیده مه در جاده‌های مناطق سردسیر و کوهستانی و گردنه‌های استان (بویژه گردنه‌های زالیان و قاقان) تا ساعات بعدازظهر امروز (دوشنبه) معتبر است.

مرادی اظهار کرد: همچنین هشدار زرد هواشناسی کشاورزی شماره ۲ اداره کل هواشناسی استان مرکزی به دلیل کاهش دمای هوا تا صبح سه‌شنبه و احتمال خسارت سرمازدگی به محصولات باغی و زراعی در مناطق سردسیر استان صادر شده است.

وی گفت:طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پدیده غالب هواشناسی استان مرکزی وزش باد نسبتا شدید تا شدید است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی افزود: همچنین به دلیل ورود یک سامانه بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه تا ساعاتی از روز جمعه، احتمال رگبار باران و برف و وزش باد در مناطقی از استان دور از انتظار نیست.

 

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا