بین الملل

تداوم حمله‌های رژیم صهیونیستی به پلیس غزه

تداوم حمله‌های رژیم صهیونیستی به پلیس غزه

رژیم صهیونیستی به حمله‌های خود به پلیس نوار غزه که عهده‌دار مسئولیت تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه در این باریکه است ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از شهاب نیوز، ارتش رژیم صهیونیستی همچنان پلیس نوار غزه را که مسئولیت تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک در این باریکه را به عهده دارد هدف قرار می‌دهد.

در حمله ارتش رژیم صهیونیستی به یک مرکز پلیس در شمال نوار غزه یک فلسطینی به شهادت رسید و چند نفر دیگر نیز زخمی شدند. این حمله در حالی انجام شد که نیروهای پلیس غزه در حال انجام اقدامات تأمین امنیت کمک‌های ارسالی به نوار غزه بودند.

علاوه بر این «امجد هتهت» مدیر کمیته مدیریت بحران غرب غزه در حالی که در میدان «الکویت» غزه در حال تأمین امنیت برای ورود کمک‌های ارسالی به این باریکه بود در نتیجه حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

ارتش رژیم صهیونیستی و شاباک نیز مدعی شدند که ۴ تن از مسئولان کمیته مدیریت بحران غزه در رفح را به شهادت رسانده‌اند.

همچنین خانه‌ای در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی بمباران شد. در پی این حمله وحشیانه ۶ فلسطینی از جمله ۲ کودک و یک زن به شهادت رسیدند.

در نتیجه حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به شهروندان فلسطینی در تقاطع «حموده» واقع در شرق جبالیا در شمال نوار غزه نیز ۳ فلسطینی به شهادت رسیدند و ۱۰ نفر دیگر هم زخمی شدند.

کمی پیش‌تر نیز وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در تازه‌ترین آمار شهیدان و زخمی‌های حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون اعلام کرد که شمار شهیدان فلسطینی در غزه از آغاز جنگ تاکنون به ۳۱۹۲۳ نفر رسیده و در این مدت ۷۴ هزار و ۹۶ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

گفته می‌شود که بیش از ۷۲ درصد قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

بنابر اعلام این وزارتخانه ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ کشتار و جنایت دیگر را در غزه مرتکب شده که در پی آن ۱۰۴ فلسطینی به شهادت رسیده و ۱۶۲ نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا