برگزاری ۲۱ آزمون استخدامی در دولت شهید رئیسی

تیتر اول/خراسان رضوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی ‌کشور با اعلام اینکه در دولت سیزدهم ۲۱ آزمون استخدامی برگزار شد، از استخدام بیش از ۱۹۰ هزار نفر در این دولت خبر داد.

میثم لطیفی در اولین آیین میثاق خدمت که امروز  پنجشنبه ۷ تیر در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و نام  شهید بهشتی و همراهانش و شهدای خدمت، اظهار کرد: برای استخدام باید فرصت برابر و عادلانه برای همه‌ افراد فراهم شود.

لطیفی افزود: برای جذب و پرورش افراد نخبه و مستعد در این دولت اقدامات خوبی انجام شد  و امیدواریم که این مسیر ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در دولت شهید رئیسی تاکید بر افزایش بهره‌وری از طریق جذب مبتنی بر آزمون و پرهیز از جذب‌های سفارشی و مبتنی بر فشار و … بوده است، خاطرنشان کرد: در دولت شهید رئیسی بیش از ۲.۵ میلیون متقاضی استخدام داشتیم که در ۲۱ آزمون استخدامی شرکت کردند و از بین این افراد بیش از ۱۹۰ هزار نفر مستخدم داشتیم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: اگر بخواهم شهید رئیسی را در یک کلمه خلاصه کنم صفت بارز ایشان، عدالت‌خواهی بود و ایشان همیشه تاکید داشتند که به جای توجه به حاشیه‌ها به متن بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از کلیدواژه‌های شهید رئیسی واژه کرامت بود، اظهار کرد: ما برای همکارانمان در دولت نیاز به چنین آیینی داشتیم و قسمت بود که این آیین برای اولین بار در شهر  محل تولد و محل مدفن شهید رئیسی و در چهلمین روز  شهادت ایشان در مشهد برگزار شود.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه لازم است سرعت شتابان دانش‌های جدید را جدی بگیریم، گفت: ما در نظام‌های اداری با اینرسی سکون و مقاومت  مواجه هستیم و  هنر شما این است که با انرژی در اولین روزهای کاری بر این سکون غلبه کنید.

وی همچنین خطاب به نیروهای جدیدالاستخدام توصیه کرد: سعی کنید در محل کار خود با احترام به چهارچوب‌های مشخص، نقطه اثر خود را پیدا کنید، در کارهای گروهی بیشتر شرکت کنید و انرژی مثبت را نشر دهید.

در پایان این مراسم از تمبر میثاق خدمت با حضور مسئولان رونمایی شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا