بهترین های کسب و کارسلامت و تندرستی

ایمپلنت به روش پانچ

در گذشته از روش های سنتی و با جراحی های طولانی مدت که درد و خونریزی همراه بود، برای کاشت ایمپلنت دندان استفاده می شد؛ امروزه با روی کار آمدن روش های دیجیتالی و جدیدی که برای استفاده می شود، بسیاری از این مسائل حل شده و دیگر بیماران ترس از مطب های دندانپزشکی ندارند. ایمپلنت پانچی به دلیل این که نیازی به برید لثه و جراحی ندارد کار را برای دندانپزشکان و بیماران بسیار راحت تر کرده است.امروزه راه های بسیار زیادی برای جبران دندان های از دست رفته وجود دارد که یکی از آن ها ایمپلنت دندان است که از طرق مختلفی مثل جراحی یا بدون جراحی (پانچ کردن) در محل دندان از دست رفته قرار می گیرد.

ایمپلنت پانچی که با نام های دیگری مانند ایمپلنت فوری، ایمپلنت بدون جراحی و … نیز شناخته می شود؛ یکی از روش های عالی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است.ایمپلنت دندان، از نظر ظاهری کاملا مشابه با دندان های دیگر است و طی چند جلسه کوتاه، درون لثه قرار می گیرد. موارد احتمالی مانند عفونت لثه، نداشتن استخوان کافی در ناحیه فک و … ممکن است روند کاشت دندان را به تعویق بیندازد که دندانپزشک بعد از درمان این موارد، ایمپلنت را توصیه می کند. اگر بیمار استخوان کافی برای ایمپلنت دندان نداشته باشد، در ابتدا باید عمل پیوند استخوان انجام دهند که این پیوند می تواند از بدن خود فرد یا شخص دیگری دریافت شود. ایمپلنت به روش پانچ کردن

کاشت دندان بدون جراحی

در این روش، ایمپلنت پانچی یا همان ایمپلنت دندان بدون جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. این روش برای کسانی که ترس از جراحی دندان دارند و یا مشکلاتی مانند بیماری های مربوط به قلب و فشار خون دارند، بسیار مناسب می باشد. زیرا به هیچ گونه جراحی با خونریزی و یا بخیه و … نیازی نمی باشد. در مرحله اول، لثه و دندان ها به طور کامل و دقیق توسط متخصص ایمپلنت بررسی می شود تا اطمینان کافی از نبود عفونت، پلاک، نرمی لثه، سختی یا نبود استخوان فک و … حاصل کنند. در صورت وجود هر یک از این موارد، دندانپزشک درمان این بیماری ها را توصیه می کند اما در غیر این صورت در همان جلسه اقدامات اولیه کاشت دندان انجام می شود. .

در محل مورد نظر لثه، سوراخی با عمق لازم برای کاشت دندان ایجاد می شود. در روش ایمپلنت پانچی نیازی به جراحی و بریدن لثه نیست و تنها با ایجاد سوراخی در لثه، ایمپلنت در محل خود قرار گرفته و سپس روکشی موقت که مانند دندان های دیگر ظاهری طبیعی دارد روی آن قرار داده می شود. به طور تقربی سه ماه برای ریکاوری، ترمیم و جوش خوردن ایمپلنت با استخوان فک نیاز است، بعد از گذراندن این مدت، بیمار به مطب دندانپزشکی ایمپلنت مشهد مراجعه کرده و از دندان هایش قالب گیری می شود. به طور تقریبی دو هفته برای ساخت تاج دندان دائمی نیاز است که پس از آن تاج دندان دائمی روی ایمپلنت قرار گرفته و تمام می شود.

 • جایگزین شدن دندان از دست رفته تنها در یک روز
 • دوام و ماندگاری بالا
 • زیبایی ظاهری و شباهت زیاد آن به سایر دندان ها
 • افزایش اعتماد به نفس بیماران
 • احساس راحتی در خوردن و جویدن مواد غذایی
 • بهبود در تکلم و تلفظ کردن کلمات
 • کاهش زمان پروسه عمل و بیشتر شدن سرعت انجام کار
 • حداقل میزان درد و خونریزی پس از جراحی
 • روشی مناسب برای افراد سیگاری
 • نداشتن هیچ گونه عوارض ناشی از جراحی مانند تورم لثه، کبودی و …
 • عدم آسیب به لثه و استخوان فک
 • بهبود و ترمیم سریع

حداقل دوبار در طول روز مسواک بزنید و به طور روزانه از نخ دندان استفاده کنید. برخی موارد دندانپزشک استفاده از دهان شویه های ضدعفونی کننده را توصیه می کند. از مصرف خوراکی های چسبنده مانند گز، آدامس و … خودداری کنید. در صورت مراقبت از دندان های جدید خود، می توانید تا اخر عمر از طرح لبخند خود لذت ببرید. ایمپلنت به روش پانچ برای چه کسانی مناسب است؟ ایمپلنت پانچی برای کسانی که ترس از جراحی و یا خونریزی دارند، استخوان فکشان دارای ضخامت و قطر مناسبی است، می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن جراحی را انجام بدهند و آستانه تحمل درد پایینی دارند، روش مناسبی است.

اگر مراجعین دچار بیماری های مرتبط با قلب و یا فشار خون هستند، کاشت دندان به روش ایمپلنت پانچی یکی از بهترین راه های جایگزین کردن دندان است. کاشت دندان به روش ایمپلنت پانچی خیلی از عوارضی که ایمپلنت های سنتی بعد از عمل دارند مانند خونریزی، تورم لثه، کبودی و درد را نخواهد داشت. همچنین به دلیل این که برشی بر روی لثه ایجاد نمی شود، نیازی به بخیه زدن هم نیست. در روش ایمپلنت پانچی هیچ گونه فشار و آسیبی به استخوان لثه وارد نمی شود و مدت زمان بهبودی و ترمیم دندان نسبت به کاشت دندان با روش های سنتی بسیار کوتاه تر بودهکاشت ایمپلنت پانچ ، تکنیک یا روشی است که در آن بدون شکافته شدن لثه ایمپلنت درون استخوان کاشته میشود.

این روش برای افرادی که ترس از جراحی دارند و یا مصرف دارند و همچنین در افرادی که مشکلات سیستماتیک دارند مناسب میباشد. در روش ایمپلنت پانچ آسیب به بافت های نرم اطراف به حداقل میزان ممکن است. کاشت 3 واحد ایمپلنت به روش پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی . کاشت ایمپلنت پانچ ،بدون شکافتن لثه و بدون درد و خونریزی و بدون بخیه در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی را میتوانید مشاهده کنید. فیلم کشیدن دندان ها و کاشت همزمان ایمپلنت ها به همراه تقویت استخوان در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

شرایط کاشت ایمپلنت پانچ

از مهمترین شرایط موجود برای کاشت ایمپلنت پانچ ،داشتن استخوان مناسب و ضخامت کافی استخوان است و همچنین بافت لثه ی نرم یا بافت کراتینیزه باید پهنا و ضخامت کافی را دارا باشد. و در صورت نداشتن شرایط فوق امکان اجرای روش پانچ وجود ندارد. مهمترین فاکتود در کاشت ایمپلنت پانچ ، تبحر و مهارت جراح لثه میباشد زیرا هم تشخیص و طرح درمان و هم اجرای روش پانچ بسیار پیچیده و حساس میباشد. در مواردی که لثه و استخوان ضخامت کافی نداشته باشند، انجام توسط متخصص لثه (پریودونتسیت ) لازم میباشد و این به منظور تقویت بافت استخوانی و بافت لثه میباشد.

عوارض و معایب ایمپلنت پانچ

ایمپلنت پانچ یا ایمپلنت فوری روشی سریع جهت کاشت ایمپلنت میباشد که در این روش بر خلاف روش معمول جراحی از تیغ جراحی استفاده نمیشود و لثه شکافته نمیشود. در نتیجه نیازی به بخیه نیز نیست و به دنبال آن خونریزی و تورم وجود ندارد در نتیجه درد آن نسبت به روش معمول جراحی به حداقل ممکن میرسد. البته باید خاطر نشان کرد دارای معایبی نیز میباشد زیرا در صورتی که لثه ی کراتینیزه ضخامت کمی داشته باشد با اجرای این روش بافت نرم موجود آسیب میبیند. و در صورت عدم مهارت جراح نتایج مثبتی بدست نمی آید. و به طور کلی تعداد متخصصین در این زمینه بسیار محدود میباشد.

دکتر شهرام اسعدی با داشتن سابقه ی کاشت بیش از 30 هزار واحد ایمپلنت از سال 1388 تا کنون و با دارا بودن مدرک بورد تخصصی جراحی لثه و ایمپلنت و فلوشیپ لیزر ، آماده ارایه ی خدمات و بیماران عزیز در ایران و خارج از ایران میباشند. فیلم کامل کاشت ایمپلنت پانچ ، بدون شکافتن لثه و بدون بخیه زیر 4 دقیقه توسط دکتر شهرام اسعدی . فیلم کاشت ایمپلنت به روش پانچ بدون شکافتن لثه و بدون بخیه و بدون درد در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی. فیلم کاشت ایمپلنت برای بیماران خاص با استفاده از لیزر تکنیک توسط دکتر شهرام اسعدی در یک نوبت جراحی. فیلم کشیدن دندان و کاشت همزمان ایمپلنت به روش فرش ساکت در یک نوبت جراحی توسط دکتر شهرام اسعدی.

قیمت کاشت ایمپلنت پانچ

یکی از روشهای جایگزینی ناحیه بی دندانی کاشت ایمپلنت مییباشد. در گذشته از روشهایی همچون بریج و یا دندان مصنوعی متحرک استفاده میشد که هر کدام به نوبه ی خود مزایا و معایبی داشتند. امروزه با پیشرفت های علمی کاشت ایمپلنت درمانی کارامد و مفید برای بیماران عزیز میباشد. زیرا هم دارای استحکام و ثبات کافی بوده و هم دارای طول عمر بالا میباشد و علاوه بر این موارد از تحلیل بافت لثه و استخوان نیز جلوگیری میکند. کاشت ایمپلنت به روش های مختلفی انجام میشود از جمله :

 • روش معمولی
 • ایمپلنت به روش دیجیتال
 • روش پانچ و روش فرش ساکت

که طبیعتا روش های جدیدتر که نیاز به مهارت بالاتر مانند ایمپلنت پانچ و فرش ساکت و یا ابزار بیشتری مانند ایمپلنت دیجییتال دارند، دارای قیمت بالاتری نسبت به روش های قدیمی تر میباشند.  و در زمان کمتری استخوان به فیکسچر جوش می خورد. مراقبت از ایمپلنت پانچی یکی از انواع کاشت دندان به روش ایمپلنت، ایمپلنت پانچی است که یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاشت دندان است. ایمپلنت پانچی یا کاشت دندان بدون جراحی برای تمامی افراد در سنین مختلف مناسب است و هیچ گونه درد و خونریزی ناشی از بریدن لثه و یا بخیه خوردن لثه در آن وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا