برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت قطع شده است

برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت قطع شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با اعلام اینکه میزان مصرف برق این کلان‌شهر از ۵ هزار و ۱۰۰ مگاوات عبور کرده است، گفت: تاکنون برق ۱۶۰ اداره پرمصرف پایتخت به دلیل عدم همکاری در کاهش مصرف برق قطع شده است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ کامبیز ناظریان گفت: بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف برق پایتخت متعلق به نهاد‌های عمومی است و به همین دلیل همکاری مشترکان اداری در شهر تهران می‌تواند تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان‌روز داشته باشد.

وی با بیان این که روز یکشنبه؛ ۱۰ تیرماه همکاری دستگاه‌های اداری منجر به کاهش ۱۲۰ مگاواتی مصرف برق شده است خاطرنشان کرد: این رقم معادل مصرف برق ۱۲۰ هزار مشترک خانگی است و بر اساس بررسی‌های انجام شده ظرفیت کاهش مصرف برق تا ۱۸۰ مگاوات نیز در این حوزه وجود دارد.

مدیرعامل توزیع برق پایتخت با قدردانی از اداره‌هایی که همکاری مناسبی در این زمینه داشته‌اند گفت: در حال حاضر همه ادارات و نهاد‌های عمومی شهر تهران مجهز به کنتور‌های هوشمند هستند و میزان و نحوه مصرف آنان توسط سامانه‌های هوشمند برق پایتخت، تحت رصد لحظه‌ای قرار دارد.

ناظریان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی قطع برق ادارات پرمصرف به‌گونه‌ای انجام شده است که وقفه‌ای در ارائه خدمات به مراجعان ایجاد نشود.

وی ادامه داد: مصرف برق تهران روز یکشنبه ۱۰ تیرماه از رقم ۵ هزار و ۱۰۰ مگاوات عبور کرده و نسبت به هفته گذشته افزایشی ۳۰۰ مگاواتی داشته است، لذا انتظار می‌رود مشترکان بزرگ به‌ویژه در بخش اداری با حداکثر همکاری، همراه این شرکت در تأمین برق موردنیاز سایر هم‌وطنان و توزیع عادلانه انرژی باشند.

دکمه بازگشت به بالا