در همه رشته ها استعدادیابی داریم/ از فدراسیون تکواندو گلایه دارم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، چنگیز مسیب زاده مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی نیروی زمینی ارتش در نشست خبری مدیریت تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران که امروز پنج‌شنبه ۱۷ اسفند برگزار شد، اظهار داشت: باشگاه نیروی زمینی دو شخصیت حقوقی مجزا دارد یک شخصیت فعالیت‌های تربیت بدنی که کارهای درون سازمانی را انجام می‌دهد و مهم‌ترین وظیفه آن حفظ آمادگی جسمانی پرسنل و مسؤولان برای توان ارتقای رزم آنها است و در همین راستا سرفصل‌هایی برای ما تعیین شده است. شخصیت حقوقی دوم ما در باشگاه نیروی زمینی به فعالیت‌های حرفه‌ای در ورزش کشور می‌پردازد و من در سومین سال حضورم در این باشگاه به کمک تمام همکاران توانسته‌ایم توسعه شگرفی را ایجاد کنیم.

او ادامه داد: ما در ۴۲ رشته ورزشی در بخش آقایان، ۶ رشته ورزشی در بانوان و یک رشته هم در بخش جانبازان و توان یابان در لیگ‌های برتر و دست یک ورزش کشور فعالیت داریم.

نیروی زمینی از لیگ بسکتبال کنار نکشیده است

مسیب زاده در خصوص کناره‌گیری تیم بسکتبال نیروی زمینی از رقابت‌های لیگ برتر گفت: ما از بسکتبال کنار نکشیده‌ایم و امسال هم در لیگ حرفه‌ای بسکتبال حضور داشتیم و تیم نیروی زمینی تا مرحله پلی‌آف هم راه یافت اما فدراسیون بسکتبال طی برنامه‌ریزی که انجام داد تیم‌هایی که دارای قدرت مالی بیشتر و حامی مالی داشتند در بخش سوپر لیگ قرار گرفتند اما از آنجایی که هدف تشکیل باشگاه نیروی زمینی استفاده از بازیکنان سرباز است و نمی‌توانیم بازیکنان گران قیمت در اختیار داشته باشیم ما در لیگ دسته پایین‌تر حضور یافتیم.

فدراسیون بسکتبال با درخواست ما موافقت نکرد

او ادامه داد: تیم بسکتبال رعد پدافند ارتش هم شرایط مشابهی نسبت به ما داشت اما از آنجایی که استان خراسان رضوی دارای یک سهمیه در سوپر لیگ بود تیم رعد پدافند با نماینده مشهد ادغام شد و به همین جهت این تیم توانست در مسابقات سوپر لیگ حضور داشته باشد. ما از فدراسیون بسکتبال درخواست کردیم که به سوپر لیگ باز گردیم اما با درخواست ما مخالفت شد به همین جهت ما در لیگ حرفه‌ای حضور یافتیم و امسال هم در نیم فصل دوم چند بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و نتوانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای سال آینده تیم قوی‌تری را تشکیل دهیم تا به توانیم به سطح اول لیگ بسکتبال برسیم.

ورزشکاران سرباز دوست دارند در سطح اول حضور داشته باشند

مسیب زاده درباره حضور اکثر بازیکنان سرباز مطرح فوتبال در تیم ملوان و عدم حضور در تیم نیروی زمین بیان کرد: درست است که در فوتبال ما در لیگ برتر حضور نداریم اما در برخی از رشته‌ها از جمله رشته‌های رزمی تیم‌های ما روی سکو می‌روند. شرایط تیم فوتبال ما امسال خوب بوده و تنها یک امتیاز با صدر جدول فاصله داریم. ما در همه رشته‌های ورزشی تیم داری می‌کنیم و فقط نگاهمان به فوتبال نیست، مسلماً ورزشکاران ملی پوش هر رشته ورزشی دوست دارند در تیم‌هایی که در لیگ برتر حضور دارند، فعالیت داشته باشند و به همین جهت بازیکنان مطرح فوتبال هم در تیم ما خدمت مقدس سربازی خود را انجام نمی‌دهند. ما از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری امکانات خوبی داریم و خیلی از ورزشکاران به همین جهت ترغیب دارند که در نیروی زمینی حضور داشته باشند.

او ادامه داد: تیم فوتبال نیروی زمینی باید در لیگ دسته دو به مصاف سپیدرود رشت برود و از همین جا از مسؤولان فدراسیون فوتبال و کمیته داوران خواهش دارم که داورانی به کار گرفته شوند تا حق تیم ما پایمال نشود و تحت تأثیر جو ورزشگاه قرار نگیرند. ما نه می‌خواهیم کسی از ما طرفداری کند و نه سوتی به سود ما بزند فقط می‌خواهیم که حق نیروی زمینی خورده نشود. ما امسال تمام بازیکنان تیم فوتبال نیروی زمینی به جز ۳ نفر مابقی سرباز هستند که در تاریخ یک تیم نظامی استفاده از این تعداد بازیکن – سرباز بی سابقه است.

استعدادیابی در بخش جوانان و نوجوانان صورت می‌گیرد

مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی در پاسخ به سوال خبرنگار آنلاین مبنی بر استعدادیابی از نوجوانان در رشته‌های مختلف ورزشی گفت: تیم فوتبال امید ما با مربیگری مهدی توتونچی امسال در لیگ امیدهای تهران توانست مقام قهرمانی را به دست آورد. ما در ابتدای فصل از نوجوانان و جوانان علاقه مند تست گیری کردیم که بالغ بر ۱۲۰۰ نفر در این تست گیری حضور داشتند. ما در تمام رشته‌های ورزشی تست گیری انجام می‌دهیم و مهم‌تر از آن هیچ مبلغی را از علاقه مندان جهت تست گیری دریافت نمی‌کنیم و می‌توانم بگویم تنها باشگاهی هستیم که از علاقه مندان برای تست گیری پولی دریافت نمی‌کنیم.

او ادامه داد: حدود ۷ تا ۸ بازیکن تیم فوتبال امید نیروی زمین با استعدادیابی که صورت گرفته شد به تیم راه یافتند و دو بازیکن تیم امید حتی در تیم بزرگسالان نیز به کار گرفته شدند و جالب‌تر از آن اینکه برخی از این بازیکنان با پیشنهاداتی از سوی باشگاه‌های بزرگ مواجه شده‌اند. ما ریالی از کسی پول نمی‌گیریم و بازیکنان مستعد حتماً جذب تیم‌های ما می‌شوند.

حق ما در لیگ نقش جهان تکواندو خورده شد

او تصریح کرد: تیم تکواندو نیروی زمینی در لیگ نقش جهان حضور داشت و به مقام نایب قهرمانی رسید اما حق تیم ما از این بابت خورده شد و این موضوع را هم به هادی ساعی رئیس فدراسیون اعلام کردیم. قرار بود تا تنها ۳ تکواندوکاری که در لیگ برتر حضور دارند در نقش جهان هم به میدان بروند اما تیم دانشگاه آزاد از ۴ تکواندوکار استفاده کرد ما این موضوع را به ساعی گفتیم و او به ما اعلام کرد که بخش قضائی فدراسیون پیگیر ماجرا خواهد بود و مسؤول مسابقات هم جواب درستی به ما نداد. حتی در جلسه‌ای که با ساعی داشتیم او حق را به ما داد اما همکاران او به صحبت‌های رئیس خود جامع عمل نپوشاندند. من به تکواندوکاران نیروی زمینی گفتم شما از نظر من قهرمان هستید و همان پاداشی که برای قهرمانی در گرفته بودیم را به شما پرداخت کنیم.

دکمه بازگشت به بالا