انواع مختلفی از فیلترهای شنی که در بازار وجود دارد

یکی از مهمترین بخش های سیستم نگهداری استخر، دور نگه داشتن خاک، گرد و غبار و زباله ها از آب است. فیلتری که برای از بین بردن کثیفی و سایر ناخالصی ها کار می کند. انواع مختلفی از فیلترها وجود دارد، اما فیلترهای استخر شنی به دلیل کارایی و سهولت استفاده، انتخابی محبوب برای بسیاری از صاحبان استخر است.

اگر استخر دارید، می دانید که تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر برای یک تجربه شنای ایمن و لذت بخش ضروری است. یکی از مهمترین بخش های هر سیستم نگهداری استخر، فیلتر است که برای حذف کثیفی، زباله و سایر زباله ها از آب کار می کند. اگرچه انواع مختلفی از فیلترها وجود دارد، فیلترهای استخر شنی به دلیل کارایی و سهولت استفاده، انتخابی محبوب برای بسیاری از صاحبان استخر است. در این مقاله، نگاهی دقیق تر به فیلترهای شنی استخر، نحوه عملکرد آن ها و اینکه چگونه برای تمیز نگه داشتن آب استخر شما گزینه ای مطمئن هستند، خواهیم داشت.

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر نوعی فیلتر است که برای تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر استفاده می شود. این فیلتر از یک مخزن بزرگ تشکیل شده است که با نوع خاصی از ماسه به نام شن استخر فیلتر پر شده است. شن و ماسه به عنوان یک فیلتر عمل می کند، زباله ها و آلاینده ها را به دام می اندازد، زیرا آب استخر از طریق مخزن فیلتر پمپ می شود. فیلترهای شنی استخر در طیف وسیعی از اندازه ها هستند که معمولاً بر حسب گالن در دقیقه (GPM) اندازه گیری می شوند. اندازه فیلتر مورد نیاز شما بستگی به اندازه استخر و پمپ شما دارد.

قیمت فیلتر شنی استخر ایمکس

انواع مختلفی از فیلترهای شنی که در بازار وجود دارد

• فیلتر شنی خوب.

فیلترهای شنی ریزدانه رایج ترین نوع فیلتر شنی استخر هستند. آنها از شن و ماسه ریز دانه برای فیلتر کردن زباله ها و آلاینده ها از آب هنگام عبور از محیط فیلتر استفاده می کنند.

• فیلترهای زمین دو اتمی

فیلترهای خاک دیاتومه (DE) شبیه فیلترهای شنی هستند، اما از گرد و غبار ریز دیاتومه های فسیل شده به عنوان محیط فیلتر استفاده می کنند. فیلترهای DE می توانند ذرات کوچک تری را حتی نسبت به فیلترهای شنی فیلتر کنند و برای کسانی که تمیزترین آب استخر را می خواهند انتخابی عالی هستند.

• فیلترهای کارتریج

فیلترهای کارتریج از کارتریج کاغذی یا پارچه ای به عنوان محیط فیلتر استفاده می کنند. تمیز کردن و نگهداری آنها آسان است، اما ممکن است به اندازه فیلترهای شن یا DE در از بین بردن ذرات ریز از آب موثر نباشند.

• فیلتر زئولیت

فیلترهای زئولیت از یک کانی طبیعی آتشفشانی به نام زئولیت به عنوان فیلتر استفاده می کنند. زئولیت دارای سطح بزرگتری نسبت به ماسه است که باعث می شود ذرات و کثیفی را جذب کند.

• شیشه فیلتر

فیلترهای شیشه ای از شیشه بازیافتی به عنوان محیط فیلتر استفاده می کنند. مانند زئولیت ها، سطح شیشه بزرگ تر از شن و ماسه است و در فیلتر کردن آب موثرتر است. فیلترهای شیشه ای نیز به دلیل استفاده از مواد بازیافتی سازگار با محیط زیست هستند.

فیلتر لوله

هر نوع فیلتر شنی مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین مهم است که قبل از انتخاب فیلتر برای استخر، نیازها و ترجیحات خاص خود را در نظر بگیرید.

عملیات فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر بر اساس اصل یک فیلتر مکانیکی کار می کند، به این معنی که هنگام عبور شن و ماسه، ناخالصی ها را از آب حذف می کند. با گذشت زمان، شن و ماسه در فیلتر با زباله ها و ذرات مسدود می شود و توانایی آن در فیلتر کردن موثر آب را کاهش می دهد. برای حفظ اثربخشی فیلتر، شستشوی دوره ای آن ضروری است که شامل چرخش مجدد جریان آب از طریق فیلتر برای حذف زباله ها و ذرات به دام افتاده است.

در اینجا چند نکته برای حفظ فیلتر شنی استخر آورده شده است

همانطور که قبلا ذکر شد، فیلترهای شنی استخر باید هر 1 تا 2 هفته یکبار شسته شوند تا کثیفی و زباله های محبوس شده در ماسه از بین برود. سطح ماسه در مخزن فیلتر باید به طور مرتب بررسی شود. اگر سطح ماسه خیلی کم باشد، فیلتر ممکن است کارآمد نباشد. ماسه فیلتر استخر باید هر 3 تا 5 سال بسته به دفعات استفاده از استخر تعویض شود.

پمپ تصفیه استخر Beuli Liu

فیلتر باید به طور دوره ای تمیز شود تا هرگونه زباله یا رسوب انباشته شده از بین برود. به طور کلی، فیلتر شنی استخر گزینه خوبی برای تمیز و شفاف نگه داشتن آب استخر شما است.

مزایای استفاده از فیلتر استخر شنی

• فیلتر موثر: فیلترهای شنی استخر به دلیل توانایی خود در فیلتر کردن موثر زباله ها و کثیفی ها از آب استخر شناخته شده اند. ماسه از ذرات 20-40 میکرون تشکیل شده است که کوچکتر از آن چیزی است که چشم انسان می تواند ببیند.

• نگهداری کم: فیلترهای شنی استخر در مقایسه با انواع دیگر فیلترها به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند. آنها فقط باید هر 1-2 هفته یکبار شستشوی معکوس انجام شوند (پشت جریان) و ماسه فقط باید هر 3-5 سال یکبار تعویض شود.

• مقرون به صرفه: فیلترهای شنی استخر در مقایسه با انواع دیگر فیلترها نسبتاً ارزان هستند و شن و ماسه مقرون به صرفه و به راحتی در دسترس است.

سیستم نگهداری فیلتر شنی استخر

علاوه بر شستشوی معکوس فیلتر، باید کارهای تعمیر و نگهداری دیگری مانند بررسی مواد شیمیایی موجود در استخر و تمیز کردن کفگیر و مخزن پمپ را انجام دهید. ایده خوبی است که یک برنامه تعمیر و نگهداری ایجاد کنید و به آن پایبند باشید تا اطمینان حاصل کنید که استخر شما در طول فصل تمیز و تمیز می ماند.

منبع تحت فشار

زمانی که زمان تعویض شن و ماسه در فیلتر شنی استخر فرا می رسد، باید شن و ماسه قدیمی را جدا کرده و با ماسه فیلتر جدید استخر جایگزین کنید. استفاده از مقدار مناسب ماسه بسیار مهم است زیرا مقدار زیاد یا کم آن می تواند بر عملکرد فیلتر تاثیر بگذارد.

نتیجه

همانطور که در بالا اشاره کردیم، فیلتر شنی استخر وسیله ای است که برای تصفیه و فیلتر کردن آب استخر استفاده می شود و برای حذف زباله، کثیفی و سایر ناخالصی ها از آب استخر طراحی شده است تا آن را برای شنا تمیزتر و ایمن تر کند. این فیلتر از یک مخزن پر از ماسه تشکیل شده است که به عنوان یک محیط فیلتر عمل می کند. هنگامی که آب به داخل مخزن جریان می یابد، از ماسه عبور می کند که ذرات و ناخالصی ها را از آب به دام می اندازد و حذف می کند. سپس آب تمیز فیلتر شده و به استخر برگردانده می شود. در مجموع، فیلتر شنی استخر بخش مهمی از سیستم نگهداری استخر شما است، که تضمین می کند آب تمیز، ایمن و عاری از ناخالصی ها برای تجربه شنای لذت بخش تر است.

دکمه بازگشت به بالا