ورزش و نشاط

جواد نکونام با این آمار ثابت کرد شاگرد کیروش است

آفتاب‌‌نیوز :

در ابتدای فصل که جواد نکونام هدایت تیم استقلال را در دست گرفت بسیاری از علاقه‌مندان به فوتبال تهاجمی پیش‌بینی کردند این تیم برخلاف استقلالِ ریکاردو ساپینتو تیمی به شدت دفاعی در لیگ برتر بیست و سوم خواهد بود.

در طول سال‌های اخیر و شیوه بازی تیم‌های تحت امر جواد نکونام موجب شده بود تا سبک فوتبالش به سبک فوتبال کارلوس کیروشی تشبیه شود.

جواد نکونام که در جام ملت‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۵ همچنین جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، شاگرد و کاپیتان تیم کارلوس کیروش هم بوده و پس از مسابقات جام ملت‌های آسیا نیز به عنوان دستیار کنار او کار کرد همواره در تیم‌های تحت امرش ثابت کرده که نسبت به مسائل دفاعی اهمیت ویژه‌ای قائل است.

حالا و پس از پایان ۱۵ بازی در نیم فصل اول و دریافت تنها ۹ گل خورده از حریفان که یکی از آن‌ها نیز گل به خودی بوده است، مشخص می‌کند جواد نکونام تا چه اندازه خود و تیمش را تحت تاثیر فوتبال سبک کارلوس کی‌روش قرار داده است.

ناگفته نماند؛ با رقم خوردن نتایج دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس تیم استقلال با ۳۲ امتیاز به عنوان قهرمان نیم فصل لیگ برتر بیست و سوم به کار خود در دور رفت این رقابت‌ها پایان داد.

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا