ورزش و نشاط

به افشین پیروانی گفتم اینقدر جنجال نکن!

شاغلام برای فوتبالدوستان نامی آشنا محسوب می‌شود؛ مربی محبوب و محجوب که برادر بزرگتر افشین و امیر حسین پیروانی است. این مربی باتجربه که همیشه با روحیات اخلاق خاص خود شناخته می‌شود، امروز در گفت وگو با برنامه ورزش و مردم صحبت‌های جالبی را بر زبان آورد.

پیروانی درباره بالا گرفتن جنجال‌ها در فوتبال ایران گفت: این برخوردهای عجیب فوتبال را که از تلویزیون نگاه می‌کنم، دل‌چرکین می‌شوم. من 13 سال سرمربی فجرسپاسی بودم و 4 سال روی نیمکت برق شیراز نشستم. یک اخطار نگرفتم و یک تذکر هم از داوران نگرفتم. شاعرمی‌گوید: «دور مجنون گذشت، نوبت ماست، هرکسی چند روز نوبت او است»

او ادامه داد: دربی چند روز است تمام شده ؟ می بینم که مدام اطلاعیه می‌دهند. این پست و مقام ها برای آدم نمی‌ماند. کو منصور پورحیدری؟ کو جعفر کاشانی؟ کو ناصر حجازی؟ کو همایون بهزادی؟ ما باید درس بگیریم. این پست و مقام‌ها می‌گذرد. این بازی‌ها تمام می‌شود. من در همه عمرم سعی کردم دوست پیدا کنم و در محبت بدهکار مردم نشوم. باید کاری کنیم وقتی مربیگری تمام می‌شود، مردم احترام مان را نگه دارند.

شاغلام در بخشی از این مصاحبه به توصیه خود به افشین پیروانی اشاره کرد و گفت: من هروقت به افشین (پیروانی) زنگ می‌زنم می‌گویم اینقدر جنجال نکند. به او می‌گویم: «چو به گشتی طبیب از خود میازار، چراغ از بهر تاریکی نگهدار». به روح اباعبدالله همیشه به او و امیرحسین می‌گویم؛ این پستها می‌گذرد.

پیروانی در پایان گفت: دیروز به دعوت یکی از شاگردانم به فیروز آباد رفتم تا یک بازی فوتبال را تماشا کنم. آخر بازی مربی تیم به خاطر زمان بطری را زمین کوبید. به من گفت به رختکن بروم اما نرفتم.گفتم شما الگو هستی، شاگرد من بودی. ما باید افتاده باشیم. ما الگوی مردم هستیم.

258 258

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا