ورزش و نشاط

«خناسان» برای فدراسیون حاشیه‌سازی کردند/ می‌خواهند دستگیرم کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در نشست خبری که صبح امروز یکشنبه برگزار شد، گفت: قبل از ورود ما به فدراسیون بحث تعلیق جدی شده بود و نامه‌نگاری و اتفاقاتی که در فرانسه افتاد فدراسیون جهانی را حساس کرد. در آن شرایط نامه نگاری انجام شد که در نهایت به زمان ما موکول شد.

پس از روی کار آمدن با فدراسیون جهانی رایزنی کردیم. بدون اطلاع من نامه آماده شد و به فدراسیون جهانی ارسال شد، تا شهریورماه بدون استرس کار را پیگیری کردیم، اما در شهریورماه در مسابقات ژاپن به من اجازه حضور ندادند.

یک بی تدبیری انجام شد که اگر من بودم آن اتفاقات نمی‌افتاد. من حتی قبل از سفر هشدار داده بودم تیم اعزام نشود، اما بالادستی‌ها تصمیم گرفته‌اند تیم عزام شود. در نهایت بعد از مسابقات رأی به تعلیق جودو دادند. برای ما شرط گذاشته بودند که هر زمانی که جودوکار ما با رژیم صهیونیست بازی کنند، تعلیق برطرف می‌شود که این شرط به معنای تعلیق دائم جودوی ایران بود.

برخی معترضان داخل موفقیت‌های ما را ندیدند

وی گفت: در آن شرایط سخت رایزنی‌هایی با فدراسیون جهانی انجام دادیم با وجود اینکه تنها بودیم اما رایزنی کردیم، تا ما رأی تعلیق دائم را شکستیم و پیش شرط را هم برداشتیم، اما متأسفانه برخی مغرضان داخل این موفقیت را ندیدند. برای این تعلیق زمان محدودی قائل شدند؛ سختی‌های زیادی کشیدیم اما یاد گرفتیم که تلاش کنیم. اتفاقات بزرگی رقم زدیم.

اگر هر کسی جای من بود شاید این رشته منجر به نابودی می‌شد. برخی افراد، جودوکار را به مسابقات مختلف می‌بردند و به نوعی می‌خواستند جودو را سرخورده کنند. به لطف خدا مسابقات رسمی را برگزار کریم؛ زیرساخت‌ها را برای جودو فراهم کردیم به طوری که ۱۲ خانه جودو افتتاح کردیم، با ۵ کشور همسایه تفاهم نامه امضا کردیم. آکادمی جودو را با همکاری وزیر ورزش افتتاح کردیم. در همین دو ماه اول سال سه سفر داشتیم؛ با تعامل با کشورهای همسایه جودو را سر پا نگه داشتیم.

خناسان برای بانوان حاشیه‌سازی کردند

رئیس فدراسیون جودو تاکید کرد: در این چهار سال این همه سختی و فشار با وجود تعلیق، دو سال کرونا هم داشتیم. سالن‌های جودو در همه جا بسته بود. حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی، با ترکیب کامل مردان و زنان شرکت کردند که برای ما یک افتخار بود. در حالی که خناسان داخلی دو روز قبل از مسابقات برای بانوان ما حاشیه سازی کردند که موفق نشدند. در نهایت توانستیم مدال برنز کسب کنیم.

برخی به دنبال سنگ‌اندازی برای جودو بودند

میر اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: در این ۴ سال برخی افراد مریض به دنبال حاشیه‌سازی بودند، برخی افراد به دنبال سنگ‌اندازی بودند که دستشان برای خانواده جودو رو شده است. کسی که ذاتش بد است نمی‌توان با او کار کرد. یک سری افراد بیمار روانی که در فدراسیون های قبلی هم جو سازی می‌کردند دستشان برای خانواده جودو رو است. این افراد همیشه به منافع شخصی شان فکر می‌کنند. کسی که ذاتش بد است نمی شود با او کار کرد. خدا را شکر که اینستاگرام به وجود آمد و خدا پدر و مادر سازنده این برنامه را بیامرزد. چرا که کسانی که نه مدال گرفتند و نه مدیریت کرده‌اند، عقده‌های درونی را با همین اینستاگرام جبران می‌کنند و قهرمان مجازی هستند. قسم می‌خورم هیچ کس در این ۴ سال اندازه من اذیت نشد. هیچ رئیس فدراسیونی نمی‌تواند ادعا کند از من سفر استانی بیشتر رفته باشد.

نه شورای شهر بودم نه مجلس که بخواهند به من انگ بزنند

میراسماعیلی تاکید کرد: یک خزانه‌دار از ما جدا شد و شکایت کرد البته ما هم از او شکایت کردیم. برخی به این بحث دامن زدند. همه شرایط شخصی من را می دانند. من از یک خانواده مستضعف آمدم اما نان بازوی خودم را خوردم. در این میان مدال‌های جهانی و آسیایی من را نمی‌بینند. ۱۵ سال عضو تیم ملی بودم و همیشه سالم زندگی کردم. نه شورای شهر بودم و نه مجلس که بخواهند انگی به من بزنند.

اگر به دنبال دزدی بودم از آورده خودم استفاده می‌کردم

وی ادامه داد: در همین چند سال ۱۰ تا ۱۲ میلیارد ظرف یک سال گذشته برای جودو آورده داشته‌ام. اگر دنبال دزدی بودم شاید از آن پولی که آوردم استفاده می‌کردم. سعی کردم همیشه صادقانه کار کنم و مثل برخی که به میزشان چسبیده اند نبودم. ۴ سال است حساب شخصی ام بسته است و با حساب پسرم کار می کنم. چند روز پیش به من گفتند به خاطر مالیات ۲ میلیاردی فدراسیون قصد دستگیری‌ام را دارند. گفتم بخاطر مالیات کسی را نمی‌گیرند اما باید مسئولان ورود کنند که چرا اداره مالیات فدراسیون ها را اذیت می کند و برخورد چکشی با ما دارد.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا