حوادث

دستگیری هتاک انتقام جو در سمنان

تیتر اول/سمنان رئیس پلیس فتا استان سمنان از دستگیری فرد هتاکی که به منظور انتقام گیری با ایجاد پروفایلی جعلی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شخص دیگری نموده بود خبر داد.

سرهنگ فدائیان ۸ فروردین بااعلام این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتا سمنان مبنی بر اینکه فردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با انتشار تصاویر شخصی و خصوصی موجب هتک حیثیت وی شده است، موضوع با جدیت مورد بررسی کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع پس از تشکیل پرونده کارشناسان پلیس فتا اقدامات فنی و تخصصی خود را جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز کرده و موفق به شناسایی متهم در کوتاهترین زمان ممکن شدند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی خود شد ولیکن در مواجه به ادله دیجیتالی، شواهد و قرائن به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و در نهایت پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.

وی افزود: متهم با توجه به اختلافات قبلی با شاکی و دسترسی داشتن به گوشی وی، تصاویر خصوصی موجود در گوشی را سرقت و در نهایت به منظور انتقام گیری با ایجاد پروفایلی جعلی در شبکه اجتماعی های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی کرد.

سرهنگ فدائیان با بیان اینکه بر اساس قانون ایجاد مزاحمت و سلب آسایش شهروندان در فضای مجازی جرم می‌باشد، گفت: شهروندان در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ضمن رعایت آداب اجتماعی و حقوق شهروندی نسبت به حفظ حریم خصوصی سایر افراد اهتمام ویژه داشته باشند و از بیان هر گونه دعاوی و مسائل انتقام جویی در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی پرهیز کنند.

این مقام انتظامی با هشدار به افرادی که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می‌کنند، گفت: طبق مقررات جرایم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به‌نحوی که منجربه ضرر یا موجب هتک حیثیت شود، به حبس یا جزای نقدی و یا هردو مجازات محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان تاکید کرد: پلیس‌فتا به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و عموم مردم می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت پلیس‌فتا به نشانی cyberpolice.gov.ir و تماس با مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا