فرهنگ و هنر

دشواری و جذابیت های ساخت برنامه ورزشی در دوران کرونا

یکی از تهیه کنندگان برنامه های ورزشی ، برنامه نویسی در دوران کرونا را دشوار و در عین حال جذاب توصیف می کند و معتقد است که رعایت اصل بی طرفی و انتقال حقایق به مخاطبی که در این مدت قادر به تماشای بازی ها نیست ، بسیار مهم است.

پیمان ماندگاری ، تهیه کننده استادیوم ، در مصاحبه با تیتر اول ، درباره تغییرات کرونا در مسابقات و برنامه های ورزشی توضیح داد: برنامه سازان تلویزیونی همیشه تلاش می کنند تا بالاترین استانداردها را داشته باشند تا با پوشش دادن رقابت ها و اختلاف نظرها ، بینندگان بیشتری را به خود جلب کنند. رعایت کنید. به دلیل پخش اکلیل ها ، طبیعی است که بسیاری از تماشاگران نمی توانند از استادیوم ها دیدن کرده و مسابقات را از نزدیک تماشا کنند ، این امر باعث می شود مخاطب بیشتر تمرکز خود را به تلویزیون و سایر رسانه ها معطوف کند.

وی ادامه داد: تماشای نقدهای ورزشی و بررسی و تجزیه و تحلیل آنها در تلویزیون می تواند فرصتی برای برنامه نویسان باشد تا بتوانند از آن برای جلب رضایت بیشتر مخاطبان و افزایش اعتماد استفاده کنند. ما می توانیم با پوشش مسابقات با استانداردهای خاص ، رضایت مخاطبان را جلب کنیم. همانطور که در حال حاضر وجود دارد ، تعداد دوربینها به اندازه قدرت رادیو و برنامه سازان برای رضایت بیشتر بیننده در حال رشد است و این ممکن است در آینده باعث جذب بینندگان بیشتری به تلویزیون شود.

ماندگاری گفت: “البته این شرایط مسئولیت بیشتری را به عهده برنامه نویسان ، جلسات و طوفان مغزی بیشتر و حساسیت بیشتر به استانداردها می گذارند.”

این تهیه کننده درباره لزوم رعایت اصل بی طرفی در برنامه های ورزشی ، به ویژه در مورد ذخیره هایی که در برخی مسابقات ورزشی وجود دارد ، گفت: هر زمان که وارد می شوید و می خواهید کار خود را شروع کنید ، اولین چیزی که به شما می آموزند بی طرفی است و گفتن حقیقت است. برنامه های تلویزیونی نیز باید همیشه بی طرف باشند و هنگام بیان مسائل مختلف از منصفانه ترین لحن ممکن استفاده کنند. مخاطبان باهوش هستند و وقتی پیام های مخاطبانشان را می خوانیم ، می بینیم که چقدر با مهارت و هوشمندی به مسائل نگاه می کنند. این مسئولیت را برای ما دشوار می کند. به نظر من ، برنامه ها و رسانه های موفقی وجود دارند که اصل انصاف و عینیت را در مخاطبان خود القا کرده اند.

ماندگاری با اشاره به برنامه استادیوم خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه ما همیشه هوش مخاطب است و ما با دقت این مبحث را به گونه ای معرفی می کنیم که بحث اعتماد سازی را نیز مطرح کند. در صورت اختلاف و تناقض ، این اصل را رعایت می کنیم و سعی می کنیم با هر دو طرف موضوع گفتگو داشته باشیم و نتیجه گیری موضوع را همیشه به مخاطب بسپاریم. ما هرگز نخواستیم چیزی را به مخاطب تزریق کنیم و بگوییم درست یا غلط است. زیرا مخاطب بهترین متخصص است و می تواند موضوعات را خلاصه کند. بارها اتفاق افتاده است که یکی از طرفین آماده سخنرانی نیست ، در این شرایط ما سعی می کنیم آخرین نقل قول ها و نظرات حزبی را که نمی خواهد از خبرگزاری های معتبر صحبت کند برای بیان حق به جایی که می توانیم به بهترین شکل صحبت کنیم جمع آوری کنیم. سعی می کنیم اعتماد مخاطب را از دست ندهیم. اعتماد سازی بسیار دشوار است ، اما با کوچکترین اشتباهی می توانید اعتماد به دست آمده را از دست دهید.

تهیه کننده برنامه “استادیوم” در پاسخ به اینکه چگونه می توان حساسیت گوینده ها و مجریان ورزش را کنترل کرد و سوund تفاهم ها را از بین برد؟ وی گفت: دیدگاه شخصی من این است که وقتی برنامه شروع می شود ، مخاطبی که پشت تلویزیون نشسته و برنامه را تماشا می کند ، از ما انتظار هیچ خطایی ندارد ؛ مهم نیست که پروژه چقدر سنگین باشد و گوینده خسته و پرتنش باشد ، این اشتباه قابل توجیه نیست. ، و بیننده انتظار دارد که برنامه همیشه صد در صد آماده پخش شود. البته ، راننده سیلی یا سیلی دارد ، اما باید بسیار کم باشد ، و اگر این اتفاق بیفتد ، رانندگان ما باید آنقدر شجاع باشند که سریع همان برنامه را برطرف کنند. اگر این کار را انجام دهند ، ممکن است کمتر اتفاقاتی را که بعد از نمایش رخ می دهد ، ببینیم ، اما بارها می بینیم ، به خصوص جدیدترین دوستانمان که آماده قبول اشتباه خود نیستند و گاهی فکر می کنند که آنها چیزی گفته اند و بیننده آن را درک نکرده است ، اما آنها باید بلافاصله خطا را اصلاح کنند. و شجاعت عذرخواهی را داشته باشید ، در این صورت بیننده می تواند اعتراف کند که اشتباه کرده است. اگر خطایی وجود دارد ، اصلاح باید در همان برنامه باشد به جای بیانیه یا فیلم در مورد آن بعدا

در پایان مصاحبه با تیتر اول ، ماندگاری مشکلات برنامه نویسی در دوران کرونا را اینگونه توضیح داد: این دوره برنامه سازان تلویزیونی را دشوار می کرد ، اما جالب هم بود. در ابتدا برای همه مبهم بود و در همه دنیا اوضاع به همین منوال بود. این به تدریج برنامه نویسان را به سمت دیگر برنامه نویسی سوق داد. این مشکل ناشی از این واقعیت بود که بسیاری از برنامه ها دیگر قابل مشاهده نبودند و برنامه ها به فیلم زنده تبدیل شدند. کم کم به یک سبک تبدیل شد و یک جهش در برنامه بود. به طور کلی ، کار بسیار دشوار شده است و همه پروتکل ها باید دنبال شوند ، اما ما جادوی ویژه خود را برای این دشواری داشته ایم.

“استادیوم” یک برنامه پخش مستقیم زنده در زمینه ورزش است که تمام رویدادهای ورزشی کشور را پوشش می دهد. در هر قسمت ، این برنامه از میهمانان (ورزشکاران ، قهرمانان ، کارشناسان ، مسئولان و …) دعوت می کند تا درباره موضوع روز و ورزش مهم بحث کنند. این برنامه هر چهارشنبه حوالی ساعت 21:30 از شبکه پنج سیما برگزار می شود. صدا و سیما.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا