ورزش و نشاط

تکواندو بانوان پرچمداری خود را ثابت کرده است

کاظمی‌پور: تکواندو بانوان پرچمداری خود را ثابت کرده است

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان از عملکرد تکواندوکاران در این مدت تمجید کرد.

گزارش خبرگزاری تیتر اول، مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان  درباره بازدید از اردوی تیم ملی تکواندو همراه  هاشمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان و گفتگوی صمیمانه  با تکواندوکاران، اظهار داشت: در روزهایی که تیم ملی تکواندو آقایان با تغییراتی همراه شد و پوست اندازی جدی در رده های سنی مختلف خود به ویژه در بزرگسالان تجربه کرد، تیم ملی تکواندو بانوان پرچمدار بود و توانست برای اولین بار در خاک کشور کره جنوبی مهد تکواندوی جهان قدرت خود را ثابت کند و به مقام نخست مسابقات قهرمانی آسیا دست یابد. در این 2 سال، دختران تکواندوکار پرچمدار بوده اند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص حمایت از ملی پوشان عنوان کرد: امیدوارم این شور و نشاط و رونق تکواندو که خون تازه ای به رگ های این رشته به خصوص در بخش بانوان وارد کرده است با موفقیت ابتدا در مسیر کسب سهمیه و سپس در رقابت های المپیک همراه باشد. گفتنی است میان دختران و پسران در وزارت ورزش و جوانان تفاوتی قائل نیستیم و هر موردی که از قبیل بیمه ورزشکاری، اشتغال و … به ما مسئولان مربوط شود، پیگیر کارشان هستیم.

او ادامه داد: پرداخت پاداش مدال آوران در دستور کار وزارت ورزش و جوانان است که خود می تواند تاثیر مثبتی روی ورزشکاران داشته باشد. باید اشاره کنم در 6 ماهه سال 1401 رقم پاداش ورزشکاران مدال آوران با حضور رئیس جمهور طی مراسمی تسویه شد و 6 ماهه دوم سال1401 پاداش دختران قهرمان را به زودی تسویه می کنیم. تمام تلاش ما بر این است تا با فراغ بال بیشتری ورزشکاران روی ورزش حرفه ای تمرکز کنند و در این زمینه ها کمکشان می کنیم تا آرامش خاطر بیشتری داشته باشند.

کاظمی پور در خصوص ورود مجلس شورای اسلامی به حمایت از قهرمانان مدال آور، اظهار کرد: بحث اصلاحیه لایحه «سرباز قهرمان» در ردیف نوبت صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و طرح «بانو قهرمان» در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است. یکی از مزایای موراد فوق این است؛ باتوجه به مسئولیت اجتماعی بانوان در بحث مدال آوری حساسیت باید در این زمینه بالا رود و همگی مورد حمایت قرار گیرند. به همین منظور با این طرح ها بانوان مدال آور المپیک و دارندگان سهمیه این آوردگاه برای استخدامی در دستگاه های مختلف کشور در اولویت هستند.

 انتهای پیام/ 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا